לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של אוניברסיטת אריאל שואפים להעניק לסטודנטים כלים לפיתוח של יכולות חשיבה והתבוננות שיטתית על החברה האנושית, על היחסים שבין הפרט לחברה, בין בני אדם וקבוצות וכן על האופן בו בני אדם פועלים בעולם ומשנים אותו, ביחס לתהליכים מקומיים וגלובליים.


בפני הבוגרים עומדים שני נתיבי תעסוקה - מחקר ופעילות יישומית ומעשית. הם יכולים להשתלב בשלל אפיקי תעסוקה, כגון בחברות השמה, בחברות פרסום, בעמותות חברתיות, במכוני דעת קהל, בחברות סקרים סטטיסטיים ובמחלקות משאבי האנוש של חברות ציבוריות ופרטיות. ישנה אפשרות להמשיך לתואר שני בשלל תחומים, כגון תואר שני בסוציולוגיה ארגונית.

 

ישנה אפשרות לקחת חלק בלימודי תעודת הוראה - מגמת אזרחות


תכנית הלימודים


במהלך לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה רוכשים כלים יישומיים וביקורתיים להבנה ולניתוח דפוסי התנהגות בחברות שונות. הסטודנטים לומדים להסיק מסקנות מחקירת חברות ותרבויות לגבי מקומה של התרבות והחברה הישראלית בהשוואה אליהן. הסטודנטים מתנסים בחקירה אישית של בעיות ומצוקות בוערות שמאפיינות את החברה הישראלית וחברות נוספות בעולם, בין בעיות אלה אפשר למנות פערים חברתיים, עוני, עבריינות, הגירה ופליטים, סכסוכים אלימים וטרור וקונפליקטים בין דוריים.


הסטודנטים ללימודי סוציולוגיה נחשפים לשלל היבטים של המציאות רבת הפנים בישראל, הם דנים בדרך בה היא נחקרת על ידי מדעני חברה מובילים. התכנית שמה דגש על היבטים בחיי היומיום בישראל, שנובעים מהיותה בנויה על תפיסת מדינת לאום מחד ומאידך היותה תשבץ לאומים, תרבויות וקבוצות עדתיות.


הסטודנטים יכולים לקחת חלק בהתמחות ניהול והתנהגות ארגונית, המשולבת עם קבלת תעודת הסמכה "מומחה משאבי אנוש" על ידי אוניברסיטת אריאל והעמותה הישראלית לחקר, לפיתוח ולניהול משאבי אנוש. התכנית מכשירה להשתלבות במערכות ארגוניות בשלל מגזרים והיא מכינה לעיסוק בניהול המשאב האנושי. במהלכה מקבלים כלים וידע שנוגעים לאבחון ארגון וסביבתו ולניתוח התנהגות אנושית במסגרתו, לטיפול הון אנושי ומנהיגות, חשיבה מערכתית בתנאי שינוי וחוסר וודאות, לימוד תהליכי שינוי בעידן התפתחות טכנולוגית וקבלת החלטות בסביבה תחרותית.


מתכונת הלימוד


התכנית מציעה שלל קורסים מתודולוגיים וכן סמינרים יישומיים שבאים להכשיר את הסטודנטים לבחון בעיות בתחומים כהתנהגות ארגונית, משאבי אנוש, הגירה ושונות חברתית, תרבות ותקשורת ומנהיגות תוך שמית דגש על דרכים בהן אפשר ליישם את הידע הנלמד בארגונים ובפרט ארגוני עבודה, ביטחון, קהילות לא פורמליות וארגונים ווירטואליים.


התכנית משלבת במהלכה הרצאות עיוניות, סדנאות וכתיבה של פרויקט גמר. תלמידים מצטיינים יכולים ללמוד בסמינר "פרקטיקום" למצטיינים שמשלב עבודה מעשית מודרכת. כמו כן, הסטודנטים פעילים בכתב העת של החוג, "סוגיות חברתיות בישראל".


הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים בחוג עם שלל חוגים ומחלקות במסגרת מסלול דו חוגי. שילובים מומלצים כוללים שילוב עם המחלקה הרב תחומית למדעי החברה והרוח - חטיבת משאבי אנוש, החוג לפסיכולוגיה או החוג לקרימינולוגיה.


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי החברה והרוח נלמדים מגוון מסלולי לימוד. ביניהם אפשר למנות לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי קרימינולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית ומסלולים נוספים.


תעודה


תואר ראשון B.A. בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ניתן לבוגרי התכנית אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

חוות דעת של סטודנטים על אריאל - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה

התקבלו 8 דירוגיםבציון ממוצע: 3.6 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
23/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את החברה, את המיקום של האוניברסיטה, לעזור אחד לשני במה שאפשר, יש מרצים טובים שרוצים ללמד ו קרא עוד...

על הקמפוס

הקפיטריה קטנה אך נגישה לכולם, בקמפוס תחתון בו אני לומדת יש את כל התחומים, רחבה ענקית באמצע בה כולם מ קרא עוד...

טיפים

אחלה אוניברסיטה. מקום חברתי עם המון פתיחות כלפי האחר. מתייחסים באופן לכל סטודנט וסטודנט

אוניברסיטת אריאל
28/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את זה שהמרצים רוצים בהצלחת הסטודנטים ועוזרים להם. יש אפשרות למגורים מוזלים במעונות.

על הקמפוס

יש איפה לשבת ולנוח בין שיעורים. יש מלא קפיטריות. ספריה חדשה שנוח לשבת ללמוד בה.

טיפים

תבחרו משהו שאתם אוהבים, בסוף זה שלוש שנים שנים שכל היום מתעסקים ולומדים את זה.


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

האם מתקיים מסלול לקבלת דוקטורט
מאיר נווה
1 תגובות
לימודי תואר להסבה לעבודה סוציאלית
רחל שחר
1 תגובות
הרשמה קורס פראמדיקים באריאל
ירוס
ללא תגובה
בניין בית הספר לרפואה
לאון
ללא תגובה
תואר בתקשורת - תנאי קבלה
אופק אזולאי
1 תגובות
תנאים מותאמים על רקע חרדת מבחנים
מעיין
1 תגובות
תנאי הקבלה למסלול מעבדה רפואית
תפארת נהרי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp