ללמוד במכללה האקדמית אחוה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני בחינוך > אחוה - תואר שני M.Teach ומדעים

תואר שני M.Teach והוראת מדעי הטבע במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - המכללה האקדמית אחוה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

תואר שני בחינוך M.Teach בהתמחות מדעי הטבע במכללה האקדמית אחוה


עוד צעד במהפכת המדע


לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות האדירות שמתחוללות בעולמנו, גם במערכת החינוך שואפים לעודד פניה לתחומי המדעים. ידע בענפי מדעי הטבע יכול לסייע לתלמידים בבתי הספר לפתח את יכולות החשיבה והיצירתיות שלהם ולטפח בהם כלים להשתלבות בקריירה בענפי המחקר, המחשבים, ההייטק, הביוטכנולוגיה, התעשייה הרפואית ועוד רבים אחרים. למורים ולמורות יש, אם כן, אחריות גדולה בטיפוח המיומנויות המדעיות בקרב הדור הצעיר.


המכללה האקדמית אחוה מציעה תכנית תואר שני M.Teach, שמתאימה לאקדמאים שמעוניינים להצטרף למערכת החינוך וללמד את תחום הידע שלהם בבתי ספר על יסודיים. במסגרת תכנית זו ניתן ללמוד באשכול התמחות להוראת מדעי הטבע. מסלול זה מכשיר מורים יצירתיים ורחבי אופקים להוראת ביולוגיה, כימיה, פיזיקה ומקצועות מדעיים נוספים בכיתות הלימוד. במכללה שמים דגש על פיתוח של מיומנויות חיוניות להתפתחות מקצועית כמורים. השאיפה היא להכשרתם של אנשי הוראה בעלי יכולת לכבד את שונותם של התלמידים שלהם, ולנהל באופן יעיל כיתות הטרוגניות.

 


תכנית הלימודים


במסגרת תכנית זו הסטודנטים לומדים בהרחבה על שיטות מחקר מתקדמות בביוטכנולוגיה ובביולוגיה ובמקביל דנים בדרכים להוראת מדעים בבתי ספר על יסודיים. כך הם עוסקים בשיטות להוראת פיזיקה, להוראת ביולוגיה ולהוראת כימיה באופן שמותאם לצורכיהם של תלמידים בגילאי חטיבת הביניים והתיכון. נוסף על כך, הם לומדים כיצד לפתח חשיבה יצירתית ומיומנויות מחקר דרך הוראת מדעים אינטגרטיבית בכיתות הלימוד העל יסודיות.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני כשנתיים והשיעורים בה נערכים פעמיים בשבוע. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה ובקורסים של אשכול ההתמחות. כמו כן הם לוקחים חלק בהתנסות מעשית בהוראה. לאחר סיום התואר עליהם לבצע סטאז' (התמחות מעשית) במסגרות חינוך, לאחריה ניתן לקבל את רישיון ההוראה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה מציעה אשכולות התמחות נוספים במסגרת תכנית התואר השני M.Teach, אלה כוללים תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת ספרות, תואר שני M.Teach בהתמחות הוראת לשון עברית ותואר שני M.Teach עם התמחות בהוראת היסטוריה. במכללה פועלים מסלולים נוספים לתואר שני, כגון תואר שני בניהול מערכות חינוך, תואר שני בהוראת תרבות ישראל, תואר שני בחינוך מיוחד ותואר שני בחינוך מתמטי.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל להתמחות במדעי הטבע נדרשים להיות בעלי תואר ראשון במדעים B.Sc. בממוצע ציונים של לפחות 70. כמו כן, הם צריכים להחזיק בידע פורמלי בתחום מדעי הטבע ולהציג פטור אקדמי בשפה האנגלית. כל המועמדים עוברים גם ראיון אישי לבחינת התאמתם לתכנית. כמו כן, עליהם לעבור סדנת כתיבה אקדמית שנערכת לפני תחילת התואר.


מועמדים שמגיעים מתחומים שאינם מדעי הטבע נדרשים להשלמות, שמשתנות לפי תחום הלימוד הקודם. בחלק מן המקרים ניתן לבצע את ההשלמות במקביל לתכנית התואר השני ובמקרים אחרים הן נערכות בשנת השלמות מרוכזת, אותה יש לסיים בממוצע 80 ומעלה.


תעודה


המסיימים בהצלחה את התכנית זכאים לקבל תואר שני M.Teach ותעודת הוראת מדעי הטבע מטעם המכללה האקדמית אחוה.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה: 

חוות דעת של סטודנטים: אחוה - תואר שני M.Teach ומדעים (3 חוות דעת)
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 3.7 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, אחוה - תואר שני M.Teach ומדעים, 07/06/2017

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המכללה קטנה וביתית, ישנה תמיכה טובה לסטודנטים. החיסרון של התואר שלי הוא שהוא חדש ועדיין בלי הסמכה, מה שגורם לכל מיני מטלות מעיקות שמחוייבים לבצע.

על הקמפוס
קמפוס קטן ומטופח, ניכרת השקעה במראה שלו כל סמסטר מחדש.
, אחוה - תואר שני M.Teach ומדעים, 07/06/2017

דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את הגישה האישית שמקבל כל תלמיד. האוירה מאןד אישית. אין תחושת ניכור כמו שיש במקומות אחרים. נחמד ללמוד כאן

על הקמפוס
בהמשך למה שרשמתי. הקמפוס קטן. נקי. לאחרונה השקיעו במועדון לימודים מושקע מאוד.

    עוד חוות דעת
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המכללה האקדמית אחוה
  • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
  • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
  • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
    קשור לתחום הלימודים שלך?
  • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
    במסלול בו הינך לומד?


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English