תואר ראשון בניהול עסקים חברתיים במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בניהול עסקים חברתיים במכללת סמינר הקיבוצים

תואר ראשון בחינוך עם התמחות בניהול עסקים חברתיים בסמינר הקיבוצים

 

להוביל במגזר הרביעי

 

באופן מסורתי, קיימת במשק הפרדה ברורה בין פעילות במגזר עסקי, בו המטרה העיקרית היא ייצור הכנסה, לבין ארגונים ועמותות ללא מטרת רווח שנועדו לקדם מטרות חברתיות וסביבתיות. כיום, יותר ויותר אנשים מבינים כי ניתן לשלב בין השניים ומודלים של עסקים חברתיים, הקושרים בין חתירה לרווח לבין אחריות קהילתית, הפכו לפופולאריים בבתי הספר המובילים בעולם למנהל עסקים.

 

מכללת סמינר הקיבוצים, המתמחה בטיפוחם של מורים ומחנכים, מציעה תכנית ייחודית לתואר ראשון המשלבת בין למידה אודות ניהול של עסקים במה שזכה לכינוי  "המגזר הרביעי" לבין הכשרה של עובדי הוראה בתחום. המסלול מאפשר לבוגרים להשתלב במערכת החינוך כמורים לניהול עסקי וכן להפוך בעצמם למקימים ומנהלים של מיזמים חברתיים וחינוכיים.

 

תכנית לימודים

 

תכנית הלימודים לתואר ראשון במגמה זו, משלבת בין לימודי חינוך לבין עשייה ממשית בשטח באמצעות השתלבות בעסקים חברתיים תחת הדרכה צמודה. הלימודים מתקיימים במסגרת ייחודית של חממה, בה עוברים הסטודנטים תהליך העצמה המכוון לאתר ולטפח את הכישורים האישיים הייחודיים של כל אחד מהם. בתוך כך, יוצרים המשתתפים קשרים שיאפשרו להם להשתלב בניהול והובלה של ארגונים קיימים או בהקמתם של מיזמים חדשים.

 

במהלך הכשרתם, נחשפים הסטודנטים לתכני יסוד מעולם הניהול העסקי כגון כלכלה, שיווק, חשבונאות ועוד, ומעמיקים בשיח העסקי חברתי הכולל עיסוק במושגים כמו אידיאולוגיה, אתיקה עסקית ואחריות תאגידית. בנוסף, ילמדו הסטודנטים קורסים יישומיים באסטרטגיות עסקיות ובהן ניהול משא ומתן, ניהול פרויקטים וכתיבת תכנית עסקית.

 

מבנה הלימודים

 

המסלול ללימודי חינוך והוראה בהתמחות בניהול במגזר הרביעי נמשך ארבע שנים, כאשר בכל שנה המיקוד הוא אחר: בשנה הראשונה נחשפים המשתתפים לסוגים שונים של חברות ומיזמים המשלבים ערכים חברתיים במבנה הארגוני שלהם; בשנה השנייה מושם דגש על קידום פרויקטים ארוכי טווח; השנה השלישית כוללת התנסות בהובלה של מיזם חברתי חינוכי; ובשנה הרביעית, מעמיקים הסטודנטים בהוראה ברוח החינוך הדמוקרטי.

 

לימודי החינוך נעשים תוך ליווי אישי של דמות חונכת וכוללים התנסות בתהליכים דמוקרטיים המשוקעים בלימודים עצמם, באמצעות יצירה של קהילת לומדים בעלי תחומי עניין שונים ומגוונים. בנוסף, כוללים הלימודים קורסי תשתית שונים המשותפים לכל הסטודנטים במכללה ובהם זהירות בדרכים, עזרה ראשונה, שיטות מחקר ועוד.

 

נושאי הלימוד

 

מסלול ההתמחות במגמה כולל מגוון קורסים ייעודיים, בנוסף על לימודי היסוד ועל לימודי החינוך וההוראה. להלן מספר דוגמאות לתכנים הנלמדים:

 

 • סטטיסטיקה למנהלים
 • אתיקה עסקית
 • ניהול תקשורת שיווקית
 • מודלים בשיווק
 • בינה עסקית וכריית נתונים
 • יסודות המימון היזמי
 • חשבונאות פיננסית וניהולית
 • דיני מסחר ותאגידים
 • ניתוח דוחות פיננסיים    
 • מסחר אלקטרוני בעידן האינטרנט    
 • ועוד

 

סגל המרצים

 

ראש החוג היא דוקטור למנהל עסקים העוסקת באחריות חברתית של עסקים בישראל ובשיח בין מגזרי, המשמשת כיועצת בעמותת "נובה" המובילה פרויקטים של ייעוץ ארגוני וכלכלי בארגונים מהמגזר השלישי. לצדה תוכלו למצוא: פרופסור לאנתרופולוגיה בוגר הארוורד המשמש כיועץ בין לאומי בנושא מערכות מידע וצמצום פערים דיגיטאליים; דוקטור לעבודה סוציאלית המתמחה בפיתוח וניהול של ארגונים ללא מטרות רווח, המעורב בקביעת המדיניות בחינוך הערבי-פלסטיני; דוקטור ליחסים בין לאומיים ותקשורת המתמחה בתחום האחריות התאגידית ובבחינת סוגיות של זכויות אדם בארגונים עסקיים; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה למסלול בסמינר הקיבוצים נעשית על פי שקלול של ציון הפסיכומטרי, של ממוצע הבגרות ושל ציון הערכה שנקבע על ידי וועדת קבלה. מועמדים בעלי ממוצע של 100 לפחות בבגרות יכולים להגיש מועמדות גם ללא ציון פסיכומטרי.

 

תעודה

 

עמידה בחובות המסלול מזכה את הסטודנטים בתואר ראשון בחינוך מטעם סמינר הקיבוצים וכן בתעודת הוראה. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור של המועצה להשכלה גבוהה.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
חוות דעת של סטודנטים על תואר ביזמות חברתית - סמינר הקיבוצים
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
02/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האווירה פתוחה, האנשים רועים... מקום שהוא קצת יותר ביתי ואינטימי [למדתי בעבר ב HIT..]

על הקמפוס

הקמפוס נעים וביתי, החשש הוא שלקראת שינויים המתוכננים לסמינר הקיבוצים זה ישתנה. האוירה טובה והחברה במ קרא עוד...

טיפים

לדעתי כדי להצליח במסלול צריך להיות אדם בעל מחשבה עצמאית וערכים גבוהים לצד רצון לשנות ולהשפיע... הלימ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp