תואר שני בניהול משאבי ים במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר

המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין

אהבת? שתף ב:

תואר שני בניהול משאבי ים MA במרכז האקדמי רופין

 

מוקירים את הים התיכון

 

בעשורים האחרונים הולכת ומתחדדת ההכרה בכך שעל מקבלי ההחלטות במדינת ישראל להגביר את מידת תשומת הלב המוקדשת לשימור ולטיפוח של אחד המשאבים היקרים ביותר שלנו – הים התיכון וחופיו. כיום ברור, כי מהלכים חיוניים ובהם ניצול של מרבצי גז, פיתוח ענף הדיג ודאגה לסביבה התיירותית חייבים להתבצע מתוך ידע רחב ראייה לטווח ארוך על מנת למנוע אסונות אקולוגיים שעלולים להסב נזק בלתי הפיך בהמשך. מתוך כך, עולה הצורך להכשיר אנשי מקצוע מומחים שיוכלו לשלב בין יכולות ניהוליות לבין ידע דיסציפלינרי במדעי הים.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית לתואר שני בניהול משאבי ים במרכז האקדמי רופין מיועדת להקנות לתלמידים מגוון של כלים ומיומנויות בניהול ובכלכלה לצד העמקה של הידע האישי שלהם בנושאים שונים הקשורים לתחום משאבי הים. בוגרי התכנית מיועדים לתפוס עמדות ניהוליות ברשות הנמלים, בחברת החשמל ובמפעלי ים המלח, או להשתלב במגוון תפקידים במשרדי ממשלה שונים ובהם משרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה, המשרד לתשתיות לאומיות ועוד.

 

הסטודנטים מעמיקים בשיטות כמותיות בניהול ובמודלים לקבלת החלטות ומפתחים כישורי ניהול שונים. הם עוסקים בסוגיות משפטיות הקשורות במרחב הימי ונחשפים לאופן שבו ניתן לשלב עקרונות של ניהול בר קיימא בסביבה הימית.

 

זוהי תכנית רב תחומית שבה קורסים רבים מתקיימים באוריינטציה ימית מובהקת. בהם: סמינר "חופי הים התיכון של ישראל" שבו דנים בתנאים פיזיים וגיאוגרפיים של הפעילו האנושית בחופים; קורס תשתיות ימיות שמתקיים בגישה הנדסית; קורס "משאבי נפט וגז בסביבה הימית" שבו נלמדים עקרונות מן הגיאופיזיקה הימית והגיאולוגיה; קורס העוסק במשאבי חוף פיזיים בישראל; קורס כלכלת הסביבה הימית שמתמקד באינטגרציה שבין האדם, מערכות פיננסיות ומערכות ימיות; קורס השפעות סביבתיות של מיזמי ים שדן בשלל אתגרים כלכליים, חברתיים וסביבתיים שנוגעים למשאבי הים; קורס המשפט והסביבה הימית שבו נלמדים גישות במערכת החוק לאיכות הסביבה הימית; קורס היבטים ברגולציה של סביבה ימית שבמסגרתו לומדים על ביטויים של שמירת סביבה ימית בהסכמים וחקיקה בין לאומיים; ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית זו לתואר שני מתפרשת על פני ארבעה סמסטרים ומתקיימת במסלול עיוני שאינו כולל הגשת תזה. השיעורים מועברים פעמיים בשבוע, באחד מימי החול בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי. מלבד ימי הלימוד הקבועים נערכים גם קורסים במתכונת מספר ימים מרוכזים לאורך התואר. משתתפי התכנית לוקחים חלק בלימודי ליבה חובה ובשיעורי בחירה ונחשפים להרצאות של מומחים שונים במסגרת קורסים סמינריוניים.

 

 • סימולציה אנושית - זהו קורס ניהולי שבו מפתחים אסטרטגיה בעזרת הדמיה אנושית בקבוצה. האינטראקציה הקבוצתית מאפשרת דיון בנושאים כלכליים, חברתיים, סביבתיים ותחבורתיים אקטואליים. הסטודנטים מקבלים ליווי ממומחים בתחום התוכן ומבכירים במשק.

 

 • סיורים מקצועיים - בתכנית נכללים סיורים בארץ לאורך החופים וכן במתקני תשתית כגון מרינות, נמלים, מתקני התפלה ותחנות כוח, בהדרכתם של אנשי מקצוע מן התעשייה. כמו כן, ייתכן סיור מקצועי בחו"ל במסגרת קורסי הבחירה.

 

נושאי הלימוד

 

 • כלכלת הסביבה הימית
 • תכנון המרחב הימי וניהולו
 • שיקום אקוסיסטמות ימיות
 • נמלים ולוגיסטיקה גלובלית
 • לוגיסטיקה ומערכות ימיות בארץ
 • השפעה סביבתית של חקלאות ימית    
 • קבלת החלטות
 • משאבי ים של ישראל
 • מרעיון ליישום מוצרים
 • אנרגיה ממקורות ימיים
 • משפט והסביבה הימית    
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

בראש התכנית עומד דוקטור לגיאוגרפיה ולימודי סביבה, מומחה למורפולוגיה חופית. בעל ניסיון ענף בעשייה החופית והימית בישראל וכן שירת שנים רבות בחיל הים בתחום ההידרוגרפיה, ושימש בתפקידי פיקוד מקצועיים מדעיים מגוונים, שנוגעים למאפיינים הפיזיים של הים האדום והים התיכון. נוסף על כך, שימש בתפקיד יועץ לתהליכים ימיים וחופיים במשרד להגנת הסביבה והוא ממשיך בתפקיד זה גם היום. לאחרונה הוא גם מכהן בצוות המוביל של מסמך מדיניות לניהול המרחב הימי של ישראל, עבור מנהל התכנון במשרד האוצר.
 

תנאי קבלה

 

לתכנית יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר ראשון ממוסד מוכר בממוצע ציונים של לפחות 80, בתחומים הבאים: מדעי הים והסביבה הימית, לימודי מדעי החיים, לימודי מדעי הטבע, לימודי כימיה, לימודי גיאולוגיה, לימודי גיאוגרפיה פיזית ולימודי הנדסה וכלכלה ומנהל.


מועמדים שנמצאים בשנה האחרונה של התואר הראשון יכולים להתקבל בתנאי שממוצע הציונים בתואר הראשון, עד לסיום ההרשמה, הוא 80 ומעלה. מועמדים אלה צריכים להציג אישור על זכאות לתואר עד לשבועיים לפני תחילת שנת הלימודים.


מועמדים אשר חסרים ידע בסיסי בתחום הניהול והים צריכים ללמוד בקורסי השלמה בתנאי קבלה למסלול. היקפם של לימודי ההשלמה שנדרשים מכל אחד מהמועמדים נקבע על ידי ראש התכנית בהתאם לרשימה מחייבת. לימודים אלה לא מזכים בנקודות זכות. עד להשלמת כל הקורסים הנדרשים, הקבלה היא במעמד על תנאי.

 

במקרים חריגים, קבלתם של מועמדים שלא עומדים בדרישות לעיל יכולה להתבצע לפי דיון של ועדת קבלה.
 

קהל יעד


תכנית זו מותאמת למנהלים ולבכירים וכן לעצמאיים שברצונם לשלב את המסלול עם עבודתם. לומדים בה יחד מהנדסים, בוגרי לימודי מדעים שחלקם גם בעלי תארים מתקדמים, מנהלים וכלכלנים שברשותם ניסיון ימי נרחב.

 

תכנית זו מתאימה במיוחד לבעלי רקע בתחום הים שברצונם להרחיב את הידע שברשותם ברמה אקדמית במרטה לתכנן ולנהל מיזמים חופיים וימיים משלל סוגים. רוב הסטודנטים מגיעים מענפי ההנדסה והמדעים, חלקם בעלי תואר שני או שלישי. כמו כן לומדים בתכנית סטודנטים לכלכלה ומינהל.

 

תעודה

 

עמידה בחובות ההכשרה מקנה זכאות לתואר מוסמך בניהול משאבי ים מטעם המרכז האקדמי רופין.

 

אפשרויות תעסוקה


תכנית זו מותאמת במיוחד לבכירים ומנהלי בסקטור הציבורי וכן למעוניינים להשתלב בארגונים מקומיים ובין לאומיים שמתמקדים בפעילות מסחרית בחופים ובים. המוסמכים יכולים להשתלב בשלל תפקידי מפתח משמעותיים במערכי קבלת החלטות ותכנון בגופים שיש להם השפעה על עתידו של המרחב הימי הישראלי כגון משרד הגנת הסביבה ומשרדים ממשלתיים נוספים, חברות ממשלתיות כגון חברת נתיבי הגז הטבעי או חברת נמלי ישראל, רשויות מקומיות ביישובי חוף וכן חברות פרטיות בתחום. מצטיינים יכולים להשלים עבודה קדם מחקרית וכך להמשיך לתואר שלישי.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין

חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בניהול משאבי ים - המרכז האקדמי רופין

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

תואר שני בניהול משאבי ים - המרכז האקדמי רופין
14/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חוות הדעת התקבלה ללא פירוט

על הקמפוס

קמפוס מכמורת מאוד קטן ומשפחתי שנוח ונעים ללמוד בו. ויש קרבה לים

טיפים

לבדוק איפה אפשר ליישם את הלימודים אחרי סיום התואר ולהתאים את הלימודים לצורכים שקיימים בשוק העבודה


לכל חוות הדעת

סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

מה חושבים הסטודנטים על המרכז האקדמי רופין

באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?

דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול

באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?

באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?

האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?

באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?

באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?

באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המרכז האקדמי רופין

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
במידה רבה 100
במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
במידה סבירה 100
האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?
במידה מועטה מאד 100
מהי רמת הקושי של הלימודים?
במידה רבה 100
עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
במידה רבה 100
עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
במידה רבה מאד 100

מתוך פורום המרכז האקדמי רופין

מה ההבדל בין קורס מנהלי עבודה לבין קורס ניהול פורייקטים
אנאס
1 תגובות
ראיון אישי לעבודה סוציאלית
נוי
ללא תגובה
נוסחה לחישוב ציון קבלה במכללת רופין
וארד
ללא תגובה
שנת מכינה ולימודי סיעוד
נבילה
1 תגובות
אפשר להתקבל לעבודה סוציאלית עם ציון משוקלל 95?
טל
1 תגובות
נושאי לימוד במכינת 30+
אביב
1 תגובות
בחינות הנדסאי תוכנה ברופין
אילן הנסל
ללא תגובה
ניתן להתקבל לתואר שני בעבודה סוציאלית עם ממוצע 75 בתואר ראשון?
דרסה דני זאודה
1 תגובות
סגירת הרשמה לתואר שני במנהל עסקים 2019
רותם
1 תגובות
הודעה על קבלה למכללה
הילה
1 תגובות
תואר שני במנהל עסקים וייעוץ ארגוני
דניאלה
1 תגובות
עד מתי אפשר להירשם לתואר שני?
יעל מוצרי
1 תגובות
קבלה לתואר שני במנעס עם ממוצע 79.95
מור
1 תגובות
תנאי קבלה להנדסת חשמל
אוסיד קעדאן
1 תגובות
לימודי תואר ראשון
דניאל
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם