כלכלה וניהול עם התמחות בניהול משאבי אנוש באקדמית ת"א יפו

שירות אישי - צור קשר

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

אהבת? שתף ב:

כלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש באקדמית ת"א יפו

 

כיום, בכל תחומי המשק קיים צורך במנהלי משאבי אנוש, היודעים כיצד לתעל ולנהל את כוח האדם המהווה מרכיב הכרחי בהצלחתו של כל ארגון. התואר המשולב בכלכלה ובניהול מעניק לסטודנטים ידע נרחב ומקיף בתחומים אלו בד בבד עם הכשרה ספציפית בניהול משאבי אנוש.

 

כוח האדם המרכיב את הארגון מהווה חלק מרכזי ובלתי נפרד מהצלחתו. אי לכך, ישנה חשיבות גדולה ביותר לניהולו של כוח האדם, הוא המשאב האנושי בארגון. לאור ההתפתחות במאה האחרונה חלחלה ההבנה כי יש לשנות את היחסים בין העובדים לארגון ולהתייחס לתכונותיו הנפשיות והרגשיות של העובד בצד לתכונותיו ומיומנויותיו המקצועיות והטכניות. לפיכך, התפתחו תיאוריות העוסקות בניהול משאבי אנוש שהובילו לפיתוחו של תחום ניהול משאבי האנוש בכלל השווקים בעולם.

האקדמית תל אביב יפו מציעה לימודי כלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש, שמטרתם להקנות ידע בניהול משאבי אנוש שהינו הכרחי ורלוונטי לכל מנהל באשר הוא. התחום של משאבי האנוש כולל התייחסות להיבטים שונים השייכים לעולמו של העובד, אם בעקיפין ואם במישרין, ובכלל זה: תהליכי מיון, גיוס והכשרה, תנאי העסקה, תנאים סוציאליים, הדרכה ופיתוח, קידום וניהול העובדים, פיתוח התקשורת בארגון ועוד.

 

עם סיום התואר הראשון, נפתחים בפני בוגרי המסלול אפשרויות תעסוקה מגוונות במשק הישראלי. התואר מעניק יתרון למועמדים לתפקידי ניהול משאבי אנוש בחברות ובארגונים השונים ומרחיב את ההזדמנויות העסקיות והאישיות של כל בוגר. כמו כן, הניסיון שצוברים הבוגרים בתחום זה מאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי הכלכלה, הניהול ומדעי ההתנהגות במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם.

 

 

תכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים משלבת שלושה תחומים: מדעי ההתנהגות, ניהול וכלכלה. התוכנית מורכבת מפן תיאורטי אשר מטרתו להקנות לסטודנט ידע רחב בניהול על כל היבטיו ומפן מעשי שמטרתו להכשיר את הסטודנט לתפקידי ניהול בכירים. הסטודנטים שמים דגש הן על הכלכלה הישראלית והן על הכלכלה הגלובלית.

 

במסגרת ההתמחות הם מפתחים כלים דינמיים לניהול ההון האנושי של הארגון, להתאמת דרכי פעולה ונהלים לצורכים המסוימים של כל ארגון תוך פיתוח של ראייה אסטרטגית. ההתמחות מאפשרת לתלמידיה לפתח מיומנויות חשובות להשתלבות במחלקות משאבי אנוש ובחברות פיתוח ארגוני.

מתכונת הלימוד

 

תוכנית הלימודים נפרשת על פני שלוש שנים. במהלך הלימודים על הסטודנט לצבור 112 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון בכלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש.

 

את ההתמחות במשאבי אנוש מתחילים בשנת הלימודים השנייה. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים התנסותיים וגם משתתפים בהתמחות מעשית בכלכלה וניהול שמתקיימת בארגונים ציבוריים ועסקיים.
 

 

 

נושאי לימוד

 

התוכנית כוללת קורסים מעניינים ומגוונים הנפרסים על פני קשת רחבה של תחומים:

 

 

  • פיתוח ארגוני
  • תורת ההחלטות
  • התנהגות ארגונית
  • ניהול משאבי אנוש
  • מיון והדרכת עובדים
  • מנהיגות והנעת עובדים
  • הערכת תפקוד בארגונים
  • ועוד


תנאי קבלה

כדי להתקבל למסלול לתואר ראשון, על המועמדים להיות בעלי זכאות לתעודת בגרות והם נדרשים לעמוד בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, האקדמית תשקול קבלה של מספר מצומצם של מועמדים ללא זכאות לתעודת בגרות וביניהם מועמדים בני 30 ומעלה, תלמידי תיכון מצטיינים שהוכיחו כשרון ויכולת בתחום האקדמי אותו הם מעוניינים ללמוד וחסרי תעודת בגרות שלמדו לימודים אקדמיים במוסד מוכר בארץ בהיקף של 30 ש"ס לפחות.

שכר לימוד

שכר הלימוד באקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. היא מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים.

 

קצת על האקדמית תל אביב יפו

האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994, היא חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. לשם כך היא משלבת תכנית פרקטיים בתכניות הלימודים השונות וכן מפעילה שיתופי פעולה עם גורמים שונים בתעשייה ובמשק. בין תכניות הלימודים לתואר ראשון שמתקיימות במוסד זה נכללים לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מדעי המחשב, לימודי


תעודה

 

תואר ראשון BA בכלכלה וניהול מוענק לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית זו.
 

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

מתוך פורום האקדמית תל אביב יפו

תנאי קבלה מדעי המחשב
גיל
ללא תגובה
מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה של הספורט
רז יקיר
ללא תגובה
קבלה לתואר ראשון בסיעוד
עמית ינאי
ללא תגובה
סוג כיסאות בבניין כלכלה
נוי
ללא תגובה
ממוצע בגרות בקבלה למדעי המחשב
רון
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
מאור
ללא תגובה
מכינה לפני תואר במדעי המחשב
נועה
ללא תגובה
האם יש כיסאות סטודנט או שולחן רגיל בבניין ווסטון?
Noam
2 תגובות
האם בוגרי חינוך יכולים להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
ענת
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה ללימודי סיעוד?
קרינה
1 תגובות
קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני
טל
ללא תגובה
לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל אביב יפו
שני קוברובסקי
1 תגובות
הסבה ללימודי המשך בפסיכולוגיה רפואית מייעוץ חינוכי
נעמי וינברג
1 תגובות
איזה מסלולי תואר שני מוצעים באקדמית תל אביב יפו?
אילונה ירוסלסמקי
1 תגובות
קבלה לאחות מוסמכת לאחות מעשית בגיל 40+
טטיאנה
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם