כלכלה וניהול עם התמחות בניהול משאבי אנוש באקדמית ת"א יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי כלכלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תואר בניהול משאבי אנוש - האקדמית ת"א יפו.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

כלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש באקדמית ת"א יפו

 

כיום, בכל תחומי המשק קיים צורך במנהלי משאבי אנוש, היודעים כיצד לתעל ולנהל את כוח האדם המהווה מרכיב הכרחי בהצלחתו של כל ארגון. התואר המשולב בכלכלה ובניהול מעניק לסטודנטים ידע נרחב ומקיף בתחומים אלו בד בבד עם הכשרה ספציפית בניהול משאבי אנוש.

 

כוח האדם המרכיב את הארגון מהווה חלק מרכזי ובלתי נפרד מהצלחתו. אי לכך, ישנה חשיבות גדולה ביותר לניהולו של כוח האדם, הוא המשאב האנושי בארגון. לאור ההתפתחות במאה האחרונה חלחלה ההבנה כי יש לשנות את היחסים בין העובדים לארגון ולהתייחס לתכונותיו הנפשיות והרגשיות של העובד בצד לתכונותיו ומיומנויותיו המקצועיות והטכניות. לפיכך, התפתחו תיאוריות העוסקות בניהול משאבי אנוש שהובילו לפיתוחו של תחום ניהול משאבי האנוש בכלל השווקים בעולם.

האקדמית תל אביב יפו מציעה לימודי כלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש, שמטרתם להקנות ידע בניהול משאבי אנוש שהינו הכרחי ורלוונטי לכל מנהל באשר הוא. התחום של משאבי האנוש כולל התייחסות להיבטים שונים השייכים לעולמו של העובד, אם בעקיפין ואם במישרין, ובכלל זה: תהליכי מיון, גיוס והכשרה, תנאי העסקה, תנאים סוציאליים, הדרכה ופיתוח, קידום וניהול העובדים, פיתוח התקשורת בארגון ועוד.

 

עם סיום התואר הראשון, נפתחים בפני בוגרי המסלול אפשרויות תעסוקה מגוונות במשק הישראלי. התואר מעניק יתרון למועמדים לתפקידי ניהול משאבי אנוש בחברות ובארגונים השונים ומרחיב את ההזדמנויות העסקיות והאישיות של כל בוגר. כמו כן, הניסיון שצוברים הבוגרים בתחום זה מאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי הכלכלה, הניהול ומדעי ההתנהגות במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם.

 

 

תכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים משלבת שלושה תחומים: מדעי ההתנהגות, ניהול וכלכלה. התוכנית מורכבת מפן תיאורטי אשר מטרתו להקנות לסטודנט ידע רחב בניהול על כל היבטיו ומפן מעשי שמטרתו להכשיר את הסטודנט לתפקידי ניהול בכירים. הסטודנטים שמים דגש הן על הכלכלה הישראלית והן על הכלכלה הגלובלית.

 

במסגרת ההתמחות הם מפתחים כלים דינמיים לניהול ההון האנושי של הארגון, להתאמת דרכי פעולה ונהלים לצורכים המסוימים של כל ארגון תוך פיתוח של ראייה אסטרטגית. ההתמחות מאפשרת לתלמידיה לפתח מיומנויות חשובות להשתלבות במחלקות משאבי אנוש ובחברות פיתוח ארגוני.

מתכונת הלימוד

 

תוכנית הלימודים נפרשת על פני שלוש שנים. במהלך הלימודים על הסטודנט לצבור 112 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון בכלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש.

 

את ההתמחות במשאבי אנוש מתחילים בשנת הלימודים השנייה. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים התנסותיים וגם משתתפים בהתמחות מעשית בכלכלה וניהול שמתקיימת בארגונים ציבוריים ועסקיים.
 

 

 

נושאי לימוד

 

התוכנית כוללת קורסים מעניינים ומגוונים הנפרסים על פני קשת רחבה של תחומים:

 

 

 • פיתוח ארגוני
 • תורת ההחלטות
 • התנהגות ארגונית
 • ניהול משאבי אנוש
 • מיון והדרכת עובדים
 • מנהיגות והנעת עובדים
 • הערכת תפקוד בארגונים
 • ועוד


תנאי קבלה

כדי להתקבל למסלול לתואר ראשון, על המועמדים להיות בעלי זכאות לתעודת בגרות והם נדרשים לעמוד בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, האקדמית תשקול קבלה של מספר מצומצם של מועמדים ללא זכאות לתעודת בגרות וביניהם מועמדים בני 30 ומעלה, תלמידי תיכון מצטיינים שהוכיחו כשרון ויכולת בתחום האקדמי אותו הם מעוניינים ללמוד וחסרי תעודת בגרות שלמדו לימודים אקדמיים במוסד מוכר בארץ בהיקף של 30 ש"ס לפחות.

שכר לימוד

שכר הלימוד באקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. היא מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים.

 

קצת על האקדמית תל אביב יפו

האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994, היא חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. לשם כך היא משלבת תכנית פרקטיים בתכניות הלימודים השונות וכן מפעילה שיתופי פעולה עם גורמים שונים בתעשייה ובמשק. בין תכניות הלימודים לתואר ראשון שמתקיימות במוסד זה נכללים לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מדעי המחשב, לימודי


תעודה

 

תואר ראשון BA בכלכלה וניהול מוענק לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית זו.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

ssssssssss

פורום לימודי כלכלה

התלבטות בין לימודי אנגלית ללימודי כלכלה
אלינור
1 תגובות
תפקיד כלכלן עמלות סוכנים
גל
1 תגובות
תכנית תואר ראשון ושני בכלכלה
שרה
1 תגובות
לימודי ניהול וכלכלה בטכניון
מריה
3 תגובות
שיעור עזר ביסודות הכלכלה
אביה
1 תגובות
התלבטות בין התמחויות בתואר בכלכלה
שי
1 תגובות
כלכלה בהתמחות לוגיסטיקה או שוק ההון?
שי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp