לימודים באקדמית תל אביב יפו
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > כלכלה > תואר בניהול משאבי אנוש - האקדמית ת``א יפו

כלכלה וניהול עם התמחות בניהול משאבי אנוש באקדמית ת``א יפו

שירות אישי - האקדמית תל אביב יפו

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

כלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש במכללה האקדמית ת"א יפו

 

כיום, בכל תחומי המשק קיים צורך במנהלי משאבי אנוש, היודעים כיצד לתעל ולנהל את כוח האדם המהווה מרכיב הכרחי בהצלחתו של כל ארגון. התואר המשולב בכלכלה ובניהול מעניק לסטודנטים ידע נרחב ומקיף בתחומים אלו בד בבד עם הכשרה ספציפית בניהול משאבי אנוש.

 

 

קצת על המכללה האקדמית תל אביב יפו

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994 כיוזמה משותפת של אוניברסיטת תל אביב, עיריית תל אביב יפו והמועצה להשכלה גבוהה. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה.

 

מדוע ללמוד כלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש דווקא במכללה האקדמית ת"א יפו?

 

כוח האדם המרכיב את הארגון מהווה חלק מרכזי ובלתי נפרד מהצלחתו. אי לכך, ישנה חשיבות גדולה ביותר לניהולו של כוח האדם, הוא המשאב האנושי בארגון. לאור ההתפתחות במאה האחרונה חלחלה ההבנה כי יש לשנות את היחסים בין העובדים לארגון ולהתייחס לתכונותיו הנפשיות והרגשיות של העובד בצד לתכונותיו ומיומנויותיו המקצועיות והטכניות. לפיכך, התפתחו תיאוריות העוסקות בניהול משאבי אנוש שהובילו לפיתוחו של תחום ניהול משאבי האנוש בכלל השווקים בעולם.

 

המכללה האקדמית מציעה לימודים ללימודי בכלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש, שמטרתו להקנות ידע בניהול משאבי אנוש שהינו הכרחי ורלוונטי לכל מנהל באשר הוא. התחום של משאבי האנוש כולל התייחסות להיבטים שונים השייכים לעולמו של העובד, אם בעקיפין ואם במישרין, ובכלל זה: תהליכי מיון, גיוס והכשרה, תנאי העסקה, תנאים סוציאליים, הדרכה ופיתוח, קידום וניהול העובדים, פיתוח התקשורת בארגון ועוד.

 

תוכנית הלימודים משלבת שלושה תחומים: מדעי ההתנהגות, ניהול וכלכלה. התוכנית מורכבת מפן תיאורטי אשר מטרתו להקנות לסטודנט ידע רחב בניהול על כל היבטיו ומפן מעשי שמטרתו להכשיר את הסטודנט לתפקידי ניהול בכירים.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שלוש שנים. במהלך הלימודים על הסטודנט לצבור 112 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון בכלכלה וניהול בצירוף התמחות במשאבי אנוש. התוכנית כוללת קורסים מעניינים ומגוונים הנפרסים על פני קשת רחבה של תחומים: חשבונאות, אקונומטריקה, יסודות השיווק, יסודות האסטרטגיה, תורת ההחלטות, כלכלת ישראל, דיני עסקים, מבוא לחקר ביצועים, ניהול משאבי אנוש, מנהיגות והנעת עובדים, פיתוח ארגוני ועוד.

 

עם סיום התואר הראשון, נפתחים בפני בוגרי המסלול אפשרויות תעסוקה מגוונות במשק הישראלי. התואר מעניק יתרון למועמדים לתפקידי ניהול משאבי אנוש בחברות ובארגונים השונים ומרחיב את ההזדמנויות העסקיות והאישיות של כל בוגר. כמו כן, הניסיון שצוברים הבוגרים בתחום זה מאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי הכלכלה, הניהול ומדעי ההתנהגות במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם.

 

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל למסלול לתואר ראשון, על המועמדים להיות בעלי זכאות לתעודת בגרות והם נדרשים לעמוד בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, המכללה תשקול קבלה של מספר מצומצם של מועמדים ללא זכאות לתעודת בגרות וביניהם מועמדים בני 30 ומעלה, תלמידי תיכון מצטיינים שהוכיחו כשרון ויכולת בתחום האקדמי אותו הם מעוניינים ללמוד וחסרי תעודת בגרות שלמדו לימודים אקדמיים במוסד מוכר בארץ בהיקף של 30 ש"ס לפחות.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכללה האקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו: 


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English