לימודי ניהול מערכות משרדיות במכללה למינהל של הסתדרות המעו"ף

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול מערכות משרדיות במכללה למינהל של הסתדרות המעו"ף

לימודי ניהול מערכות משרדיות המכללה למינהל

 

קצת על לימודים במכללה למנהל

 

המכללה למנהל היא המוסד המוביל והוותיק בארץ שמקיימת מגוון של תוכניות לימוד להכשרה מקצועית בתחומים כגון: ניהול, חשבונאות, נדל"ן, מזכירות, לימודי הנדסאי ועוד. שלוחות המכללה מופעלות בכל רחבי הארץ מקריית מוצקין בצפון ועד אילת שבדרום. צוות הוראה במכללה נבחר בקפידה רבה, תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה וליווי הסטודנטים במהלך לימודיהם ועד השתלבותם בעבודה.

 

ייחודה של תוכניות הלימוד במכללה הוא באופן שבו המכללה דואגת לעדכן אותן באופן שוטף בהתאם לצרכי התעשייה ודרישות המעסיקים. על כן, בוגרי המכללה אינם מתקשים כלל במציאת עבודה לאחר לימודיהם. בכל שלוחות המכללה קיים אבזור טכנולוגי מתקדם, כיתות מרווחות ומעבדות מחשבים לרשותם של הסטודנטים.

 

הקורס מתקיים בסניפי המכללה למינהל ברחבי הארץ

 

מה לומדים?

 

העידן המודרני מאופיין בשינויים והתפתחויות בסביבה עסקית, מה שהוביל שהתייעלות ומקצועיות מרובה מחד ולהיווצרותם של תפקידים ניהוליים שונים מנגד. גם תפקידם של הפקידים במשרד קיבל מסגרת אחריות שונה והוא למעשה זה שמנהל את המשרד באופן שוטף. כמעט כל ארגון עבר מניהול ידני לניהול ממוחשב, תהליכים שמצריכים ממנהלי המשרד היות בעלי יכולות וכלים בניהול משרד ממוחשב. על כל פקיד להיות בעל יכולות של ניהול מידע, ניהול מערכות תקשורת, ניהול מערכות טלפוניות מתקדמות, ניהול שוטף של מכונות הצילום, פקס, אימיילים ועוד.

 

אומנם, מסגרת האחריות של מנהלי המשרד נותרה כבעבר, אולם הכלים לבצע אותם ולדאוג לפעילות השוטפת של הארגון מצריכה ידע והבנה מסוג חדש. תחומי העיסוק של מנהל המשרד משתנים בהתאם לצרכים הספציפיים של כל ארגון, אולם, באופן כללי, במסגרת אחריותו של מנהל המשרד הוא הממונה על איסוף מידע רלוונטי ניהול תקציבי של רכישת חומרים וציוד הנחוץ למשרד, ניהול זמנים של אנשי צוות בכירים, ניהול קופה קטנה וחישובים כספיים שונים, תיאומי פגישות חשובות וקבלת קהל והפנייתו לגורמים המתאימים.

 

תוכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים בקורס לניהול מערכות משרדיות נועד על מנת להכשיר כוח אדם מקצועי בביצוע כל התפקידים הללו, ולהעניק כלים הנחוצים לניהול מערכות משרדיות. במהלך הלימודים המשתתפים ילמדו לנהל משרד ממוחשב, תוך הבנה ושליטה בכל המיומנויות הנדרשות לניהול משרד באופן שוטף. הלימודים בקורס כוללים שיעורים פרונטאליים וסדנאות מעשיות שמטרתן לשפר את מיומנויות התקשורת הבינאישית, להעניק כלים להתמודדות בעבודה תחת לחץ, כלים לעבודה בצוות ועוד. תוכנית הלימודים מאושרת ומפוקחת על ידי המה"ט (המכון הממשלתי להשכרה בטכנולוגיה ומדע).

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון של נושאי לימוד כגון:

 

  • יסודות בארגון ובניהול
  • הקלדה בעברית ובאנגלית
  • ניהול זמן אפקטיבי
  • יסודות בכלכלה
  • גיליון אלקטרוני
  • עיבוד תמלילים Word
  • חשבונאות וכספים
  • משרד ממוחשב
  • תיאוריות חדשות בניהול
  • ועוד...

 

תעודות

 

בוגרי הקורס שעמדו בכל דרישות המכללה יקבלו תעודת גמר בניהול מערכות משרדיות מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (התמ"ת) ותעודת מקצוע מזכירות סוג 1, מטעם המשרד והמכללה למנהל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עבור בוגרי הקורס יפתחו דלתות מרובות של תעסוקה במגוון של ארגונים ציבוריים ופרטיים, בחברות עסקיות, כמנהלי משרדים בחברת הייטק, בחברת סטארט- אפ, במשרדי אדריכלים, משרדי הפקות ועוד.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל
Whatsapp Whatsapp