רוצה פרטים על ניהול מערכות מידע לתואר?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בניהול מערכות מידע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ניהול מערכות מידע לתואר? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר ראשון בניהול מערכות מידע

 

המערכת ככלי עסקי וארגוני

 

עם ההתמקדות וההתמקצעות במגוון הנישות הקשורות בעולם הטכנולוגיה כיום, הדורש יותר ויותר אנשי מקצוע המוכשרים לטיפול בתחומים מסוימים, נולדו מסלולי הכשרה רבים המספקים מענה לביקוש זה. אחד מהמסלולים הללו, אחד המבוקשים והפרקטיים שבהם – הוא התחום של ניהול מערכות מידע. תחום מערכות המידע הוא תחום העוסק במערכות ממוחשבות האחראיות על ארגון ועל ניהול מידע בהיקפים גדולים, והוא נמצא בשימוש בכל ארגון כיום.

 

מנהל מערכות המידע ממלא תפקיד קריטי בכל עסק ובכל ארגון – עליו מוטלת המשימה המורכבת של יצירת מערכת העונה על צורכי הארגון, הן מבחינת מהות התוכן שעליו לעסוק בו והן מבחינת המבנה הארגוני שלו; בנוסף, מנהל מערכות המידע אחראי גם לניהול ולתחזוקה בפועל של המערכת הזו בשלבים המתקדמים יותר וכן על עדכונה ועל שיפוצה בהתאם למתרחש בשטח, לשינויים שעובר הארגון, למידע המתרחב ובהתאם לעוד ועוד גורמים שיש לקחת בחשבון בעיסוק המורכב.

 

כך, לימודי תואר ראשון בניהול מערכות מידע מכשירים אנשים הבקיאים בכל הקשור בעולם הניהול על תחומיו השונים והרבים, וכמובן – בקיאים לעילא ולעילא במערכות מידע ממוחשבות – שכן הן גם הכלי וגם חומר הגלם שעמו הם עובדים, לטובת הארגון.

 

על הלימודים

 

לימודים במסלול זה נמשכים שלוש שנים והם מכשירים את בוגריהם בכל הכלים הדרושים לניהול מוצלח ולניהול הקשור במערכות מידע בפרט – וכמובן, בידע המתחייב משני התחומים. מנהל מערכות מידע נדרש לידע אולטימטיבי בתחום הצרכים העסקיים והארגוניים של החברה שבה הוא עובד – כדי שיוכל לתרגמם לפתרונות טכנולוגיים בדמות מערכות מידע – המותאמים במיוחד בעבור אותו הארגון. לפיכך, התחומים הנלמדים בהם משלבים בין עולמות הניהול, התוכנה ומערכות המידע ברוב המקומות.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי ניהול מערכות מידע משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, אך רובם דורשים בגרות מלאה בממוצע של 88 ומעלה וכן מתמטיקה ברמה של ארבע יחידות בציון של 70 לפחות או של חמש יחידות בציון עובר, ואנגלית טובה דיה – על פי ציוני בחינות הפסיכומטרי או בחינת אמי"ר.

 

המעוניינים להתקבל על סמך בגרות יכולים למצוא במוסדות מסוימים לימודי ניהול מערכות מידע ללא פסיכומטרי. במסלולים אלה ניתן להתקבל תוך קבלת פטור מן הבחינה, על סמך ממוצע בגרות גבוה במיוחד או מעבר מכינה ייעודית.

 

נושאי הלימוד

 

מבין הנושאים הנלמדים בתכניות השונות:

 

 • שיטות מחקר בניהול
 • הסקה סטטיסטית
 • ניהול התפעול והייצור
 • התנהגות ארגונית
 • חשבונאות
 • עיצוב ממשקי משתמש
 • אלגברה ליניארית
 • מבוא לתכנות
 • גישות ומתודות ניהוליות
 • אבטחת מידע
 • מערכות מבוססות web
 • עיצוב מערכות מידע
 • שינויים בארגון
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • מבוא לתקשורת נתונים
 • המשאב האנושי
 • מבוא למיקרו ולמקרו כלכלה
 • ניהול ידע במערכות ארגוניות
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

הלימודים מתקיימים באזורים שונים בארץ וכך הסטודנטים יכולים לבחור מסלול לימודים הסמוך למקום מגוריהם. בין היתר מתקיימים לימודי ניהול מערכות מידע בצפון, המתאימים לתושבי חיפה והגליל, לימודים באזור ירושלים, לימודים בדרום ועוד.

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון) - במסלול האקדמי ניתן ללמוד במסלול BA בניהול ומערכות מידע, שבו רוכשים מיומנויות פיתוח וניתוח מידע עסקי בסביבות מתקדמות כגון ביג דאטה, BI, AI ועוד.

 

 • המכללה האקדמית אחוה (סמוך לגדרה) - במכללת אחוה מתקיימת תכנית לימודי מערכות מידע ניהוליות B.Sc., בה לומדים לעומק כיצד לנהל, לפתח ולהטמיע מערכות מידע בארגונים. המסלול מקנה גם מיומנויות בתכנות ובמערכות תקשורת. אורך התכנית כשלוש שנות לימוד.

 

 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן) - במרכז האקדמי למשפט ולעסקים נערכת תכנית לימודי מערכות מידע לתואר B.Sc., מסלול שמעניק הן ידע טכנולוגי בעולם המחשבים והמידע והן הבנה של תהליכים עסקיים בעולם הארגוני. ניתן ללמוד במסגרת לימודי יום או לימודי ערב במערכות מידע.

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע) – מציעה מסלול ייחודי למצטיינים, ללימודי תואר ראשון – B.A בניהול מערכות מידע, בשיתוף המחלקה להנדסת תעשייה וניהול. המסלול מתאים למעוניינים בלימודי ניהול מערכות מידע בדרום.

 

 • האקדמית רמת גן – מציעה מסלול לימודי תואר ראשון B.A בניהול טכנולוגיות מידע; הלימודים נערכים במתכונת ערב ומיועדים לאנשים המבקשים לשלב עבודה ולימודים, והם פרושים על פני יומיים בשבוע ויום ו' בבוקר.

 

 • המרכז ללימודים אקדמיים (אור יהודה) - הפקולטה ללימודי הייטק של המרכז ללימודים אקדמיים מציעה מסלול לימודי מערכות מידע ניהוליות לתואר B.A. הסטודנטים יכולים לבחור בין התמחות באבטחת מידע ותשתיות או בניהול פרויקטים במערכות מידע. בשנה השלישית מבצעים פרקטיקום מעשי, בו משתבצים בחברות מובילות במשק ונחשפים בפועל לתהליכי העבודה.

 

 • המכללה האקדמית צפת - במכללה זו ניתן ללמוד בתכנית ללימודי מערכות מידע קהילתיות, שאורכה שלוש שנים. הלימודים מתמקדים בפן הטכנולוגי של הקמה וניהול של מערכות מידע מתקדמות וכן בניתוח המורכבות של ניהול מערכות מידע עבור ארגונים.
   
 • מכללת עמק יזרעאל - במכללה זו מתקיים מסלול הכולל הן פרקים בפיתוח תוכנה ומערכות מידע ותקשורת, הן פרקים בניתוח מידע עסקי וקבלת החלטות ניהוליות תוך שימוש במערכות מידע, והן התמחות מעשית בחברות במשק.

 

 • אוניברסיטת חיפה - באוניברסיטת חיפה מתקיימת תכנית לימודי מערכות מידע שמקנה ידע וכלים בענפי הניהול, המתמטיקה והמחשבים. ניתן ללמוד בתכנית חד חוגית או לשלב את הלימודים עם חוג נוסף, כגון לימודי כלכלה או לימודי סטטיסטיקה.


 • האקדמית נתניה - מציעה מסלול שאורכו כשלוש שנים, שבא להכשיר מנהלים לארגונים בתחומים שונים ומעניק מיומנויות בטכנולוגיה ובניהול כאחד. בנוסף מוצעות תכניות מגוונות נוספות, ביניהן לימודי מנהל עסקים בהתמחויות שונות, לימודי מדעי המחשב ולימודי מנהל מערכות בריאות.

 

 • האקדמית תל אביב יפו - האקדמית תל אביב יפו מקיימת תואר ראשון B.Sc. במערכות מידע, שמכשיר לתכנון ולניהול של מערכות מידע. המסלול כולל גם הכשרה לניהול פרויקטים PMI כן מכין את הסטודנטים לקראת בחינות ההסמכה של SAP.

 

 • המרכז האקדמי פרס (רחובות) - ניתן להשתתף בלימודי מערכות מידע במרכז באחת משתי התמחויות: בניהול פרויקטים או בסייבר. הלימודים מוצעים גם במתכונת ערב, וכוללים פרקטיקום מעשי. כמו כן, הסטודנטים יכולים להשתתף גם בתכנית "תואר פלוס" שמוצעת במרכז, במסגרתה ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה, במקביל ללימודים האקדמיים.
   

לסיכום

 

כאמור, זהו תחום מבוקש הדרוש כיום בכל ארגון ועסק; בוגרי תכניות הלימודים השונות יוכלו להשתלב בתעשיות עתירות ידע מגוונות, ובתפקידים שונים. ביניהם, פיתוח תוכנה, פיתוח ותחזוקת מערכות מידע, בקרת איכות, הטמעת מערכות וכמובן – שיפור התהליכים הארגוניים והכלכליים בעסק באמצעות שכלול מערכות המידע.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ניהול מערכות מידע לתואר?

רוצה לדעת יותר על ניהול מערכות מידע לתואר?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: ניהול מערכות מידע לתואר

התקבלו 160 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא ניהול

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
ד"ר תמי אמיר
בניהול מערכות מידע משולבים תחומי לימוד הן של תחומי ההייטק המחשבים והטכנולוגיה לצד הבנת תהליכים ארגוניים עסקיים, כל זאת, בכדי להכשיר בוגר שידע לנתח, לעצב, לתכנת להטמיע ולנהל פרויקטים בתחומים השונים של מערכות המידע.
על המועמד להיות מסוגל לעמוד בדרישות הלימודים (בעל הבנה כמותית וטכנית טובה) והן באפיונים ניהוליים (בעל נטייה עסקית ארגונית).
מבחינת תכונות אישיותו, רצוי שיהיה חברתי, עצמאי, מערכתי ומאורגן, המשלב בין אהבתו לתכנים "רכים" חברתיים לתכנים "קרים" מדויקים (כלומר, הזקוק ל"הזנה" משני עולמות התוכן במקביל).
לאחר מכן, על הסטודנט יהיה לבחור את תחום התמחותו בין אם ניהולי יותר (ניהול פרויקטים) או מקצועי - טכנולוגי יותר (סייבר, אבטחת מידע ועוד) בהתאם להעדפותיו ותחומי העניין שלו. יש לציין שבהמשך דרכו המקצועית על הסטודנט יהיה ללמוד ולהתעדכן בתכנים חדשים במהלך הקריירה שלו.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp