תואר בניהול מערכות בריאות, תיירות והתמחות במשאבי אנוש במכללת הדסה

תואר בניהול מערכות בריאות, תיירות והתמחות במשאבי אנוש במכללת הדסה

 

* נכון להיום, מסלול הלימוד אינו פעיל.

 

ניהול מערכות בריאות, תיירות והתמחות במשאבי אנוש במכללת הדסה

 

המכללה האקדמית הדסה אשר בירושלים, מציעה לציבור הרחב המעוניין בהשכלה גבוהה מספר רב של תחומי לימוד, לצד מתן עזרה ותמיכה לסטודנטים הלומדים בקמפוס. לצד לימודים אקדמיים ברמה הגבוהה ביותר מקבל הסטודנט גם שירותי ייעוץ, מידע וסיוע, מלגות, מעבדות מחשבים, מרכז מידע ומשאבים ותכניות חברתיות וקהילתיות רבות. במסגרת בית הספר לניהול אשר קיים במכללת הדסה ניתן ללמוד לימודי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות ותיירות, בשני מסלולי התמחות שונים.

 

מה לומדים?

 

בראשות ד"ר שלמה למפרט נלמד בחוג למערכות בריאות ותיירות כל תחום הניהול בארגונים עם תשומת לב מיוחדת לכל הנושא של מתן שירות ללקוח, ראייה עסקית ופיתוח קריירה בניהול. כיום, בעידן בו גופים עסקיים רבים מציעים שירותים דומים, הפך כל נושא השירות ללקוח לבעל חשיבות ראשונה במעלה ולתחום המרכזי בו מתחרות החברות בשוק החופשי. ככל שהתחרות בשוק תעצים, כן צפויה מגמה זו לגדול ועימה גם הדרישה לתודעת שירות מפותחת עד מאוד.

 

החוג לניהול מערכות בריאות, תיירות והתמחות במשאבי אנוש הוא בעל תכנית לימוד מקורית בנוף לימודי הניהול בארץ ומציע תכנית לימודים בעלת שלוש התמחויות:

  • ניהול מערכות בריאות, אשר מקנה לסטודנטים כלים לניהול במגזר הציבורי.
  • ניהול מערכות תיירות אשר נותנת לסטודנטים כלים לניהול במגזר העסקי.
  • ניהול משאבי אנוש בה הדגש על הכשרת מנהלי משאבי אנוש בארגונים נותני שירות.

 

תוכנית לימודים

 

שלוש השנים של הלימודים כוללות קורסים רבים מתחומי הניהול ותחומים מקבילים אחרים, אשר כל מנהל בישראל חייב להתמצא בהם. בשנת הלימודים הראשונה, למשל, לומדים הסטודנטים חשבונאות פיננסית לצד מתמטיקה, יישומי מחשב, סטטיסטיקה והסתברות, יסודות השיווק והניהול, מבוא לפסיכולוגיה, מבוא למשפט ישראלי, מיקרו כלכלה, מבוא לסוציולוגיה ולמערכות מידע ועוד. הרקע אותו רוכשים הסטודנטים בדרכם אל שוק העבודה הניהולי כולל תחומים ממדעי החברה, מהמדעים המדויקים והאנגלית.

 

בשנת הלימודים השנייה ילמדו הסטודנטים קורסים כללים כמו התנהגות לקוחות, שיווק שירותים, יסודות המימון, מבוא למשפט עסקי ועוד, לצד קורסים להתמחות באחד משלושת ההתמחויות המוצעות: ניהול תיירות כפרית, כלכלת תיירות ומלונאות, יחסי אורחים – מארחים בתחום לימודי התיירות, או כלכלת הבריאות ויחסי מטופל ומטפל בתחום לימודי הבריאות. מגמה זו ממשיכה גם בשנת הלימודים השלישית, כשחלק מהקורסים המוצעים הם: אנגלית עסקית וכתיבה מדעית, שיטוח מחקר, אסטרטגיה ומדיניות עסקית, לצד קורסים בתחום הבריאות כמו ניהול בתי חולים בעידן של אי ודאות או הקמה וניהול של אתרי תיירות בתחום לימודי התיירות.

 

מסלולי לימוד

 

בחוג ניתן ללמוד במסגרת לימודי יום, בהם מתקיימים הלימודים בשעות היום, שלוש פעמים בשבוע. ניתן ללמוד בחוג גם במסגרת לימודי ערב, תכנית המתאימה יותר לאנשים עובדים, אשר בה הלימודים מתקיימים אחה"צ - פעמיים בשבוע ובימי שישי. הלימודים בכל אחד מהמסלולים הנלמדים בחוג לניהול מערכות בריאות, תיירות והתמחות משאבי אנוש הם שלוש שנים, כשבסיומן יקבלו הסטודנטים תואר ראשון בניהול מערכות בריאות ותיירות.

 

התואר באישור המועצה להשכלה גבוהה.

 

תנאי קבלה ללימודים

 

תנאי הקבלה ללימודים בחוג הם תעודת בגרות מלאה עם ציון עובר לפחות, באנגלית 4 יחידות, או תעודת סיום של לימודי מכינה. בנוסף, יש צורך בציון של 550 ויותר במבחן הפסיכומטרי או מבחן התאמה של המכללה. יש צורך גם בציון של 85 בתחום האנגלית במבחן הפסיכומטרי או ציון של 185 ויותר במבחן אמי"ר. כמו כן יעברו המועמדים ראיון אישי בעת הגשת מועמדותם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים

חוות דעת של סטודנטים על ניהול מערכות בריאות ותיירות - הדסה

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
03/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת שיש הרבה יחס ישי. מערכת ממוחשבת נוחה ויעילה. לא אוהבת שאין חניה מסביב בשעות הבוקר. אין אפשרות  קרא עוד...

על הקמפוס

לסטודנטים צעירים יש הרבה פעילויות מעניינות, סדנאות ופרויקטים. לי כאם חד הורים קשה לנצל משהו. אווירה  קרא עוד...

טיפים

לנצל יעיל זמן של שיעורים. במקום להתווקח על קושי של שיעוריי בית או מבחנים עתידיים יש ללמוד ולשאול שאל קרא עוד...

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
28/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מאוד אוהבת את היחס החם והמתחשב מצד הצוות מאוד מסבירים ברור את החומר מוכנים להשאר מאבר לזמן הנדרש ולת קרא עוד...

על הקמפוס

מאוד נוח עם ספריה ומרכז למידה ודשא וספסלים.קפיטריה עם אוכל מגוון . כיתות לימוד חדישות עם מזגן ומקרן. קרא עוד...

טיפים

לבוא מוכנים ללימוגים להשקיעה ויעזרו לכם .להיות קשובים בשיעורים לסכם להיעזר בתלמידים אחרים.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp