לימודי ניהול מסגרות חינוך לגיל הרך במכללה האקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על ניהול חינוך לגיל הרך - גליל מערבי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המסלול כרגע לא פעיל.
 
קורס ניהול מסגרות חינוך לגיל הרך במכללה האקדמית גליל מערבי
 
העתודה הניהולית
 
המכללה האקדמית גליל מערבי פותחת צוהר לחינוך בגיל הרך, ומציעה מסלול לימודים חדש במסגרת היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ – קורס ניהול מסגרות חינוך לגיל הרך. מסלול זה מיועד לבעלי ניסיון בתחום החינוך לגילאים אלה ולמסיימי תואר ראשון בחינוך, והוא מעניק לבוגריו תעודת גמר בתחום הניהול היישומי.
 
בעקבות המחאה החברתית בישראל בקיץ 2011 הורחב חוק חינוך חינם, וכעת הוא כולל חובה של המדינה להעניק שירותי חינוך לילדים רכים מגיל 3 ומעלה. כתוצאה מכך, ישנה דרישה גוברת לעובדים במסגרות החינוך לגיל הרך. מגמה זו הביאה לפתיחתו של מסלול לימודים והכשרה לניהול גנים לגיל הרך במכללה האקדמית גליל מערבי.
 
על הקורס במכללת גליל מערבי
 
קורס ניהול מסגרות חינוך לגיל הרך במכללה האקדמית גליל מערבי מקנה למשתתפיו את הכלים המקצועיים המעשיים, הנדרשים לניהול מסגרות חינוכיות עצמאיות כמעון, פעוטון או גנון. הקורס מיועד בעיקר לבעלי ניסיון בתחום החינוך לגיל הרך ולבוגרי תואר ראשון בחינוך. מועמדים לקורס נדרשים לעבור ריאיון קבלה אישי הנערך על ידי ועדת קבלה.
 
את התכנית מנחות שתי מרצות בעלות ניסיון בתפקידים ניהוליים בכירים בתחום החינוך. אחת המרצות בקורס באה מתחום החינוך הבלתי פורמלי לגיל הרך, כאשר מאחוריה 20 שנה של פעילות בעמותות. פעילות זו כללה גם ליווי, הדרכה ופיקוח בתהליכי ייסוד והפעלה של תכניות חינוכיות, וכן ליווי התפתחותי והדרכת הורים. המרצה השנייה ניהלה מסגרות חינוך, ועסקה בהדרכה ופיקוח של גננות, מנהלות ומחנכות. היא אף עסקה בפיתוח תכניות חינוכיות, בעבודה עם הורים ובפרויקטים בקהילה.
 
מתכונת הלימודים בקורס
 
קורס ניהול מסגרות חינוך לגיל הרך במכללת גליל מערבי נמשך שלושה סמסטרים, והוא נלמד במתכונת של פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים. צוות המרצים בקורס זה מורכב ממומחים בעלי ניסיון ניהולי וחינוכי עשיר בגיל הרך. כחלק מחובות הקורס, נדרשים הבוגרים לבנות תכנית לימודים, להרכיב תקציב ולתכנן מערך שיווקי. בתום מסלול הלימודים מוענקת לבוגרים תעודת גמר בתחום הניהול היישומי של מסגרות חינוך לגיל הרך.
 
נושאי הלימוד המרכזיים בתכנית הקורס
 
בחלק הראשון של התכנית הסטודנטים לומדים להכיר את הדרישות והסטנדרטים המקובלים בתחום החינוך לגיל הרך בישראל ובעולם. בשלב זה הם גם מפנימים עקרונות בסיסיים המלווים את הייסוד של מסגרות חינוכיות ומתוודעים לתקנים ותהליכי רישוי. בחלקו השני של הקורס נלמדים נושאים בתברואה ובטיחות, בניהול משאבי אנוש ובליווי של עבודת צוות. כמו כן, המשתתפים לומדים על שלבי ההתפתחות הגופנית והמנטלית של הילד הרך, על הדינמיקה הנוצרת בין ילדים בגיל הרך ועל גורמים אישיותיים המשפיעים על התנהגות הילד. בחלקו השלישי של המסלול המשתתפים לומדים לקבוע יעדים ולבנות תהליכי עבודה בהתאם אליהם, לקבל החלטות, לעבוד עם הורים, לנהל משא ומתן ועוד. בשלב זה הסטודנטים אף רוכשים כלים בשיווק באינטרנט ולומדים על סגנונות ניהוליים. נושאים נוספים הנלמדים בתכנית הם:
 
 • תכנון תקציב ובנייתו
 • הנעה ושימור עובדים
 • קורס החייאה
 • גישות ומודלים מרכזיים בחינוך
 • תזונה לגיל הרך
 • אתיקה מקצועית ואמנת השירות
 • ועוד
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי - לימודי חוץ, המשך ותעודה | קורסים והשתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
ללא תגובה
מה ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
ללא תגובה
ניתוח התנהגות במכללת וינגייט
ספיר
1 תגובות
קורס לקידום נוער לבעלי תואר שני בחינוך
יפה
1 תגובות
לאלו משרות אני מתאימה על סמך הנתונים שלי?
יעל
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה
אלישע ברק
1 תגובות
הסבה מקצועית לגננת מהחינוך הרגיל
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp