רוצה פרטים על ניהול זמן בפסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

ניהול זמנים במבחן הפסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ניהול זמן בפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


ניהול זמנים במבחן הפסיכומטרי

 

לא על הידע לבדו

 

הבחינה הפסיכומטרית ידועה כמאיימת וכמפחידה, אבל גם כבחינה שבהחלט ניתן לעבור אותה באמצעות הכנה מתאימה ותרגול רב. מעבר לידע הנדרש בבחינה – בין במתמטיקה, בין באנגלית ובין בחלק המילולי – ממד חשוב מאוד בבחינה זו הוא היכולת לנהל נכון את הזמן המוקדש לכל אחד מהחלקים. ממד זה הוא עד כדי כך קריטי, שלעתים יכולים להיות פערים עצומים בציון הפסיכומטרי אצל אותו אדם – כאשר הוא נבחן ללא חלוקת זמן נכונה, וכאשר הוא נבחן בשימת דגש על חלוקת הזמן. מעבר לעובדה כי השאלות בבחינה זו מחולקות על פי רמות קושי, על כל תלמיד להכיר את עצמו, מתוך התרגול המקדים הרב, ולדעת באילו חלקים הוא מתקשה יותר ביחס לאחרים. כך, חלוקה נכונה ומותאמת אישית של הזמן – תוכל לעשות נפלאות לציונכם בבחינה.

 

תזכורת למבנה הבחינה

 

הבחינה, כידוע, בנויה מ – 8 פרקים, ולכל פרק מוקצבות 25 דקות לפתרונו. עם זאת, עובדה ידועה היא כי לא כל הנבחנים עונים על כל השאלות באותו פרק. בנוסף, הסטטיסטיקות מעידות כי על השאלות הקלות – המוגדרות כמחצית לערך מכלל השאלות בבחינה – עונים בקלות יחסית מרבית האנשים, ואילו על השאלות הקשות – המוגדרות כעשרים אחוזים בערך, רוב האנשים לא יענו נכון. השאלות בקושי הבינוני מוגדרות כשליש מכלל השאלות.

 

טיפ חשוב שמגלה כל מי שמתרגל מספיק, הוא כי השאלות הקלות יותר מוצבות בתחילתו של כל פרק בבחינה והקשות יותר – בסופו. עם זאת, יש לשים לב כי בשאלות הכמותיות מחולקות השאלות באופן מעט שונה, והן ניתנות בקבוצות – בכל קבוצה השאלות הקלות יותר יהיו בתחילתו, והקשות – בסופו. בחלק המילולי ובחלק האנגלית השאלות אכן מסודרות כאמור בתחילת הפסקה.

 

טיפים לפתרון בניהול זמן נכון

 

ראשית, יש להשתמש כמובן בסטופר בעת התרגולים השוטפים, כדי להיות במעקב רציף אחרי הזמן שאורך פתרון כל אחד מהחלקים אצלכם באופן אישי, ולראות האם אתם מבזבזים זמן מיותר על מקומות שבהם אתם מתקשים. סטופר הוא מצרך חובה גם בעת הבחינה עצמה, כדי לעמוד בקשר עם הזמן ולראות שאתם עובדים על פי מה שתרגלתם. שנית ובהתאמה, מומלץ ללמוד היכן לא כדאי לבזבז זמן; כלומר, כדאי לפתור לפני כל את השאלות הקלות והבינוניות ולבסוף, להשאיר זמן לשאלות הקשות. טיפ שלישי הוא – שבהחלט לא חייבים לפתור את כל השאלות בבחינה, אך כן כדאי לסמן תשובות בכולן – אפילו בניחוש, במצב שבו לא נותר זמן להתעמק בפתרון.

 

 

לסיכום

 

בקורס הפסיכומטרי נותנים המורים את הטיפים שלהם לניהול זמן מדויק בחלקים השונים ובתת החלקים בבחינה. עם זאת, באופן כללי מומלץ להקדיש לא יותר מדקה לכל שאלה, אך כמובן שבאופן זה הזמנים מתקזזים ובמקום שהשקעתם הרבה פחות מדקה, תוכלו אחר כך להשקיע את הזמן הנוסף שנצבר לכם – בשאלות קשות יותר שבהן תזדקקו לו. הדבר החשוב ביותר הוא לתרגל במעקב אחרי הזמנים, ומתוך מודעות לזמנים הנדרשים לכם באופן אישי, לממוצעים שלכם, ולנקודות החולשה הספציפיות אצלכם. ובכל מקרה, יש לזכור כי ניהול זמן נכון הוא מרכיב קריטי ומשמעותי ביותר בתוצאות הבחינה הפסיכומטרית, ועובדה מוכחת היא – כי לא על הידע לבדו יקום וייפול ציון הפסיכומטרי של כל אדם, אלא גם, שלא לומר בעיקר – על ניהול נכון של השימוש בזמנים בעת הבחינה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ניהול זמן בפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על ניהול זמן בפסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp