תואר ראשון משולב בניהול וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון משולב בניהול וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה

מנהיגים את החברה

האוניברסיטה הפתוחה מציעה שילוב ייחודי בין שני תחומים ממדעי החברה: ניהול וסוציולוגיה. לימודי ניהול מקנים לסטודנט כלים ומיומנויות שיאפשרו לו להשתלב במשרות ניהוליות בכירות לאחר סיום הלימודים לתואר, והחוג לסוציולוגיה מעניק כלים להבנת המציאות החברתית. השילוב בין שני התחומים מעניק לסטודנט ידע רחב בהבנת החברה וכלים בניהול, שכן על כל מנהל מוכשר להבין את החברה, מה משפיע עליה ומה מניע אותה.

 

תכנית הלימודים

לימודי סוציולוגיה חושפים את הסטודנטים למחקר החברה האנושית, לתהליכים חברתיים, למוסדות שונים המרכבים את החברה וליחסי הגומלין ביניהם. הלימודים עוסקים בנושאים רבים ומגוונים כגון ארגונים, אי שוויון וריבוד, משפחה, מגדר, תרבות, ספורט, סטייה חברתית ופוליטיקה. כמו כן הם דנים בהיבטים שונים של החברה בישראל.

 

התואר הראשון בניהול מתרכז בהענקת כלים ניהוליים וידע תיאורטי ומעשי נרחב. הסטודנטים עוסקים בתחומי ניהול שונים כמימון, שיווק, חשבונאות, ניהול טכנולוגיה והתנהגות ארגונית. כך הם מפתחים יכולות למידה עצמאית ובוחנים כישורי יוזמה, הובלה ושינוי ארגוני שחשובים למנהלים.

מתכונת הלימוד

 

לימודי ניהול וסוציולוגיה אורכים כשלוש שנים אקדמיות, אך ניתן לפרוש אותם על פני פרק זמן ממושך יותר בהתאם לבחירת הסטודנטים ולצרכיהם האישיים. שיטת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה מתבססת על שילוב למידה מקוונת ומפגשי הנחיה בכיתה עם טכנולוגיות מתקדמות. באופן זה הסטודנטים יכולים לשלב בנוחות בין עבודה ללימודים.


נושאי הלימוד

 • ניהול טכנולוגי וחדשנות
 • סוציולוגיה של התרבות
 • שיטות מחקר איכותניות
 • מגמות בחברה הישראלית
 • משפחות בראייה סוציולוגית
 • תיאוריות סוציולוגיות קלסיות    
 • דיני עבודה
 • ניהול השיווק
 • חשיבה חברתית
 • התנהגות צרכנים
 • רגרסיה וניתוח שונות    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל למסלול זה אין צורך להציג ציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה. באופן זה, יכולים ללמוד בו גם חיילים משרתים ומשוחררים, תלמידים בתיכון ואנשים עובדים ובעלי משפחה.

 

על מוסד הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה מפעילה שלל תכניות לימודים גבוהים, שאינן מצריכות תנאי קבלה מוקדמים. האוניברסיטה מאפשרת ללמוד לקורסים בודדים או לתואר ראשון ללא דרישות מוקדמות. נוסף על כך מתקיימים מסלולים שונים לתואר השני. דרך שיטות הלימוד, שואפים באוניברסיטה הפתוחה להתאים את התכניות לסטודנטים עובדים וכך המסלולים מתאפיינים בגמישות מבחינת זמנים והם מאפשרים לבחור את מקום הלימוד מבין כ - 50 סניפי מוסד הלימוד בכל הארץ.

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל דרישות המסלול מקבלים בסיומו תואר ראשון BA בניהול ובסוציולוגיה שניתן על ידי האוניברסיטה הפתוחה.

 

מה הלאה?

בוגרי תואר ראשון במסלול זה יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי החברה, לתואר שני בתחומים כמנהל עסקים, סוציולוגיה או לימודי תרבות. הם יכולים להשתלב במגוון רחב של משרות ניהוליות, במחלקות משאבי האנוש השונות, בחברות סטארט אפ או חברות הייטק, בחברות שיווק ומכוני סקרנים המצריכים ידע ניהולי וידע בסוציולוגיה, בענף הציבורי במשרדי ממשלה ובענף הפרטי בחברות שונות.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על ניהול וסוציולוגיה – האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
03/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין עזרה. רק התחיל הסמסטר וכבר הוא נגמר, ואנשים מתחלפים בקצב גבוה וקשה לפתח חברויות בזמן קצר. הרבה ח קרא עוד...

על הקמפוס

משעמם.אין חיי חברה. לא מספיקים להתחבר לאנשים וכבר הסמסטר נגמר. חוץ מרמת אביב, כל השאר מאוד לא נעימים קרא עוד...

טיפים

תואר קשה וארוך. אין זמן לחיי חברה וזוגיות. אתה מוצא את עצמך הרבה פעמים שובר את הראש ואין עם מי להתיי קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp