רוצה פרטים על ניהול ומדעי המדינה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ניהול ומדעי המדינה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ניהול ומדעי המדינה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים לתואר ראשון: ניהול ומדעי המדינה

אם אתם מתעניינים בפוליטיקה, ממשל, מנהיגות ומנהל ציבורי, לימודי מדעי המדינה הם הלימודים עבורכם. רבים מחברי הכנסת, הדיפלומטים והעוסקים במלאכה הפוליטית למדו מדעי המדינה בו חוקרים ומנתחים לעומק תהליכים מדיניים, תיאוריות פוליטיות ועוד. כאשר משלבים לימודים אלו עם לימודי ניהול מתקבל תואר בעל עוצמה גדולה מאוד.

 

תחום מדעי המדינה שייך לפקולטה למדעי החברה - פקולטה בה נלמדים החוגים המרתקים ביותר. הוא קשה לדמיין את עולמנו ללא שני התחומים הללו. אנשי עסקים ופוליטיקאים הם האנשים המניעים את העולם כיום, ועל מנת להבין כיצד הם פועלים (או להפוך לאחד מהם), יש צורך בהשכלה אקדמית מתאימה. אלה הם שני תחומים המשפיעים על חיינו ברמה היום יומית ולכן הם כה חשובים.

העיסוק בניהול הוא מורכב ומסובך ויש צורך בהבנה בתחומים רבים על מנת להפוך למנהל טוב. כלכלה, חשבונאות, שיווק ואפילו משפט - כל אלה הם חלק בלתי נפרד מעולמו של המנהל או איש העסקים. יש צורך בידע נרחב בתחומים הללו, ואכן - בלימודי ניהול שמים בדרך כלל דגש על לימודי כלכלה, חשבונאות ושיווק. בתחום מדעי המדינה לעומת זאת, עוסקים הסטודנטים במחקר לעומק של היבטים שונים, ברמה של מדינות, משטרים, תרבויות ומנהיגים תוך, ניסיון להבין לעומק מהלכים פוליטיים, מדיניים וציבוריים. השילוב של שני המקצועות הללו הוא מרתק מכיוון שבתחום המדיני יש היבטים עסקיים וניהוליים ולהיפך. לאדם המתמחה בשני התחומים הללו יתרון גדול בשוק הבודה.

ברוב האוניברסיטאות ניתן ללמוד כיום ניהול ומדעי המדינה (בחלק מהמוסדות חוג זה נקרא ממשל) במסגרת דו חוגית. ישנם גם מספר מכללות שפתחו מסלולים מיוחדים המעניקים תואר ראשון במסלול דו חוגי בניהול ובמדע המדינה. המטרה העיקרית של הלימודים לתואר ראשון במסלול זה היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחומים הללו. התואר המשולב מקנה מגוון רחב של כלים, ומאפשר לבוגרים להמשיך לתארים מתקדמים באחד משני התחומים או להשתלב בשוק העבודה בתום הלימודים.

 


לימודי ניהול ומדעי המדינה, מה לומדים?

תוכנית הלימודים המשולבת כוללת קורסי חובה וקורסי בחירה מתחומי הניהול ומדעי המדינה, בין היתר - ממשל ופוליטיקה, מנהל ומדיניות ציבורית, יחסים בינלאומיים, מחשבה מדינית, דמוקרטיות ודיקטטורות, פוליטיקה השוואתית, תורת המנהל, המשטר בישראל, תופעות פוליטיות, מחשבה פוליטית, יסודות המינהל הציבורי, מבוא לניהול, ניהול חברתית, תיאוריות אישיות, ניהול התפתחותית, ניהול קוגניטיבית, מדעי ההתנהגות, ניהול התפתחותית, סטטיסטיקה, ניהול של המינים, ניהול בין תרבותית ועוד.

היכן לומדים?

בחלק מהאוניברסיטאות בישראל ניתן ללמוד במסלול דו חוגי של שני החוגים הללו. בנוסף, ניתן למצוא לימודים בתחום במכללות שונות כגון:

 

המכללה האקדמית צפת: זוהי אחת ההתמחויות שבהן יכולים לבחור סטודנטים בתכנית ללימודים רב תחומיים לתואר ראשון. הסטודנטים לומדים נושאים בפוליטיקה, מנהל ציבורי, יחסים בינלאומיים ועוד.

 

מכללת רמת גן: זהו אחד ממרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים מתקיימים במתכונת בוקר או ערב. הסטודנטים יכולים לבחור שילובים דו חוגיים נוספים.

 


השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

בוגרי תואר ראשון בניהול ומדעי המדינה יוכלו להמשיך לתואר שני בשני התחומים הללו, או להשתלב מייד בתום הלימודים בשוק העבודה. בוגרי תואר ראשון בניהול יוכלו להשתלב בתחומי ניהול הפיננסים, שוק ההון או כמנהלי השקעות, במגזר הפרטי או הציבורי. בהמשך הקריירה, יוכלו הבוגרים להשתלב בעמדות מפתח ניהוליות במיטב החברות במשק הישראלי. הבוגרים שיעדיפו קריירה בתחום מדעי המדינה, יוכלו להתפתח לכיוונים נוספים כמו השתלבות בפעילות הפוליטית של מפלגות שונות, ייעוץ מדיני לחברות כלכליות, חוקרים מכוני המחקר, עובדים במשרדי ממשלה שונים (בעיקר משרד החוץ) ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ניהול ומדעי המדינה?

רוצה לדעת יותר על ניהול ומדעי המדינה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד ניהול ומדעי המדינה
חוות דעת של סטודנטים: ניהול ומדעי המדינה
התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp