לימודי ניהול וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בניהול ובחינוך (‏במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) באוניברסיטה הפתוחה

 

לנהל כדי לחנך

 

אם אתם חשים כי תחום החינוך בישראל זקוק לשינוי ולארגון מחדש, אם נמאס לכם לשבת מנגד ואתם רואים את עצמכם עוסקים בעבודה חיונית, חברתית ומשמעותית, אם אתם עדיין מאמינים בחינוך ככלי חיוני לשמירה ולעיצוב החברה הישראלית, בואו להיות מנהיגים בתחום החינוך.


תואר זה מתאים במיוחד לכל מי שרואה את עצמו כמנהיג חינוכי: החל מלנהל בית ספר ועד לניהול תכניות לימודים במשרד החינוך. לימודים בחינוך ובניהול מתבצעים בשני ערוצים מקבילים ונושקים: החוג לחינוך מקנה את הכלים הנחוצים כדי להפוך למחנך מוכשר ובעל ידע נרחב בשיטות הוראה, בגישות חינוכיות ובבניית מודלים חינוכיים לתוכניות לימוד לחינוך רגיל ולחינוך מיוחד.


תכנית לימודים


התואר המשולב בתואר ראשון בניהול ובלימודי חינוך באוניברסיטה הפתוחה מקנה לסטודנטים את כל הכישורים הנדרשים הן לאנשי הניהול והן לאנשי החינוך. הסטודנטים לומדים כלי ניהול שונים, כמו שיווק, מימון, חשבונאות התנהגות ארגונית וניהול טכנולוגיות.


כמו כן, הם רוכשים את ארגז הכלים הנדרש לאנשי החינוך, הם לומדים על אסכולות הוראה שונות ועל בעיות שאנשי הפדגוגיה נתקלים בהם, כמו התמודדות עם תלמידים עם קשיי למידה, ילדים עם בעיות קשב וריכוז וילדים מחוננים אשר צריכים אתגרים קשים יותר מהנלמד בכיתה.


השילוב של שני המקצועות האלה מאפשר לסטודנטים להיות מנהלים ורכזי הוראה המובילים שינויים חינוכיים וחברתיים הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים הנמצאים במסגרות החינוך השונות.


מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימודים בנויה מקורסי תשתית, מקורסי חובה בניהול, מקורסי חובה בחינוך, מקורסי בחירה בניהול ומקורסי בחירה בחינוך. נוסף על כך ישנם קורסי סמינר בשני החוגים שבסופם על הסטודנטים להגיש עבודות סמינר.


נושאי הלימוד

 

 • סוגיות בחינוך מיוחד
 • פעילות גומלין בכיתה
 • פילוסופיה של החינוך
 • מנהיגות ויישומה בחינוך
 • מערכות מידע אסטרטגיות
 • מחוננות וכישורים מיוחדים    
 • תורת המימון
 • מוסר ועסקים
 • התנהגות צרכנים
 • מבוא למקרו־כלכלה
 • מבוא למיקרו־כלכלה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי ללימודים גבוהים המציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל התכניות שבאוניברסיטה מתקיימות במתכונת משולבת של הדרכות, הרצאות פרונטאליות ולימודים מקוונים. בין התארים שיש באוניברסיטה אפשר ללמוד לימודי ניהול משאבי אנוש, לימודי תקשורת, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מדעי ההתנהגות.


תנאי קבלה

 

לתואר ראשון בניהול ובחינוך יכולים להירשם גם ללא ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות. מכיוון שהשכלה קודמת אינה נדרשת גם תלמידי תיכון וחיילים משוחררים יכולים ללמוד במסלול זה.

 


תעודה


הסטודנטים שמסיימים את כל דרישות התואר, לרבות הדרכה ביבליוגרפית והוכחת ידע באנגלית, מקבלים תואר בוגר בניהול ובחינוך מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר במסלול בניהול ובחינוך (‏במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) יכולים להמשיך לתואר שני בניהול או בחינוך, ניתן אף להמשיך לתואר שני משולב: תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך. נוסף על כך, ניתן גם להמשיך את הלימודים לקבלת תעודת הוראה (לימודים שאורכים כשנה אקדמית). בוגרי תואר ראשון בניהול וחינוך יוכלו להשתלב כמנהלי בתי ספר, מנהלי תכניות לימודים ולהשתלב בעבודה במשרד החינוך כמפקחים, כמובילים וכמנהיגים בתחום החינוך.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על ניהול וחינוך – האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 5 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
07/02/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המזכירות , 2-3 מרצים חביבים .אוהב שקרוב לבית לא אוהבת שאין קפיטריה אין אבטחה אין חניה ול קרא עוד...

על הקמפוס

את האמת בחרתי במקום זה רק בגלל שאני עובדת ואני חייבת לממן את הלמודים לאט לאט ,הקמפוס לא טוב ,המזכירו קרא עוד...

טיפים

1.גם שכקשה תלחמו ואל תוותרו 2.לימודים זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים אולי מתקדמת לאט אבל עדיין מתקדמ קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
29/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הגמישות שבבחירת מקום וזמן למידה בזכות למידה מרחוק. הזמינות של המנחים חומרי הלימוד מבחינתי זאת שיט קרא עוד...

על הקמפוס

לומדת מהבית, אבל הקמפוס בו העברתי קורסים בודדים לדעתי נחמד מאוד

טיפים

להתאים את מסלול הלימודים לדברים שמעניינים אותך ובהם תרצה לעסוק בחיים למצוא מקומות עבודה שרלוונטיים  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp