תואר ראשון בניהול והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בניהול והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בניהול והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה - למי זה מתאים?

 

המסלול הדו חוגי באוניברסיטה הפתוחה מציע תוכנית המשלבת תואר ראשון בניהול ובהיסטוריה. תואר זה מעניק ידע משני תחומים שונים: מדעי הרוח ומדעי החברה. התואר מתאים במיוחד לסטודנטים שמעוניינים להעמיק את הידע ההיסטורי שלהם ולספק את יצר הסקרנות בשילוב עם ההיבט הפרקטי, תואר בניהול.

 

קיראו על: לימודי ניהול

 

למרות שתחומים אלו נראים שונים ונפרדים לחלוטין השילוב בין השניים מכשיר מנהלים מוכשרים בעלי ידע וכלים הנחוצים לניהול ובנוסף, מקנים למנהלים ידע היסטורי נרחב המעשיר ומעמיק את הידע הכללי שלהם. מכאן שהשילוב הוא ברור, על מנהל מוכשר להיות בקיא בתחומים נוספים מלבד לתחומים שבאחריותו.

 

התואר מהווה פיתרון מצויין לאלה מביניכם המעוניינים לעסוק בתפקידים ניהוליים בעתיד ולקבל השכלה אקדמית מורחבת בתחומים נוספים המהווים עניין כגון היסטוריה. או בקיצור, למנהלים שחוששים שלימודי ניהול בלבד לא יהיו מספיק מרתקים ומסקרנים, השילוב עם לימודי היסטוריה ללא ספק מכניס עניין ואתגר ללימודים.

 

תוכנית הלימודים

  

  • קורסי תשתית (חובה) לתואר דו חוגי, בהן ניתן ללמוד קורסים כגון: יישומי מחשב למדעי החברה, חשבון דיפרניצאלי לתלמידי כלכלה וניהול, מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'+ב'.

 

  • ניהול - בין קורסי החובה נלמדים הקורסים: מבוא למיקרוכלכלה, מבוא למקרוכלכלה, ניהול השיווק, יסודות החשבונאות, התנהגות ארגונית, תורת המימון: ניהול פיננסי של גופים עסקיים, ניהול ניתוח ועיצוב מערכות המידע.

    בין קורסי הבחירה ניתן ללמוד קורסים כגון: דיני חוזים, התנהגות צרכנית, כלכלה ניהולית, ביטחון סוציאלי, דיני עבודה, דיני תאגידים, ניהול בינלאומי, ניהול הפרסום, ניתוח דוחות פיננסיים, מוסר ועסקים, שיוויון הזדמנויות ואיסור אפלייה בעבודה, ניהול אסטרטגי ועוד קורסים רבים אחרים.

 

  • היסטוריה -  הקורסים להיסטוריה מתחלקים לשלוש תקופות: העת העתיקה, ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת והעת החדשה. יש לבחור בתקופה אחת שתהווה תקופת ההתמחות של הסטודנט- התקופה שבה בחר להעמיק ולהרחיב את לימודיו.

    בין הקורסים השונים: יוון הקלאסית, תולדות התקופה ההלניסטית, יהודה ורומא, ירושלים לתולדותיה, הכנסייה הקתולית בימי הביניים: אידיאולוגיה ופוליטיקה, אומנות הרנסנס באיטליה, האיסלאם: מבוא להיסטוריה של הדת, יהודים בעידן של תמורות, שנאת ישראל ואנטישמיות, המזרח התיכון בין מלחמות עולם ועוד קורסים רבים אחרים.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות סמינר אחד בניהול, סמינר אחד בקורס מתוך תקופת ההתמחות בהיסטוריה ורפרנט מורחב בקורס נוסף בהיסטוריה.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר בוגר בניהול והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה אורך כשלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות הסטודנט). בסופו של התואר מקבל הסטודנט תעודת בוגר ניהול והיסטוריה, שילוב של מדעי החברה ומדעי הרוח.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר הראשון בניהול והיסטוריה של האוניברסיטה הפתוחה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני במדעי הרוח או במדעי החברה. בנוסף, הבוגרים יכולים להשתלב בתחום העבודה הניהולי, במשרות ניהוליות בארגונים או מוסדות שונים או להשתלב בתחום ההוראה והאקדמיה. ניתן להוסיף שנת לימודים ובסופה לקבל תעודת הוראה המכשירה את הבוגרים לעסוק בהוראת ההסטוריה במסגרות פורמאליות או מסגרות שאינן פורמאליות.
 

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp