תואר ראשון בניהול והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי ניהול?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על ניהול והיסטוריה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בניהול והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה - למי זה מתאים?

 

המסלול הדו חוגי באוניברסיטה הפתוחה מציע תוכנית המשלבת תואר ראשון בניהול ובהיסטוריה. תואר זה מעניק ידע משני תחומים שונים: מדעי הרוח ומדעי החברה. התואר מתאים במיוחד לסטודנטים שמעוניינים להעמיק את הידע ההיסטורי שלהם ולספק את יצר הסקרנות בשילוב עם ההיבט הפרקטי, תואר בניהול.

 

קיראו על: לימודי ניהול

 

למרות שתחומים אלו נראים שונים ונפרדים לחלוטין השילוב בין השניים מכשיר מנהלים מוכשרים בעלי ידע וכלים הנחוצים לניהול ובנוסף, מקנים למנהלים ידע היסטורי נרחב המעשיר ומעמיק את הידע הכללי שלהם. מכאן שהשילוב הוא ברור, על מנהל מוכשר להיות בקיא בתחומים נוספים מלבד לתחומים שבאחריותו.

 

התואר מהווה פיתרון מצויין לאלה מביניכם המעוניינים לעסוק בתפקידים ניהוליים בעתיד ולקבל השכלה אקדמית מורחבת בתחומים נוספים המהווים עניין כגון היסטוריה. או בקיצור, למנהלים שחוששים שלימודי ניהול בלבד לא יהיו מספיק מרתקים ומסקרנים, השילוב עם לימודי היסטוריה ללא ספק מכניס עניין ואתגר ללימודים.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר בניהול והיסטוריה דורשים סה"כ 116 נ"ז המחולקות בצורה הבאה:

 

 • 10 נ"ז הכוללות קורסי תשתית (חובה) לתואר דו חוגי, בהן ניתן ללמוד קורסים כגון: יישומי מחשב למדעי החברה, חשבון דיפרניצאלי לתלמידי כלכלה וניהול, מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'+ב'.

 

 • 52 נ"ז בחוג לניהול, הכוללות 37 נ"ז חובה והשאר קורסי בחירה. בין קורסי החובה נלמדים הקורסים: מבוא למיקרוכלכלה, מבוא למקרוכלכלה, ניהול השיווק, יסודות החשבונאות, התנהגות ארגונית, תורת המימון: ניהול פיננסי של גופים עסקיים, ניהול ניתוח ועיצוב מערכות המידע.

  בין קורסי הבחירה ניתן ללמוד קורסים כגון: דיני חוזים, התנהגות צרכנית, כלכלה ניהולית, ביטחון סוציאלי, דיני עבודה, דיני תאגידים, ניהול בינלאומי, ניהול הפרסום, ניתוח דוחות פיננסיים, מוסר ועסקים, שיוויון הזדמנויות ואיסור אפלייה בעבודה, ניהול אסטרטגי ועוד קורסים רבים אחרים.

 

 • 54 נ"ז מתוך מגוון הקורסים המוצעים בהיסטוריה הכוללים 18 נ"ז חובה והשאר בחירה. הקורסים להיסטוריה מתחלקים לשלוש תקופות: העת העתיקה, ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת והעת החדשה. במסגרת קורסי הבחירה יש ללמוד 18 נ"ז בתקופה אחת שתהווה תקופת ההתמחות של הסטודנט- התקופה שבה בחר להעמיק ולהרחיב את לימודיו.

  בין הקורסים השונים: יוון הקלאסית, תולדות התקופה ההלניסטית, יהודה ורומא, ירושלים לתולדותיה, הכנסייה הקתולית בימי הביניים: אידיאולוגיה ופוליטיקה, אומנות הרנסנס באיטליה, האיסלאם: מבוא להיסטוריה של הדת, יהודים בעידן של תמורות, שנאת ישראל ואנטישמיות, המזרח התיכון בין מלחמות עולם ועוד קורסים רבים אחרים.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות סמינר אחד בניהול, סמינר אחד בקורס מתוך תקופת ההתמחות בהיסטוריה ורפרנט מורחב בקורס נוסף בהיסטוריה.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר בוגר בניהול והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה אורך כשלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות הסטודנט). בסופו של התואר מקבל הסטודנט תעודת בוגר ניהול והיסטוריה, שילוב של מדעי החברה ומדעי הרוח.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר הראשון בניהול והיסטוריה של האוניברסיטה הפתוחה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני במדעי הרוח או במדעי החברה. בנוסף, הבוגרים יכולים להשתלב בתחום העבודה הניהולי, במשרות ניהוליות בארגונים או מוסדות שונים או להשתלב בתחום ההוראה והאקדמיה. ניתן להוסיף שנת לימודים ובסופה לקבל תעודת הוראה המכשירה את הבוגרים לעסוק בהוראת ההסטוריה במסגרות פורמאליות או מסגרות שאינן פורמאליות.
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מנהל עסקים

מכללת רופין או הקריה האקדמית אונו?
רועי
ללא תגובה
לימודי ניהול תואר ראשון
מוריאל לזר
ללא תגובה
שכר לימוד לניהול מערכות בריאות
אסיל רובי
1 תגובות
הבדל בין תואר בכלכלה וניהול לבין תואר במנהל עסקים
אוראל
1 תגובות
פרטי הרשמה לתואר ראשון במנהל עסקים
Aseel tareef
1 תגובות
השלמת תואר שני ניהול וארגון מערכות חינוך
הלין חטיב
1 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללה
SDOV
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים931 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא ניהול

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp