לימודי ניהול אבטחה וחירום במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

בית ספר לניהול אבטחה וחירום במכללה האקדמית בוינגייט

 

בית הספר לניהול אבטחה וחירום של המכללה האקדמית בוינגייט הינו בית ספר יחסית חדש במכללה, אשר נוסד בשנת 2007. בית הספר הוקם כרעיון משותף של בכיר לשעבר מהשב"כ ביחד עם המכללה האקדמית בוינגייט, מטרת המיזם הייתה שבית הספר יתפקד כבית ספר ללימודי האבטחה והלחימה של השב"כ.

 

בית הספר לניהול אבטחה וחירום של המכללה האקדמית בוינגייט כולל קורסי הסמכה וכשרה, השתלמויות וסמינרים המותאמים באופן ספציפי לצרכי החירום והאבטחה של מדינת ישראל של היום. כמו כן, בית הספר לניהול אבטחה וחירום של המכללה האקדמית בוינגייט מבצע גם קורסים וסמינרים וקורסים למנהלי אבטחה שאינם דוברי השפה, מחו"ל. הלימודים בקורסים וסמינרים אלו מותאמים לצרכים הבינלאומיים ומתבצעים בשפה האנגלית או בשפות אחרות.

 

להלן רשימת הקורסים של בית הספר לניהול אבטחה וחירום של המכללה האקדמית בוינגייט: הלימודים בבית הספר מתחלקים לשתי יחידות: ניהול אבטחה וניהול אסונות ומצבי חירום.

 

 

קורסים בתחום ניהול האבטחה

 

 • פיתוח מיומנויות ניהול למנהלי אבטחה: הלימודים בקורס זה מכשירים ומסמיכים את הבוגרים כמנהלי אבטחה בכירים.

 

 • פיתוח מיומנויות מתקדמות בניהול: קורס זה פונה למנהלי חירום, מנהלי אבטחה ושאר המנהלים המעוניינים להרחיב את כישוריהם הניהולים.

 

 • מנהלי אבטחה וקב"טים בכירים: הלימודים מכשירים את התלמידים לניתוח סיכונים והערכת מצב וניתוח סיכונים, לתכנון, הקמה ושיפור מערכי אבטחה, לפיקוד על מבצעים, לשמירה על שגרת אבטחה ומסמיכים את הבוגרים כ"מנהלי אבטחה בכירים".

 

 • קורס להכשרת מנהלי אבטחה: מונחה משטרת ישראל: הלימודים בקורס זה מסמיכים את התלמידים כמנהלי אבטחה בהתאם לתו התקן של משטרת ישראל.

 

 • קורס ניהול אבטחה ובטיחות באירועי ספורט: מטרת הלימודים בקורס זה היא הכשרת מנהלי אירוע ספורט לתכנון וניהול הבטיחות באירוע.

 

 • הכשרה לניהול מהימנות עובדים במגזר העסקי: מטרת הלימודים בקורס זה היא הגברת המודעות של המשתתפים לסיכונים לנכסי המידע, הקניית כלים שיסייעו בבניית מערך בדיקות מהימנות לארגון, הגדרת הסיכונים וניתוחם, רכישת ידע בתחום הפסיכופתולוגיה ועוד.

 

 • הכשרת מנהלי יחידות הביטחון וקב"טים במועצות מקומיות ואזוריות: קורס זה מכשיר את התלמידים לניהול ותכנון מערכי הביטחון ביישובים.

 

מודיעין עסקי – תחרותי ואבטחת מידע: מטרת הלימודים בקורס זה היא הקניית כלים להבנת המודיעין העסקי - תחרותי בארגונים השונים, הכשרת התלמידים להתמודדות נכונה ויעילה מול איומי הסביבה כלפי המידע הארגוני.

 

השתלמות במניעת אבדן: מטרת הלימודים בקורס זה היא הצגת הגורמים לאבדן בעסק ובארגון, כלים למניעת אבדנים בעסק ובארגון ובעסק, טכניקות לבניית מערכת מידע תוך ארגונית ועוד.

 

קורסים בתחום ניהול האסונות ומצבי החירום

 

 • פיתוח מיומנויות מתקדמות בניהול: מטרת הלימודים בקורס זה היא שיפור כישורי התלמידים בתחומי הניהול, רכישת ידע וטכניקות ניהול מתקדמות, חיזוק התודעה ושיפור הסגנון האישי.

 

 • קורס הישרדות מתקדם לתרמילאים: מטרת הלימודים בקורס זה היא הכשרת מטיילים ותרמילאים למצבי הישרדות, תוך רכישת כלים להיחלץ ממצבים מסוכנים.

 

 • הכשרת צוותי משימה לתפקוד במצבי אסון וחירום: מטרת הלימודים בקורס זה היא הכשרת התלמידים לחילוץ רפואי ולתפקוד במצבי חירום שונים, להגיש עזרה בזירת האירוע וכדומה.

 

 • הכשרת מנהלים להתמודדות עם מצבי חירום ואסון: מטרת הלימודים בקורס זה היא להכשיר את התלמידים, שהינם מנהלים במגזרים השונים, כיצד להתנהל מצבי חירום ולהוביל את הקהילה כמה שיותר מהר להתאוששות.

 

בית הספר לניהול אבטחה וחירום של המכללה האקדמית בוינגייט מכשיר קציני ביטחון ומנהלי אבטחה אשר ימלאו בעתיד תפקידי אבטחה במצבי חירום ובשגרה היומיומית. פעילויות בית הספר כוללות מצד אחד לימודים מקצועיים בתחום האבטחה ומצד שני, מקנים לתלמידים ידע וכלים ניהוליים מהיעילים והחדישים שיש.

 

* תנאי הקבלה משתנים בהתאם לקורס אותו בוחר התלמיד.
 

 

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני