לימודי ניהול והיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי ניהול?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על ניהול והיסטוריה של המזה"ת - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בניהול ובהיסטוריה של תרבויות המזרח התיכון באוניברסיטה הפתוחה

 

השילוב בין לימודי ניהול והיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו מציע תוכנית לימודים מעניינת הנפרשת על שני תחומים ממדעי הרוח ומדעי החברה. תחום לימודים זה מתאים למנהלים שביניכם, המעוניינים להוסיף עניין לתוכנית הלימודים ולהעמיק את הידע ההיסטורי שלכם, בדגש על ההיסטוריה של המזרח התיכון.

 

אכן, מנהל טוב הוא מנהל בעל ידע נרחב בכמה תחומים. הוספת לימודי היסטוריה בכלל והיסטוריה של המזרח התיכון בפרט, יכולה להפוך את שנות הלימודים האקדמיות שלכם למרתקות ומאתגרות ובעיקר יכולה להרחיב את תחומי הידע שלכם. בקורסים הנלמדים בחוג לניהול תרכשו כלים שיהפכו אתכם למנהלים מוכשרים בכל תחום שתבחרו, תלמדו כיצד לנהל משאבי אנוש, כיצד לפעול לטובת יחסים תקינים ביניכם לבין העובדים ובינם לבין עצמם.

 

תרכשו ידע בכל הנוגע לדיני עבודה או דיני תאגידים ותקבלו את כל הידע הנחוץ בכדי לסיים את שנות הלימודים שלכם ולהשתלב בתפקידים ניהוליים. שילוב תואר זה בשילוב ההיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו תהווה נדבך נוסף ללימודיכם. בחוג זה תעמיקו את הידע וההבנה שלכם במזרח התיכון על כל המשמעויות והתהליכים ההיסטוריה שהתרחשו בו. כך תוכלו להפוך למנהלים מוכשרים בעלי ידע והבנה היסטורית באיזור שבו אנו חיים ופועלים.

 

 

תכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון ניהול ובהיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו של האוניברסיטה הפתוחה דורשים סה"כ 116 נ"ז המחולקות בצורה הבאה:

 

 • 10 נ"ז הכוללות קורסי תשתית (חובה) לכל תואר דו חוגי באוניברסיטה הפתוחה הכולל מדעי הרוח ומדעי החברה. בין קורסי החובה הנלמדים: יישומי מחשב לתלמידי מדעי החברה, שיטות מחקר: עקרונות המחקר במדעי החברה וסגנונותיו, מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'+ב'.

 

 • 52 נ"ז בחוג לניהול, הכוללות 37 נ"ז חובה והשאר קורסי בחירה. בין קורסי החובה נלמדים הקורסים: מבוא למיקרוכלכלה, מבוא למקרוכלכלה, התנהגות ארגונית, יסודות החשבונאות, ניהול השיווק, תורת המימון - ניהול פיננסי עסקי, ניהול ניתוח ועיצוב מערכות המידע.

  בין קורסי הבחירה ניתן ללמוד קורסים כגון: דיני חוזים, התנהגות צרכנית, כלכלה ניהולית, ביטחון סוציאלי, דיני עבודה, דיני תאגידים, מתודולוגיה של סקרים, ניהול בינלאומי, ניהול הפרסום, ניתוח דוחות פיננסיים, מוסר ועסקים, חשיבה אסטרטגית - שימושים של תורת המשחקים בכלכלה ובניהול, שיוויון הזדמנויות ואיסור אפלייה בעבודה, ניהול אסטרטגי ועוד קורסים רבים אחרים.

 

 • 54 נ"ז בלימודי ההיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו, כאשר 36 נ"ז כוללות קורסי חובה והשאר קורסי בחירה. קורסי הבחירה מחולקים לאשכולות: לאומיות מודרנית, תולדות החברות הערביות והאסלמיות ותרבויותיהן, מוסלמים ואשכול המציע קורסים כללים יותר.

  בין קורסי החובה מצויים הקורסים הבאים: מבוא להיסטוריה של שת האסלאם, המזרח התיכון בין שתי מלחמות עולם, המזרח התיכון בימינו, היישוב היהודי בין שתי מלחמות עולם, מבוא היסטורי של מזרח התיכון בעת החדשה, מבוא לתולדות היהדות בארצות האסלאם בתקופה המודרנית.

  בין קורסי הבחירה מצויים הקורסים: אתיופיה: אסלאם, נצרות ויהדות, חינוך ופוליטיקה ונוער במזרח התיכון, יהודי צפון אפריקה במאות ה-19 וה-20, הקולנוע הפלשתיני, דמוגרפיה פוליטית של מדינות ערב במאה ה - 20, אידיאולוגיה וספרות בארץ ישראל בשנות השלושים, ועוד.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות סמינר אחד בניהול, ושתי עבודות סמינר בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו.

 

תנאי קבלה

 

בכדי ללמוד לתואר ראשון דו חוגי בלימודי ההיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו עם כל חוג אחר באוניברסיטה הפתוחה, יש לשלוט בשפה הערבית. ניתן להוכיח זאת באחת מבין הדרכים הבאות: לקבל פטור מלימודי ערבית במוסד אקדמי מוכר; לגשת לבחינת הבגרות בערבית ברמה של חמש יחידות לימוד; לעבור קורס ערבית במסגרת האוניברסיטה הפתוחה; או לסיים בית ספר תיכון שהלימודים בו מתקיימים בשפה הערבית.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר בוגר בניהול והיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו באוניברסיטה הפתוחה עורך כשלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות הסטודנט) בסופו של התואר מקבל הסטודנט תעודת בוגר ניהול והיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו (מוסמך אוניברסיטה – B.A) שילוב של מדעי הרוח ומדעי החברה.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר הראשון בניהול ובהיסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו של האוניברסיטה הפתוחה יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שני (M.A) במדעי הרוח או במדעי החברה. בנוסף, הבוגרים יכולים להשתלב בתחום העבודה הניהולי, במשרות ניהוליות בארגונים או מוסדות שונים או להשתלב בתחום ההוראה והאקדמיה. ניתן ללמוד שנת לימודים נוספת לתעודת הוראה המכשירה את הבוגרים לעסוק בהוראת ההסטוריה במסגרות פורמאליות או מסגרות בלתי פורמאליות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מנהל עסקים

מכללת רופין או הקריה האקדמית אונו?
רועי
ללא תגובה
לימודי ניהול תואר ראשון
מוריאל לזר
ללא תגובה
שכר לימוד לניהול מערכות בריאות
אסיל רובי
1 תגובות
הבדל בין תואר בכלכלה וניהול לבין תואר במנהל עסקים
אוראל
1 תגובות
פרטי הרשמה לתואר ראשון במנהל עסקים
Aseel tareef
1 תגובות
השלמת תואר שני ניהול וארגון מערכות חינוך
הלין חטיב
1 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללה
SDOV
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,256 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא ניהול

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp