לימודי תואר שני בניהול מערכות חינוך באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ניהול מערכות חינוך לתואר שני - בר אילן.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהיגות וניהול מערכות חינוך באוניברסיטת בר אילן
 
אנשי חזון בחינוך
 
תואר שני במנהיגות וניהול מערכות חינוך באוניברסיטת בר אילן, הוא מסלול לימודים שבו מתמקדים בידע מן התחומים הפוליטיים, הכלכליים, המנהליים והפדגוגיים – לצורך הכשרת אנשי חינוך בכירים שמסוגלים להוביל מערכות מסוגים שונים. במסגרת הלימודים במסלול זה לתואר שני בחינוך, ניתן להתמחות בניהול מערכות חינוך בלתי פורמליות, או במינהל החינוך. מטרת הלימודים בשני נתיבי ההתמחות היא פיתוח המנהיגות החינוכית אצל הסטודנטים, ומתן כלים מעודכנים לשם כך, וכן פיתוח כלי המחקר והיישום החינוכיים, שבהם ישתמשו הבוגרים במסגרת תפקידים שונים.
 
התמחות במינהל החינוך
 
במסלול התמחות זה לתואר שני במנהיגות וניהול מערכות חינוך ניתן ללמוד במסלול מחקרי (הכולל כתיבת תזה), בהיקף של 36 שעות סמסטריאליות, או במסלול עיוני (ללא תזה), בהיקף של 44 שעות סמסטריאליות.
 
במסגרת הלימודים במסלול זה מקבלים ידע מתחום ההתנהגות הארגונית במערכת החינוך, לומדים שיטות למדידה ולהערכה במוסדות חינוך, ומוכשרים לקבל החלטות בצורה מותאמת לארגונים חינוכיים, בהתחשב בכלל המרכיבים הקיימים בהם. כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד מפתחים מנהיגות בתוך המערכת עצמה, ואיך מקדמים יזמות בעת הדרכת צוותים. בנוסף, הם מכירים אסכולות שונות שבאמצעותן ניתן להביא את בית הספר למקום שבו הוא פועל כארגון אפקטיבי, לומדים כיצד מיישמים חזון ארגוני באופן מעשי באמצעות תכניות הלימודים ועוד.
 
התמחות בניהול מערכות חינוך בלתי פורמליות
 
במסלול זה מתמקדים הסטודנטים בשלושה נושאים מרכזיים: קהילה, חינוך נוער ומיומנויות ניהול. הלימודים מבוססים על מחקרים מעודכנים שנערכו בתחום החינוך הבלתי פורמלי – בארץ ובעולם כולו, ומתוכם מקבלים הסטודנטים כלים יישומיים אפקטיביים.
 
בתחום הניהול, הסטודנטים לומדים נושאים ככלכלת החינוך, פיתוח מנהלים והנחיית קבוצות. בתחום חינוך הנוער לומדים הסטודנטים להכיר את גורמי הסיכון הקיימים כיום בקרב הנוער בחברה הישראלית, לומדים כיצד מתמודדים עם נוער במצבי סיכון שונים, ואף כיצד מחנכים בימינו לדמוקרטיה ולערכים. בתחום הקהילה, הסטודנטים לומדים כיצד להתבונן בקשרים שבין חינוך וקהילה מנקודת מבט חברתית, איך בונים תכניות התערבות בחינוך, וכן כיצד יוצרים תכניות המותאמות לקהלי יעד שונים, כשביניהם גם הגיל השלישי, למשל.
 
במסגרת הלימודים במסלול זה מתנסים הסטודנטים בסדנאות מעשיות לפיתוח אישי ומקצועי, ומשתתפים בפרקטיקום בהנחיית קבוצות וניהול צוותים. ניתן ללמוד במסלול מחקרי, בהיקף של 32 שעות סמסטריאליות, או במסלול שאינו מחקרי, בהיקף של 42 שעות סמסטריאליות. הלימודים נפרשים על פני שנתיים, ומתקיימים במתכונת של יום לימודים אחד מרוכז וארוך בכל שבוע, בתוספת יום אחד בשעות אחר הצהריים והערב בלבד.
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
ללימודים במסלול לתואר שני במנהיגות וניהול מערכות חינוך בבר אילן, יתקבלו מועמדים בעלי ממוצע של 80 לפחות בלימודי התואר הראשון. בחלק מן המקרים, ובדרך כלל בהיעדר תואר ראשון בחינוך, יידרשו הסטודנטים להשלים קורסים שונים כתנאי לקבלה בפועל ללימודי התואר השני. את קורסי ההשלמה יש לסיים בממוצע מינימלי של 85.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים לתואר שני במנהיגות וניהול מערכות חינוך בבר אילן יוכלו הבוגרים להשתלב במחקר הקשור בתחומי מערכות חינוכיות והחינוך הבלתי פורמלי, ויוכלו להשתלב במגוון תפקידים בכירים במערכות החינוך השונות. בין השאר, הם יוכלו להוביל צוותים, לנהל מחלקות חינוכיות במוסדות שונים, להדריך מורים, לעסוק בהערכה או בפיקוח, ולהשתלב בניהול מערכות חינוך בלתי פורמליות בקיבוצים, בפנימיות, במתנ"סים ועוד. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן
פורום לימודי חינוך
קבלה לאבחון דידקטי במכללת אשקלון
ירדן ונטורה
ללא תגובה
הכרה בתואר שני מאוניברסיטת דרבי בבריטניה
סלי מנור פרנקו
3 תגובות
מסלול מקוצר לעובדי הוראה ללימודי תואר ראשון בהוראה
שירה ב
1 תגובות
היכן ניתן ללמוד מסלול מאבחנת דידקטית?
עדי יצחק
1 תגובות
היכן אפשר לעשות תואר בייעוץ חינוכי?
רים
1 תגובות
ייעוץ והכוונה ללימוד ניתוח התנהגות
ענבר שרעבי
1 תגובות
מסלול מקוצר לחינוך גיל הרך לסטודנטית לחינוך מיוחד
שירונת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp