תואר שני בניהול מערכות חינוך באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול מערכות חינוך באוניברסיטה הפתוחה

תואר שני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך באוניברסיטה הפתוחה

 

בקו הראשון של תחום החינוך

 

תפקידם של אנשי החינוך וההוראה אינו נגמר בעבודה בכיתה מול התלמידים, בעלי מקצועות אלה צריכים להיות חדורי מוטיבציה אשר רואים את התחום בהיבט הגלובאלי שרוצים להקנות לתלמידים ולעמיתיהם במערכת החינוך את הכלים לפתח ולקדם את היכולות הלימודיות והפדגוגיות שלהם.

 

תואר שני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך מתאים לאנשים הרוצים להוביל ולהנהיג את מערכת החינוך בישראל. התואר מאפשר לאנשי חינוך להעמיק את תחומי הידע שלהם ולפתח את הכישורים הניהוליים והפדגוגיים שברשותם. בתואר זה נלמדים תחומי דעת רבים תוך הצגת גישות תיאורטיות וסוגיות שונות מתחום הניהול והמנהיגות ההכרחיים לאנשים המנהלים מוסדות חינוך ומרכזי הדרכה. תכנית זו פונה לקהלי ידע מגוונים כגון מנהלים, מפקחים ומורים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית כאחד.

 

 

תכנית לימודים

 

תכנית הלימודים של התואר השני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך באוניברסיטה הפתוחה מקנים לסטודנטים ידע אקדמי מתקדם ומיומנויות וכישורים בתחומים אלה. הסטודנטים מקבלים את הכלים הנדרשים כדי למלא תפקידים ניהוליים במסגרות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי והן במסגרות הדרכה שאינן קשורות למערכת החינוך.

 

התכנית מחולקת לשלושה מקבצי לימוד עיקריים – מקבץ מדיניות חינוך ואקלים בית ספרי, מקבץ ניהול ומקבץ הוראה והערכה. שלושת המקבצים יחד נותנים לתלמידי התואר את התמונה המלאה על הנעשה ועל מה שצריך להיעשות במערכות החינוך וההדרכה השונות וכיצד לבצע זאת הלכה למעשה.

 

מתכונת הלימוד

 

ישנם שני מסלולי לימוד אפשריים – מסלול יישומי ללא עבודת תזה ומסלול מחקרי לתואר שני בחינוך, עם עבודת תזה. שני המסלולים מורכבים מקורסי חובה ומקורסי בחירה. שיטת ההוראה של האוניברסיטה מקנה למנהלים ולמורים נגישות ואפשרות ללמוד מכל רחבי הארץ. תכניו הלימוד משלבות למידה מרחוק בשילוב טכנולוגיות מתקדמות והנחיה פנים אל פנים. כך ניתן לשלב לימודים ועבודה בצורה אופטימלית.

 

נושאי הלימוד

 

 • שיטות מחקר בחינוך
 • פעילות גומלין בכיתה
 • יסודות השלטון המקומי
 • סוגיות בניהול בית הספר
 • חלופות בהערכת הישגים
 • רפורמות במערכות חינוך    
 • יחסי עבודה
 • ניהול פיננסי
 • ליקויי למידה
 • טכנולוגיה ולמידה
 • מנהיגות בארגונים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה שלל תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל מסלולי הלימוד מורכבים מהדרכות, מהרצאות פרונטאליות ומלימודים מקוונים, אשר מאפשרים לסטודנטים ללמוד לפי לוח הזמנים שלהם. בין תכניות הלימוד הקיימות באוניברסיטה אפשר ללמוד תואר שני בלימודי תרבות, תואר שני בפסיכולוגיה חברתית, תואר שני במחשבה ביולוגית ותואר שני בחינוך: מערכות וטכנולוגיות למידה.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר השני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע 80 לפחות ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. מועמדים אשר התואר שלהם אינו מתחום החינוך והמנהל או שאין להם רקע מתאים בסטטיסטיקה צריכים ללמוד לימודי השלמה בהתאם לדרישות התואר.

 

תעודה

 

הסטודנטים המסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת גמר או עבודת תזה, מקבלים תואר M.A במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בעלי תואר שני במנהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך עומדים באחד מתנאי הסף של משרד החינוך להגשת מועמדות למכרזי ניהול של מוסדות חינוך. הם משתלבים במערכת החינוך כמנהלים, כסגני מנהלים, כמפקחים וכמורים. כמו כן, הם משתלבים בתפקידים ניהוליים במסגרות חינוך בלתי פורמאליות כמו ספריות, מתנ"סים ומוזיאונים ובארגונים גדולים שיש בהם מחלקות חינוך והדרכה כמו חברות הזנק (היי־טק), צה"ל, משטרה ומשרדי ממשלה.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp