קורס מתנדים ואסטרטגיות מסחר במכללת מגמות ללימודי שוק ההון

מגמות - לימודי שוק ההון ופיננסים

אהבת? שתף ב:

קורס מתנדים ואסטרטגיות מסחר במגמות - המכללה ללימודי שוק ההון

 

במגמת עלייה

 

המושג "מתנדים" משמש לציון שלל הכלים הטכניים המסייעים לסוחרים בשלבים השונים של תהליך קבלת ההחלטות בעת ביצוע עסקאות בשוק ההון. השימוש במתנדים מאפשר לקבוע את התזמון הנכון להיכנס לעסקה תוך התבססות על חישובים של שערי מטבע. בשנים האחרונות, נבנו אלפי כלים טכניים שונים המיועדים לכך ומספר אסטרטגיות המסחר שקיימות בשוק הוא עצום. אך למען האמת, ההבדלים בין כלי אחד לשני אינם כה גדולים, שכן כולם מתבססים פחות או יותר על אותו מידע וההבדל ביניהם מתבטא בשינויים קטנים בנוסחאות בהן משתמשים במהלך החישוב.

 

העיקרון הכללי לפיו עובדים על המתנדים הוא זהה: כאשר המתנד מצביע על כיוון שונה מזה שמורה הגרף, סביר להניח שצפוי בשוק היפוך מגמה. במכללת מגמות תוכלו לקחת חלק במסלול קצר וממוקד בלימודי שוק ההון, המאפשר להכיר את אופן פעולתם של כמה מתנדים עיקריים וכן להבין את המנגנון הכללי העומד מאחוריהם כך שתוכלו לעבוד בהמשך עם כלים טכניים נוספים.

 

תכנית הלימודים

 

הקורס ללימוד אסטרטגיות מסחר מהווה תכנית המשך והשלמה למסלול הבסיסי הנלמד במכללה במסחר בניירות ערך. בחלקו הראשון תהיה התמקדות במספר מתנדים עיקריים, מעשיים וקלים לשימוש ובהמשך, יכירו הסטודנטים שיטה שתאפשר להם להכליל את השיטות שלמדו לגבי מתנדים נוספים.

 

בחלקו השני של הקורס, ייחשפו המשתתפים לאסטרטגיות מסחר ייחודיות לטווחי זמן שונים. הם יעמיקו בשיטות סריקה שונות וילמדו כיצד להרכיב רשימת מניות בעלות סיכויים גבוהים במיוחד לעלות במהלך השבוע או החודש הקרוב. נושאים אלה יילמדו בהתבסס על החומר שהועבר בשיעורים הראשונים של הקורס.

 

קהל יעד

 

 

התכנית ללימוד מתנדים ואסטרטגיות מסחר במכללת מגמות מיועדת בעיקר לבוגרי קורסים בסיסיים במסחר ובניתוח טכני וכן לסוחרים ולמשקיעים בעלי ידע קודם המבקשים להרחיב את טווח עיסוקם.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס כולל ארבעה מפגשים בני שלוש שעות כל אחד המתקיימים בשעות הערב, באופן המאפשר לשלב את הלימודים עם עבודה במשרה מלאה. בנוסף על העמקה בתכנים תיאורטיים, כולל הקורס דגש רב על תרגול מעשי הן בשיעורים עצמם והן בבית, בין מפגש למפגש. כמו כן, במהלך תקופת הקורס יתנסו המשתתפים בשימוש בתוכנת "בורסהגרף" ובשירות האיתותים של התוכנה.

 

נושאי הלימוד

 

  • זיהוי מגמות בשיטת האימפולס
  • פורס אינדקס
  • בניית אסטרטגיות סביב סריקת חריגים
  • בניית מדד עוצמה יחסית
  • ביסוס טכניקות מסחר על ממוצע נע  
  • סריקת מניות רלוונטיות
  • טכניקות לזיהוי סטיות חיוביות ושליליות 
  • מדד MACD לחפיפת סטייה     
  • שימושים ב - DMI כמדד לתנועה כיוונית     
  • ועוד

 

סגל

 

מנחה הקורס הוא סוחר ומנתח טכני בעל וותק של מעל ל - 20 שנה. הוא עוסק במסחר עצמאי ומרצה בתחום המסחר לניירות ערך בבנקים ושותף בחברה שפיתחה בעבר תוכנות לניתוח טכני. בנוסף הוא כותב קבוע בעיתון יומי ומגיש פינות בתחום הכלכלה בערוצי טלוויזיה שונים.

 

 

תעודה

 

בוגרים שישלימו את הכשרתם יקבלו תעודה המעידה על עמידה בדרישות הלימודים מטעמה של מכללת מגמות.