לימודי מתמטיקה שימושית במכללה האקדמית אורט בראודה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מתמטיקה שימושית במכללה האקדמית אורט בראודה

לימודי מתמטיקה שימושית במכללה האקדמית אורט בראודה

מתמטיקה שימושית עוסקת בשימוש בכלים מתמטיים בכדי ללמוד על תופעות טבע וחברה. כמו כן, המתמטיקה השימושית עוסקת גם בפיתוח פתרונות מתמטיים לבעיות בתחום הכלכלה והתעשייה וכן בהפעלת ביקורת על פתרונות אלו וסיוע למימושם.

למעשה, מדובר על מגוון תחומים כגון ניהול פיננסי, ייעול תכנון, ניתוח תהליכים טכנולוגיים, חיזוי תוצאות ניסויים ועוד. יחד עם זאת, המתמטיקה השימושית מועילה גם בתחומים נוספים כאיכות הסביבה, רובוטיקה, מכשור רפואי, בנקאות ועוד. במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה מתקיימת תכנית ללימודי מתמטיקה שימושית, אשר שואפת להקנות לסטודנטים את הידע המתמטי והכלים הפרקטיים בעזרתם הם יכולים להשתלב כמתמטיקאים מיומנים בצוותים בתעשייה.

 


תכנית הלימודים

תכנית התואר במתמטיקה מכשירה את הסטודנטים להיות חוקרי מתמטיקה מיומנים בעלי ידע עיוני ומעשי אשר מספק להם את הכלים להשתלב בתחום בקלות. מטרתה של התכנית היא להכשיר את הסטודנטים להשתלב כמתמטיקאים בצוותי פיתוח טכנולוגיות מתקדמות בענפים שונים, כגון בתעשייה ובתחום הפיננסי.


בתחילת התכנית הסטודנטים לומדים קורסי יסוד במתמטיקה. לאחר מכן, הם לומדים קורסים שונים גם בתחום הנדסת התוכנה. בהמשך התכנית הם ממשיכים ומעמיקים בשלל סוגיות בעולם המתמטיקה וכן בהיבטים שונים בהנדסה.

 

 


מתכונת הלימוד

 

הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים. הם משלבים קורסים עיוניים עם שיעורים מעשיים שונים. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים לקחת חלק במחקרים שונים שמתקיימים בשיתוף עם חברי הסגל. לקראת סיומם של הלימודים הסטודנטים עורכים פרויקט גמר מסכם, בו הם מיישמים את הידע שנלמד לאורך התכנית.


הסטודנטים יכולים לבחור לשלב את לימודי המתמטיקה השימושית עם מקצוע נוסף, במסגרת תואר כפול. במסגרת תכנית זו הם משלבים את לימודי המתמטיקה השימושית יחד עם אחד ממקצועות ההנדסה שנלמדים במכללה. הידע המשולב שנרכש בתואר הכפול יכול לפתוח דלת להשתלבות במחלקות פיתוח בחברות הייטק ובמסגרות נוספות.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית אורט בראודה עורכת תכניות אקדמיות מגוונות בתחומי ההנדסה והמדעים, ניתן ללמוד במסלולים לתואר ראשון ולתואר שני. בין התכניות לתואר הראשון אשר מתקיימות במכללה נכללות לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת אופטיקה, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי מדעי הרפואה ומסלולים רבים נוספים. במוסד הלימודים פועלת גם תכנית מכינה קדם אקדמית, אשר מסייעת למועמדים ללימודים בתכניות השונות לשפר את הסיכויים לקבלה.

 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסגרת לימודי המתמטיקה השימושית במכללה: ציון של 550 לפחות בפסיכומטרי, ציון 85 לפחות בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית, ממוצע בגרות 70, מתמטיקה ברמה של 4 יח"ל בציון 90 או מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל בציון 75. יש צורך גם בבגרות במקצוע מורחב נוסף, ברמת 4 או 5 יחידות לימוד בציון 60 ומעלה.

יודגש כי מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה הנ"ל יכולים לשפר את סיכוייהם במסגרת המכינה הקדם אקדמית במכללה. קבלה לתוכנית הלימוד לתואר ראשון במתמטיקה שימושית במכללה מתאפשרת גם על בסיס הישגים במכינה הקדם אקדמית.

 


תעודה

 

תואר ראשון בוגר במתמטיקה שימושית ניתן לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות במסלול זה, על ידי המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה.

 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בתפקידי מפתח בצוותי פיתוח של טכנולוגיות בתחומים הבאים - איכות הסביבה, המכשור הרפואי, רובוטיקה, ייעוץ השקעות, בנקאות, טומוגרפיה ממוחשבת ועוד. באפשרותם של הבוגרים להמשיך גם לתואר שני במתמטיקה או למקצועות משיקים נוספים וכך להרחיב את מיומנויות המחקר שלהם.

עוד מסלולי לימוד - אורט בראודה - לימודי הנדסה
Whatsapp Whatsapp