לימודי מתמטיקה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מתמטיקה וניהול - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מתמטיקה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה

מובילים את עולם המדעים

 

מתמטיקה היא תחום שנצא בתשתית של מרבית ענפי המדע ומשמשת כחלק מההשכלה הבסיסית בתכניות לימודי מדעים מדויקים. עם זאת, היא לא רק מדע שימושי אלא מהווה תחום עמוק, רחב היקף ומרתק בזכות עצמה. תחום הניהול בוחן היבטים מגוונים של עולם העסקים וחוקר את תהליכי פיתוח היוזמות, המנהיגות והשינוי שמנהלים מובילים.

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה מסלול דו חוגי ללימודי מתמטיקה וניהול, שבא לפתח עקרונות מצוינות מדעית וניהולית. לימודי המתמטיקה מקנים לבוגריהם מיומנויות חשיבה ריאלית וכישורים חשובים להשתלבות בתעשייה ובמחקר בתעשיות ההייטק, המדעים, המחשבים והסטארט אפ. התואר הראשון בניהול מעניק לבוגריו כלים יישומיים ועיוניים לקראת השתלבות בתפקידי מפתח מובילים במשק.

תכנית הלימודים

במהלך לימודי מתמטיקה הסטודנטים נחשפים לענפים מרכזיים במתמטיקה מודרנית כמו אנליזה, אלגברה, טופולוגיה, לוגיקה, תורת ההסתברות ותורת המספרים. הם מפתחים יכולות ניתוח וחשיבה דרך התמודדות עם סוגיות מאתגרות במתמטיקה שחשובות להמשך הדרך בתעשייה ובאקדמיה.


הסטודנטים לתואר ראשון בניהול נחשפים לתחומים מגוונים בניהול כמו מימון, התנהגות צרכנית, שיווק, חשבונאות וניהול טכנולוגיה. דרך הדיון בנושאים אלה הם מפתחים יכולות יוזמה, הובלה וקידום של שינוי ארגוני בהן הם יכולים לעשות שימוש בהמשך דרכם.

 

מתכונת הלימוד

שיטת הלימוד של האוניברסיטה משלבת בין מפגשי הנחיה בכיתה בשימוש טכנולוגיות לבין למידה מרחוק מבית התלמידים. כך ניתן לתכנן את משך וזמני הלימוד ולהתאים אותם לצורכים האישיים. כמו כן ניתן לקבוע את מקום הלימוד מבין עשרות מרכזי לימוד שהאוניברסיטה מפעילה. משך הלימודים יכול להיות כשלוש שנים וכן אפשר לפרוש אותם על פני מספר שנים גדול יותר.

 

נושאי הלימוד

 

 • התנהגות ארגונית
 • ניהול משאבי אנוש
 • טופולוגיה קבוצתית
 • ניהול טכנולוגיות וחדשנות
 • מערכות מידע אסטרטגיות
 • יישומי תורת המשחקים בניהול
 • חקר ביצועים ותורת ההחלטות    
 • תורת הקודים
 • תורת הקבוצות
 • מבנים אלגבריים
 • לוגיקה מתמטית
 • אלגברה ליניארית
 • הסקה סטטיסטית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימודים לתואר ראשון ולימודים מתקדמים בשיטה ייחודית שמסייעת ללומדים לשלב בין התואר לבין עבודה וחיי משפחה ולהתאים את הלימודים ללוחות הזמנים ולצורכים האישיים. תכניות הלימוד מוצעות בתחומי מדעי החברה והרוח ובמדעים. בין המסלולים לתואר ראשון שמציעה האוניברסיטה נכללים לימודי מדעי המחשב, לימודי כלכלה וניהול, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.


תנאי קבלה

 

אין צורך בתעודת בגרות מלאה או בציון בפסיכומטרי כדי להתקבל לתכנית וכל יכולים ללמוד בה, בין היתר, חיילים בזמן השירות. תלמידים בבית הספר התיכון ואנשים עובדים.

 

תעודה

 

בתום התכנית מוענקת לסטודנטים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תואר ראשון בוגר במתמטיקה ובניהול שניתן מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה


באפשרות הבוגרים להמשיך ללימודים מוסמכים במדעים או במדעי החברה. כמו כן, הם יכולים ללמוד לקבלת תעודת הוראה ולהשתלב בתחום הוראת המתמטיקה או בתחום נוסף ממדעי החברה במוסדות החינוך בארץ. הם יכולים להשתלב בחברות פרטיות בתפקידי מפתח ומשרות ניהוליות, בחברות סטארט אפ או בתעשיית ההייטק, בתעשיית התקשורת, במחקר ובפיתוח.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

עד כמה קשה השנה הראשונה בלימודי מדעי המחשב?
אנונימית
1 תגובות
ניסויים בבעלי חיים בתואר בביולוגיה
אור
1 תגובות
מספר שאלות והתייעצויות על לימודי כימיה
אור
1 תגובות
התלבטות בין מדעי ביו רפואה לביוטכנולוגיה
עביר מוסטפא
1 תגובות
מדעי המוח חד חוגי או דו חוגי?
חלי
1 תגובות
תואר שני בביולוגיה חישובית או ביואינפורמטיקה
ליאל לידר לוי
1 תגובות
אפשר להתקבל למדעי המחשב עם פסיכומטרי 640?
חנין פאהום
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp