לימודי מתמטיקה ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מתמטיקה ומדעי הקוגניציה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מתמטיקה ומדעי הקוגניציה של האוניברסיטה הפתוחה

 

חישובים, חשיבה ומה שמאחוריהם

 

המתמטיקה נמצאת בתשתית רוב אנפי המדע ויש המכנים אותה "מלכת המדעים". עם זאת, היא לא רק מדע שימושי אלא ענף עמוק ומרתק בפני עצמו. תחום מדעי הקוגניציה בוחן תהליכי קליטה ועיבוד של מידע בתהליכי קבלת החלטות אצל האדם. לימודי מדעי הקוגניציה בוחנים לעומק תהליכים בהם האדם קולט מידע ומוציא אותו לפועל דרך החושים.


האוניברסיטה הפתוחה עורכת תכנית דו חוגית ללימודי מתמטיקה ומדעי הקוגניציה. בוגרי לימודי מתמטיקה יכולים לעשות שימוש ביכולות החשיבה והניתוח האנליטיים שברשותם כדי להתקדם בתחומים כמו מדע, מחשבים, מחקר וסטארט אפ. ברשות בוגרי לימודי מדעי הקוגניציה נמצאות מיומנויות רבות על כישורים מנטליים שיכולות לסייע להם לפתוח בקריירה מחקרית.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מתמטיקה מקנים לסטודנטים ידע בענפיה המרכזיים של המתמטיקה המודרנית. כך הם נחשפים לתחומים כמו לוגיקה, תורת המספרים, אלגברה, תורת ההסתברות ואנליזה. מיומנויות הניתוח והחשיבה הריאלית שהם מפתחים יכולות לסייע להם בהמשך הדרך בתעשייה ובלימודים.

 

במהלך לימודי מדעי הקוגניציה מתעמקים בהיבטים משולבים בין פילוסופיה, פסיכולוגיה ומדעי המחשב כדי להבין תהליכים קוגניטיביים. התלמידים דנים בתהליכי קליטת מידע אצל האדם ובעיבוד והוצאה לפועל שלו. כך עוסקים בנושאים כגון רכישת שפה, ההכרה האנושית, קבלת החלטות ויחסי גומלים בין האדם לערוצי ידע שמספקים לו גירוי חושי.

 


מתכונת הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה מפעילה שיטת לימודים המשלבת בין לימודים מרחוק לבין פגישות פרונטליות להדרכה בליווי של טכנולוגיות. כך מתאפשר לסטודנטים לתכנן את משך וקצב הלימודים ולהתאים אותם לצורכיהם האישיים. כמו כן הם יכולים לקבוע את מקום הלימוד מתוך כ - 50 מרכזי לימוד שפזורים בכל הארץ. משך התואר יכול לעמוד על כשלוש שנים או להתפרש על פני פרק זמן ארוך יותר, לפי הקצה והיכולות האישיות.

 

נושאי הלימוד

 

 • חשבון אינפיטסימלי
 • פילוסופיה של הנפש
 • אנליזה פונקציונאלית
 • פסיכולוגיה פיזיולוגית
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • יישומי מחשב מתקדמים
 • מודלים חישוביים למדעי הקוגניציה    
 • מוח וקוגניציה
 • מבנים אלגבריים
 • מתמטיקה בדידה
 • הסקה סטטיסטית
 • תורת ההסתברות
 • בלשנות תיאורטית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

באוניברסיטה הפתוחה נלמדות שלל תכניות לתואר ראשון ולתואר מוסמך המוכרות על ידי המל"ג. אלה מוצעות בתחומי המדעים, במדעי הרוח ובמדעי החברה. מסלולי הלימוד הגמישים של האוניברסיטה מאפשרים לשלב בקלות רבה יותר לימודים עם עבודה. בין התכניות הנלמדות באוניברסיטה אפשר למנות לימודי היסטוריה, לימודי מדעי היהדות, לימודי פילוסופיה ולימודי מדעי המחשב.

 

תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו היא ללא צורך בהצגה של ציונים בפסיכומטרי או ציוני בגרויות. כך שלל אוכלוסיות יכולות לקחת חלק בלימודים, בהן גם חיילים בזמן שירותם, תלמידים בתיכון ואנשים עובדים ובעלי משפחות.

תעודה

 

בתום התכנית ניתן לסטודנטים שעומדים בכל חובותיהם תואר ראשון בוגר במתמטיקה ובמדעי הקוגניציה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

מה הלאה?


בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתארים מתקדמים במתמטיקה או במדעי הקוגניציה. בפניהם נפתחות דלתות בענפי תעסוקה רבים המצריכים ידע במתמטיקה לדוגמא: במכוני מחקר, בתעשיות ההייטק, בתחום המחשבים, בבנקים ובמוסדות הפיננסיים. אפשרויות התעסוקה כוללות גם אפיקים המצריכים ידע במדעי הקוגניציה כגון: פרשנות טקסטים עבור אמצעי התקשורת, עבור עמותות חברתיות, עבור משרד החינוך או במחלקות השונות של משאבי אנוש המצריכות ידע בהתנהגות חברתית. הם גם יכולים להשתלב בתחום החינוך לאחר קבלת תעודת הוראה במסלול מתאים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תורת המשחקים לתואר שני - איך ואיפה?
שי
ללא תגובה
איזה תואר משלב עיצוב ומתמטיקה?
מור
1 תגובות
קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן948 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp