לימודי מתמטיקה וכימיה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מתמטיקה וכימיה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי מתמטיקה וכימיה B.Sc. באוניברסיטה הפתוחה

 

אחד פלוס אחד

 

המתמטיקה היא הרבה מעבר לנלמד בבתי הספר, היא התשתית של המדעים המדויקים ובלעדיה תחומי מחקר רבים לא היו יכולים להתקיים. אך הדיסציפלינה אינה רק כלי המסייע לפיתוחים ולהמצאות טכנולוגיות, היא עולם שלם בפני עצמה. היא קיימת בטבע, באמנות, בזמן ובמרחב.

 

הכימיה היא תחום שבא לבדוק את התרכובות המצויות בטבע, את התכונות שלהן ומה יכול להיווצר כאשר משלבים חומרים שונים בתנאים משתנים. הדיסציפלינה חולשת על תחומים רבים, כמו החקלאות, הרפואה והטקסטיל.

 

השילוב בין שתי הדיסציפלינות הללו במדעים מאפשר ללומדים אותן להכיר את הטבע לעומקו, להבין את ההשפעות שלו על גורמים שונים וכיצד לנתב אותו לטובת האנושות.

 

תכנית לימודים

 

לימודי תואר ראשון במתמטיקה ובכימיה באוניברסיטה הפתוחה מקנים לסטודנטים תשתית רחבה על דיסציפלינת המדעים ועל התחומים המרכיבים אותה. הסטודנטים לומדים תיאוריות מחקריות על נושאים שונים הן בכימיה והן במתמטיקה, והם מקבלים כלים יישומיים לבדוק אותם. כלים אלה מאפשרים להם לחקור בעצמם ולהסיק מסקנות באופן עצמאי.

 

הסטודנטים לומדים נושאים שונים כמו מבנים אלגבריים, תורת הקבוצות, תורת ההסתברות וקורסים מתקדמים כמו הרחבת שדות ותורת גלואה. כמו כן, הם לומדים קורסים ממדעי המחשב, כמו תכנות בשפת JAVA. נוסף על כך, תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים לעבודה במעבדות שם הם בודקים חומרים שונים כמו הביו־כימיה של חלבונים וכימיה פיזיקלית.


מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי תשתית, מקורסי חובה במתמטיקה, מקורסי בחירה במתמטיקה, מקורסי חובה בכימיה, מקורסי בחירה בכימיה, מקורסי מעבדה ומקורסי סמינר בכל אחד מן החוגים שבסופם מגישים עבודה סמינריונית.

 

נושאי הלימוד

 

 • אלגברה ליניארית
 • מתמטיקה בדידה
 • אנליזה של ניסויים
 • פונקציות מורכבות
 • מבוא למדעי המחשב
 • עקרונות השימוש בלייזר    
 • ננו־חומרים
 • כימיה אורגנית
 • מוליכים למחצה
 • יסודות הפיזיקה
 • תורת המשחקים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד להשכלה גבוהה המאפשר לימודים אקדמיים לתואר ראשון ולתואר שני. כל תכניות הלימוד בנויות משיעורים פרונטאליים, מהדרכות ומלימודים מקוונים, כך שהסטודנטים יכולים ללמוד לפי לוח הזמנים שלהם ובהתאם לצורכיהם. בין התארים שהאוניברסיטה מציעה אפשר ללמוד לימודי פיזיקה, לימודי שדה, לימודי מדעי הטבע ולימודי מדעי החיים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי כימיה וללימודי מתמטיקה יכולים להתקבל גם בלי תעודת בגרות או ציון בבחינת הפסיכומטרי. לכן, גם אנשים ללא השכלה מוקדמת, כמו תלמידי תיכון וחיילים משוחררים, יכולים להירשם לתואר זה.

 

תעודה

 

הסטודנטים שצוברים את כל נקודות הזכות הנדרשות ועומדים בכל המטלות של שני החוגים, לרבות הוכחת ידע באנגלית והדרכה ביבליוגרפית בספריה, מקבלים תואר בוגר B.Sc. במתמטיקה ובכימיה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון במתמטיקה ובכימיה יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים במדעים או להשלים לימודים לתעודת הוראה ולהשתלב כמורים וכרכזי מקצועות במערכת החינוך. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה כחוקרים במכוני מחקר שונים, בתעשיות עתירות מדע, בתעשיית הרפואה והתרופות, בתעשיות הביו־טכנולוגיה, בתעשיית המזון ובמשרדים ממשלתיים כמו משרד המדע.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp