לימודי מתמטיקה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מתמטיקה וחינוך – האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מתמטיקה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

 

חשבון פשוט

 

המתמטיקה היא אינה רק חלק מהלימודים הבסיסיים הנלמדים בבתי הספר, אלא היא התשתית של כל הענפים של המדעים המדויקים. אך המתמטיקה היא אינה רק כלי עזר ובסיס לפיתוחים טכנולוגיים, אלא היא עולם עצמאי ומלא בפני עצמו. היא אופפת אותנו בכל תחומי החיים, גם אם אנו לא שמים לב לכך. היא נוכחת לא רק בחשבונות שאנו משלמים ובעודף שאנו מקבלים, אלא באחוזי צפיפות הבד בחולצה שאנו לובשים ובמספר כפיות הסוכר שאנו שמים בקפה.

 

חטיבה בחינוך מאפשרת לאנשי המתמטיקה, החווים את העולם במספרים, להעביר את החוויה הזו לעוד אנשים ולעזור להם להיפטר מפוביית המספרים. וכן באפשרותם לעודד את חובבי המתמטיקה להמשיך ולהעמיק בתחום.

 

תכנית לימודים

 

לימודי מתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה מקנים לסטודנטים הבנה נרחבת על הדיסציפלינה, והשילוב עם חטיבה בחינוך מעניק להם את האפשרות להנחיל את ההבנה הזו לדור הבא. הסטודנטים לומדים קורסים בסיסיים במתמטיקה, כמו חשבון אינפיניטסימלי ופונקציות מורכבות וקורסים מתקדמים כמו אנליזה פונקציונאלית ומשוואות דיפרנציאליות חלקיות ומלאות.

 

נוסף על כך, הסטודנטים לומדים קורסים במדעי המחשב המרחיבים להם את הידע המשיק בין מתמטיקה לבין תחום המחשוב והתוכנה. יתר על כן, הם לומדים על גישות חינוכיות ועל דרכי עבודה עם תלמידים. הם לומדים על ההיבטים העיוניים והיישומיים בהוראה ועל שיטות עבודה לתכנון מערכי שיעורים ולהערכת תלמידים.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי תשתית בחינוך, מקורסי חובה במתמטיקה, מקורסי בחירה במתמטיקה, מקורס חובה במדעי המחשב ומקורס סמינר במתמטיקה שבסופו יש להגיש עבודת סמינר.

 

נושאי הלימוד

 

 • תורת המשחקים
 • מבנים אלגבריים
 • מתמטיקה בדידה
 • אלגברה ליניארית
 • פסיכולוגיה בחינוך
 • טופולוגיה קבוצתית
 • פילוסופיה של החינוך    
 • שפת JAVA
 • ליקויי למידה
 • הרחבת שדות
 • אנליזה נומרית
 • תורת הקבוצות
 • לוגיקה מתמטית    
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה שלל תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל מסלולי הלימוד של האוניברסיטה בנויים משילוב של הדרכות, של הרצאות פרונטאליות ושל לימודים מקוונים מבית התלמיד. שילוב זה מאפשר לתלמידים ללמוד לפי זמנם ועל פי צורכיהם. בין התארים שמציעה האוניברסיטה אפשר ללמוד לימודי הנדסת תוכנה, לימודי מדעי המחשב ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים ללמוד תואר במתמטיקה עם חטיבה בחינוך אינם נדרשים לציון פסיכומטרי או לתעודת בגרות. כך, גם תלמידי תיכון וחיילים משוחררים יכולים להירשם ללימודי התואר.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר צוברים את מלוא נקודות הזכות הנדרשות, הוכיחו ידע באנגלית ולמדו בקורס מרחיב דעת באחת מן הפקולטות האחרות, מקבלים תואר B.Sc במתמטיקה מטעם האוניברסיטה העברית.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר במתמטיקה עם חטיבה בחינוך יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים במדעים או בחינוך או ללמוד לימודי השלמה לתעודת הוראה במתמטיקה ולהשתלב במערכת החינוך. כמו כן, הם משתלבים בשוק התעסוקה בתעשיות עתירות הידע, בחברות ההזנק (היי־טק) ובמוסדות פיננסים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

עד כמה קשה השנה הראשונה בלימודי מדעי המחשב?
אנונימית
1 תגובות
ניסויים בבעלי חיים בתואר בביולוגיה
אור
1 תגובות
מספר שאלות והתייעצויות על לימודי כימיה
אור
1 תגובות
התלבטות בין מדעי ביו רפואה לביוטכנולוגיה
עביר מוסטפא
1 תגובות
מדעי המוח חד חוגי או דו חוגי?
חלי
1 תגובות
תואר שני בביולוגיה חישובית או ביואינפורמטיקה
ליאל לידר לוי
1 תגובות
אפשר להתקבל למדעי המחשב עם פסיכומטרי 640?
חנין פאהום
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,089 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp