רוצה פרטים על לימודי משפטים ורפואה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במשפטים ורפואה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי משפטים ורפואה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים ורפואה

 

תוכנית הלימודים המשלבת בין לימודי משפטים ורפואה מקנה לבוגרים תואר יוקרתי המשלב בין שני תחומי דעת מבוקשים. עולם המשפטים עבר תהליכים מרחיקי לכת בשנים האחרונות בעקבות הפיתוחים הטכנולוגיים בכלל והחידשוים בטכנולוגיה רפואית הפרט. מכאן נובעת החשיבות המרובה בהקניית ידע מעמיק לסטודנטים אשר לומדים לקראת תואר דוקטור לרפואה השכלה מעמיקה גם בעולם המשפטים.

 

 

לימודי רפואה הינם תחום לימודים מבוקש בקרב סטודנטים רבים ברחבי הארץ, אולם, תנאי הקבלה הנוקשים שדורשים המוסדות להשכלה גבוהה בארץ, מקשים על מועמדים רבים להתקבל לתוכנית. מעבר לכך, תוכנית הלימודים דורשת התמדה והשקעה מרובה, אולם המתמידים זוכים לא רק לתואר יוקרתי, אלא גם לאפשרות לעסוק באחד מהמקצועות המספקים ביותר במטרה לרפא חולים ולהציל חיים.

 

נושאי לימוד רפואה...

 

במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים השכלה תיאורטית מעמיקה בענפי הרפואה השונים, כאשר בשלבים מתקדמים יותר הם מתנסים בעבודה מעשית בבתי החולים השונים בארץ. לצד הקורסים העיוניים נרכשים כלים מקצועיים לעסוק בפרטקטיקת המקצוע תוך בחירה בין תחומי ההתמחות המגוונים כגון: רפואה פנימית, גסטרולוגיה, רפואת עור, רפואת ילדים, אף אוזן גרון ועוד. תוכנית הלימודים שואפת להקנות לסטודנטים ידע מעמיק הקנייה של גישה וערכים קליניים אשר יאפשרו לו להשתלב בתחום ולאבחן, לטפל ולרפא מחלות בקרב מטופליו. בנוסף, הלימודים מקנים כלים לחשיבה וניתוח מחקרי של מצבים רפואיים מורכבים, כמו גם שימוש במאגרי ידע רפואיים.

 

בעקבות המגמה הגוברת בעולם הרפואה לשים דגש רב על היחסים בין החולה למטופל, בלימודים לתואר מקנים לסטודנטים כלים לתקשורת חיונית ובריאה עם במטופלים, כאשר טובת החולה תמוד לנגד עיניו בראש ובראשונה.

 

נושאי לימוד במשפטים...

 

בעוד שלימודי הרפואה מעניקים ידע בענפי הרפואה, לימודי משפטים עוסקים בהיבטים השונים של מערכות החוקרים והתקנות בחברה בכלל ובחברה הישראלית בפרט. דגש מיוחד מושם על ההיבטים המשפטיים רפואיים בתוכנית הלימודים על מנת להעמיק את הידע של הסטודנטים בתחומים הרלוונטים ללמודיהם. תוכנית הלימודים זו מקנה לסטודנטים תשתית רחבה ויסודית במשגים והעקרונות המשפטיים, לצד הקנייה של כלים מקצועיים לעסוק במקצוע. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע מעמקי בתחומים כגון: המסורת וההיסטוריה של המשפט, משפחה וחוזים, דיני עונשים ועוד.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים המשולבת בין הרפואה למשפטים מקנה לסטודנטים מהווה תוכנית לימודים מורכבת המצריכה השקעה מרובה, התמדה, מוטיבציה גבוהה להצלחה ומיועדת לאנשים שאפתניים בעיקר. אלו המסוגלים להתמודד עם האתגר לא רק זוכים ללימודים מעשירים, מרתקים ומרחיבי אופקים, אלא גם ללתות תעסוקה מרובות בשוק אשר יאפשרו להם לשהתבל במקצועות מספקים ומאתגרים.

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במשפטים כוללת כוללת:

  • 112 נ"ז בלימודי משפטים הכוללת: לימודי סמינרים, לימודי קורסי חובה פרונטאלים ולימודי סדנאות.
  • 137 נ"ז בלימודי רפואה הכוללות: לימודי קורסי חובה עיוניים, לימודים קליניים והתנסות מעשית במחלקות השונות בבתי החולים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים ורפואה הינם:

 

  • ציון ממוצע של תעודת הבגרות 11
  • ציון פסיכומטרי 750  ומעלה
  • מועמדים אשר עמדו בתנאי הקבלה יוזמנו למבחן מור – בעלי הציונים הגבוהים ביותר ייתקבלו לתוכנית הלימודים.

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון משולב במשפטים ורפואה אורכת שמונה שנות לימוד אקדמיות המתפרסות על גבי אשר בסופם מעונקת לבוגרים תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון M.D ברפואה.

 

* בוגרי התואר הרוצים להשתלב בעבודה כרופאים צריכים להשלים שנת התמחות אשר בסופה מוענק לבוגרים רישיון לעסוק ברפואה

   מטעם משרד הבריאות.

 

* בוגרים המעוניינים לעסוק בעריכת דין יצטרכו להשלים שנת התמחות מעשית ולעבור בהצלחה את מבחני לשכת עורכי דין.

 

היכן לומדים?

 

  • אוניברסיטת חיפה והטכניון - מציעים תוכנית לימודים משותפת המשלבת לימודי תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה עם לימודי רופאה של הטכניון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר אשר מעוניינים לעסוק בתחום הרפואה, סיימו את ההתמחות וקיבלו רישון מטעם משרד הבריאות יוכלו לעסוק ברפואה ולהשתלב בעבודה בבתי חולים ציבוריים, בתי חולים פרטיים, קופות חולים, מרפאות פרטיות ועוד. בוגרים אשר מעוניינים בתחום המשפטים יוכלו להשלים את תקופת ההתמחות, לעבור את בחינות הלשכה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי משפטים ורפואה?

רוצה לדעת יותר על לימודי משפטים ורפואה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי משפטים ורפואה
התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: לימודי משפטים ורפואה
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp