תואר משולב כפול במשפטים ורפואה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר משולב כפול במשפטים ורפואה באוניברסיטת חיפה

לימודים לתואר ראשון במשפטים ורפואה באוניברסיטת חיפה

 

לימודים אלו הינם לימודים ייחודיים המאפשרים קבלת תואר ראשון כפול, מטעם הפקולטה למשפטים והפקולטה לרפואה של אוניברסיטת חיפה. תוכנית זו מאפשרת לסטודנטים רכישת ידע תיאורטי וידע מעשי נרחב במשפטנות וכמו כן מיומנויות רפואיות גבוהות. לימודים אלו פותחים מגוון נרחב ביותר של אפשרויות תעסוקה להמשך דרכם של הסטודנטים.

 

מסלול זה מיועד לתלמידי הפקולטה לרפואה בטכניון.

 

 

מדוע כדאי לי ללמוד בתוכנית המשותפת של הפקולטה למשפטים והפקולטה לרפואה?

 

תוכנית הלימודים המשותפת של הפקולטה למשפטים והפקולטה לרפואה של אוניברסיטת חיפה, מציעה לסטודנטים ללמוד לקראת תואר יוקרתי ביותר המשלב בין שני מקצועות לימוד מהמבוקשים ביותר שקיימים: משפטים ורפואה. התואר זה בא לתת מענה ליחסי הגומלין ההולכים ומעמיקים, זאת בעקבות החידושים בטכנולוגיה הרפואית והשפעותיהם הרבות על עולם המשפט והחקיקה.

 

יחסי גומלין אלו מהווים בסיס ללימוד משולב של שני המקצועות. בוגרי התוכנית מקבלים תואר כפול: תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון ברפואה, כאשר לימודי רפואה נעשים בשיתוף עם הפקולטה לרפואה של הטכניון, מוסד טכנולוגי לישראל.

 

מבנה הלימודים לתואר במשפטים ורפואה באוניברסיטת חיפה

 

היקפם של הלימודים בתכנית שמונה שנים.

 

מסלול הלימודים מתחלק לשני חלקים: פרה- קליני וקליני. הלימודים הפרה- קליניים נפרשים על פני 10 סמסטרים, 5 שנים אקדמיות (במקום 13 סמסטרים, 6 וחצי שנים אקדמיות לתואר ראשון בשני המקצועות, במידה והסטודנטים היו בוחרים ללמוד כל מסלול בנפרד). בסיום הלימודים במסלול המשותף, על הסטודנטים להמשיך ל-3 שנים קליניות אך ורק במסלול הרפואה.

 

סה"כ הלימודים נמשכים 8 שנים וזאת לא כולל סטאז' בתחום המשפטים או בתחום הרפואה. הערה: את שנת ההתמחות במשפטים יוכלו הבוגרים לעבור בטרם השנים הפרה-קליניות או לאחר סיום הלימודים, לפי בחירתם.

 

במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לפיקוח אישי צמוד וכמו כן, מספר הקלות אקדמיות משני מוסדות הלימוד: הטכניון ואוניברסיטת חיפה. הסטודנטים נדרשים לצבור 112 נקודות אקדמיות בפקולטה למשפטים (במקום 142 לתואר חד חוגי במשפטים) ובפקולטה לרפואה הם מקבלים פטור מכ-17 נקודות זכות.

 

כמו כן, זכאים הסטודנטים להפחתה של 50% בשכר הלימוד בשני מוסדות הלימוד.

 

משך הלימודים

 

לימודי תואר ראשון במשפטים ורפואה נפרשים על פני שמונה שנות לימוד אקדמיות.

 

תנאי הקבלה

 

כדי להתקבל ללימודים בתוכניות המשותפות לתואר כפול במשפטים ורפואה, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הכללים של אוניברסיטת חיפה, הטכניון והפקולטות למשפטים ורפואה. תנאי הקבלה משתנים בהתאם לשנת הלימוד, למידע מפורט יש לפנות לידיעון הפקולטה המתפרסם מדי שנה.

 

 

סיום הלימודים

 

הבוגרים אשר עמדו בהצלחה בכל הדרישות מטעם הפקולטות למשפטים ורפואה של אוניברסיטת חיפה והטכניון, יהיו זכאים לקבל תואר כפול: בוגר LL.B במשפטים ותואר דוקטורט ברפואה. עם קבלת התארים יוכלו הבוגרים להשתלב כעורכי דין ורופאים בכל מערכות המשפט והרפואה וכמובן יוכלו לעסוק בתחומים מגוונים המשלבים את שני המקצועות המבוקשים הנ"ל.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על לימודי משפטים ורפואה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
13/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את שני מקצועות הלימוד כי קשורים להמשך הקריירה שלי ולחיי האישיים. הייתי מצפה ליותר מדפסות ומחשבי קרא עוד...

על הקמפוס

שני הקמפוסים מטופחים אך בשניהם חסרים מקומות חניה מסודרים ו/או מסובסדים לסטודנטים ובמיוחד הבעיה חמורה קרא עוד...

טיפים

לא הייתי ממליץ במצב העכשווי של מערכת החינוך והנשכח הגבוהה בישראל לאף סטודנט להכנס למסלול רפואה ומשפט קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp