רוצה פרטים על משפטים וקרימינולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

משפטים וקרימינולוגיה לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים וקרימינולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים וקרימינולוגיה

 

מדת ועד כלכלה. על חשיבות המקצוע

 

עורכי הדין עוסקים בסוגיות הנוגעות לכל תחומי החיים: כלכלה, חברה, פוליטיקה, דת, יחסים בין אדם לזולתו, מוסר, אתיקה ועוד. מאחר והמקצוע מורכב, על המשפטן לרכוש השכלה משלימה ההכרחית לפעילותו, שכן עורך דין טוב הוא כזה הפועל בשדה של ידע מקצועי נרחב.

 

התמקצעות בשדה המשפטי

 

 

לימודי קרימינולוגיה יעשירו את הידע של הסטודנטים בתחומי פעילותם המשפטית כעורכי דין מן הסנגוריה הציבורית, כסנגורים פרטיים, כקטגורים ופרקליטים וכן גם כאנשי תיאוריה, הוראה ומחקר באקדמיה. לימוד של תורת הקרימינולוגיה יסייע להם להכיר את הרציונל העומד מאחורי חקיקת חוקים, להבין את הפילוסופיה של המשפט והדין ולערוך השוואות בין אמות המוסר הקיימות בחברות שונות ובתקופות שונות.

 

עוד פרטים שכדאי לדעת:

 

המשפט הפלילי כמרכיב חשוב המסייע בקיומה של חברה יציבה

 

המשפט הפלילי הוא בין נדבכי היסוד הבסיסיים והחשובים ביותר בעולם המשפט ובחברה בכלל. ייעודו הוא להסדיר את חיי החברה ואת מערכות הגומלין בין הפרטים בה באמצעות הגדרה של התנהגויות שליליות כהתנהגויות בלתי חוקיות. יישום של ייעוד זה הינו מורכב והוצאתו מן הכוח אל הפועל דורשת הבנה מקצועית ומעמיקה של עולם המשפט ושל אופי החברה שבתוכה פועלת מערכת המשפט.

 

עורך הדין עוסק בשאלות פילוסופיות - משפטיות כדי לשכנע את השופט בפרשנות שהוא מציע לחוק וכסנגור, עליו להוכיח את חפותו של מרשו וכקטגור, עליו להוכיח את אי-חפותו של הנתבע. שאלות פילוסופיות שכאלו יכולות להיות: מהן התנהגויות שליליות? מהן התנהגויות בלתי חוקיות? האם כל ההתנהגויות השליליות הן בלתי חוקיות או שישנן התנהגויות שליליות שאינן מוסריות או אינן אתיות?

 

לשם כך, נדרש ידע נרחב יותר המצוי מעבר לליבת לימודי המשפטים הסטנדרטיים. התמחות רצינית וראויה בשאלות הפילוסופיות –משפטיות האלו תהלום את מידת מקצועיותו של עורך הדין ותאפשר לו לנצח בתיקים שבהם יש עמימות של החוק או אי בהירויות בסוגיה משפטית כלשהי. 

 

קרימינולוגיה

 

תורת הקרימינולוגיה היא תורה בין-תחומית העוסקת בחקר הסטיות החברתיות, אופני הביטוי שלהן והגורמים להן. הקרימינולוגים שואפים להבין את קשרי הגומלין ואת מערכות היחסים שבין ביולוגיה לסוציולוגיה, לפסיכולוגיה ולמשפט.

 

מה בין משפט פלילי לקרימינולוגיה?

 

מהותו של מדע הקרימינולוגיה היא חקירת האופן שבו אנשים מחוקקים חוקים והאופן שבו אחרים מפרים את אותם חוקים ונענשים בגין הפרתם. ההיבט הפילוסופי של הקרימינולוגיה הופך אותה לתחום נרחב יותר מהמשפט הפלילי שבחלקו הוא מוגדר כטכני.
נראה כי הנושאים שבתחום האפור בשטח זה והשנויים במחלוקת מצויים על הגבול שבין קרימינולוגיה ומשפט פלילי.

 

הנה שלוש תהיות יסודיות המבהירות ומחדדות היטב את ההבדל בין קרימינולוגיה למשפט פלילי:

 • מדוע מחוקקים חוקים פליליים כאלו ולא אחרים?
 • אילו מעשים הם ברי-ענישה ואילו לא?
 • כיצד יש לבחור בדרכי ענישה כך שיפעלו בדרך הצודקת והיעילה ביותר?

 

כל היופי שבשילוב בין שתי התורות האלו טמון בגרעין הרעיוני של סתירת הקסם: יציאה מתוך הקופסה, חשיבה מקורית, שבירת המסגרות, חיפוש תמידי אחר האמת תוך הריסה ובנייה מתמדת של יסודות החוק אך הציות לחוק נעשה בלי פשרות. מכאן נשאלת שאלת השאלות: איך לומדים את כל זה?

 

אמצעים להשגת המטרה

 

לימודי משפטים וקרימינולוגיה מספקים לסטודנטים גישה למקורות ידע עשירים מטעם צמרת אנשי המקצוע והמומחים למשפט פלילי ולקרימינולוגיה בישראל. הסטודנטים מקבלים כלים בשדה המעשי לעיסוק בנושא שימצה באופן המיטבי ביותר את ההיכרות עם מערכת המשפט הפלילי בארץ.

 

מוסדות לימוד

 

למרות ההכרה בחשיבות הרבה שברכישת ידע וכלים להתמודדות עם סוגיות משפטיות-פליליות בהקשר הקרימינולוגי שלהן, היצע הלימודים בתחום זה בישראל אינו כה נרחב. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים שברמת גן פותח לפניכם את שערי ההשכלה שלו ומציע לכם תכנית לימודים מאתגרת בחטיבה למשפט פלילי וקרימינולוגיה.

 

 

חמשת תחומי המשנה של החטיבה הינם:

 

המשפט הפלילי המהותי. בין הנושאים שיילמדו בתחום זה:

 • עברות המגבילות את חופש הביטוי
 • סוגיות בתחום המחשבה הפלילית
 • הפשע המקוון
 • גבולות המשפט הפלילי
 • אלימות מינית

 

המשפט הפלילי הדיוני:

 • החיסיון מפני הפללה עצמית- שתיקה והודאה בחקירה
 • הזכות להליך הוגן
 • דיני מעצרהשוואת סוגיות בדיון פלילי למשפט הקונטיננטלי
 • זכויות חשודים ונאשמים

 

דיני הראיות בפלילים:

 • הרשעת חפים מפשע – הגורמים לתופעה ופתרונות ראייתיים ודיוניים
 • זיהויו של אדם כמבצע העבירה
 • ראיות מדעיות
 • נזק ראייתי במשפט הפלילי
 • כללי פסילה של ראיות

 

קרימינולוגיה:

 • תיאוריות בקרימינולוגיה - הגורמים לפשיעה
 • קרימינולוגיה: תיאוריה, מדיניות וביקורת
 • הענישה הפלילית
 • פשיעה, טירוף, סטייה ויצירה
 • אישיות הנאשם ועבריינים פסיכופטיים
 • פשיעת בני נוער
 • בתי הסוהר, אסירים ומדיניות הכליאה

 

תחומים שונים:

 • סדנה לזכויות אסירים ועצורים
 • סדנה בניהול תיק פלילי
 • זכויות הנאשם במשפט הפלילי הבין-לאומי
 • העמדה לדין בפני טריבונלים פליליים בין-לאומיים
 • דיני תעבורה - תיאוריה, הלכה ומעשה

 

בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטה העברית נמצא המכון לקרימינולוגיה, והוא מיועד לבוגרי תואר ראשון במשפטים המבקשים להתמחות בתחום הקרימינולוגיה בלימודים לתארים המתקדמים מוסמך ודוקטור. צוות המכון והסטודנטים הלומדים בו מטפלים בסוגיות מאתגרות, מרתקות ומעניינות, כגון אלימות במשפחה, משטרה ושיטור, אלימות ופחד מפשיעה, פשיעה מאורגנת, נשים ופשיעה, עבריינות הצווארון הלבן, עבריינות נוער, עבריינות סמים, מדיניות ענישה, טרור ותנאי כליאה ומאסר. קיימת אפשרו למסלול מחקרי עם עבודת גמר ולמסלול שאינו מחקרי ללא עבודת גמר. 

 

תנאי קבלה

 

 • תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון משולב של משפטים וקרימינולוגיה: תלמידי משפטים שנה ב' בעלי ציון של 70 לפחות בקורס "דיני עונשין" יוכלו להתקבל לתכנית. תלמידי שנה ג' יתקבלו עם אישור מיוחד בתנאי שיכתבו עבודות שונות כתחליף לתכנים שנלמדו.

 

 • כדי להתקבל לתכנית המכון לקרימינולוגיה המוצעת באוניברסיטה העברית יש להצטייד בגיליון ציונים מן התואר הראשון, באישור זכאות לתואר בוגר ובקורות חיים.
   

היקף הלימודים

 

לימודי החטיבה למשפט פלילי ולקרימינולוגיה במרכז למשפט ולעסקים מתקיימים מהשנה השנייה לתואר בהיקף של 18 שעות סמסטריאליות. אורכם הכולל של לימודי משפטים לתואר ראשון הוא שלוש שנים וחצי. אין חובה לסיים את הלימודים בחטיבה. הקורסים שסיים תלמיד אשר הפסיק את לימודיו בחטיבה יוכרו לו במניין הקורסים שנצברו בלימודי התואר הראשון. היקף לימודי תואר שני בקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית הוא שישים שעות סמסטריאליות במסלול מחקרי ו-64 שעות סמסטריאליות במסלול לא מחקרי.  

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים וקרימינולוגיה?

רוצה לדעת יותר על משפטים וקרימינולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד משפטים וקרימינולוגיה

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: משפטים וקרימינולוגיה

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא משפטים - עריכת דין

דליה דורנר
השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס
ד"ר תמי אמיר
הקרימינולוגיה עוסקת בתורת הענישה, בניתוח התנהגות חריגה תוך היכרות עם תופעת העבריינות הן מהבחינה הפסיכולוגית, הסוציולוגית, המשפטית והן מבחינה פיזיולוגית מוחית. הבנת ההתנהגות מתייחסת להרבה מאד סוגיות אפשריות כגון סמים, אלימות, עבריינות מין ועוד.
בכדי ללמוד קרימינולוגיה רצוי שתהיה בעל יכולת מילולית טובה ועניין בתחומים חברתיים ערכיים. באישיותך, רצוי שתהיה אדם השואף לחברה מתוקנת, אכפתי ונהנה להשפיע.
מגוון אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי קרימינולוגיה הנו רחב ומאפשר לכ"א לתת מענה לתחומי העניין שלו/ה בתוך התחום עצמו, לדוגמה – לאחר סיום המגמה השיקומית ניתן לעבוד עם נוער בסיכון, חינוך פורמלי ו/או בלתי פורמלי, ניתן גם לעבוד באופן פרטי. לאחר סיום הלימודים במגמה הקלינית ניתן לעבוד בפסיכותרפיה בבתי חולים ובשירות בתי הסוהר וכד'.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למשפטים הם כישורים אנליטיים לוגיים ברמה גבוהה (הבנה טובה של חומרים ומשמעותם) לצד יכולת מילולית גבוהה הן בקריאת טקסטים מרובים, והן בהתנסחות בכתב ובע"פ הן בעברית והן באנגלית. לצורך עיסוק בתחומים כמו שוק ההון, הייטק וקניין רוחני נדרשת גם יכולת כמותית טובה ורצויה גם מידה של הבנה טכנית סבירה.
בתחומי העניין, עניין במדע (חקר, ירידה לפרטים) לצד עניין בתחומי תרבות (ערכים, תקדימים) וחברה. נטייה עסקית וארגונית מהוות יתרון.
תכונות האישיות הנדרשות הן בראש וראשונה שיקול דעת, רצינות, בגרות, בשלות, יסודיות, ירידה לפרטים, ולאחר מכן - מיומנויות בינאישיות טובות – יכולת יצירת קשר, עבודת צוות, פתיחות.
כל אלו לצד עצמאות, מיומנויות ניהול, דומיננטיות ויכולת ייצוג תקינה ועמידה מול קהל (לא תמיד נדרשת).
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp