רוצה פרטים על לימודי משפטים ופסיכולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במשפטים ופסיכולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי משפטים ופסיכולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים ופסיכולוגיה

 

תוכנית הלימודים לקראת תואר בוגר משפטים מעניקה ידע רב תחומי, בהיבטים משפטיים שונים החלים על החברה האנושית בכלל והישראלית בפרט. הלימודים לקראת תואר משולב בין פסיכולוגיה למשפטים מקנים לבוגרי התואר ערך מוסף, מכיוון שמדובר בשני תחומי לימוד מבוקשים על ידי סטודנטים רבים ברחבי הארץ.

 

השילוב בין השניים מעניק לסטודנטים ידע מעשיר אשר ניתן ליישום במגוון של מקצועות בשוק העבודה. חקר הפסיכולוגיה, אשר בוחן את התנהגותה של החברה האנושית, מאפשר למשפטן להעמיק את הבנתו בפועלו של המוסד המשפטי. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לתופעות פסיכולוגיות שונות המשפיעה על עיצובם ואימוצם של חוקים ומשפטים רבים. תובנות אלו, יכולות לבוא לידי ביטוי בעבודתו של המשפטן.

 

 

תוכנית הלימודים הינה מורכבת ומאתגרת, אך המתמידים זוכים ללמוד שילוב של שני תחומי דעת מרתקים שיאפשרו להם להשתלב במגוון של משרות מספקות ומעשירות. תוכנית הלימודים כוללת קורסים מגוונים משני החוגים, ומעניקה ידע תיאורטי מעמיק אשר תאפשר לבוגרים להמשיך ללמודים מתקדמים בתחום או לעסוק במקצועות המצריכים ידע משולב.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במשפטים וסיעוד כוללת:

 • 112 נ"ז בלימודי קורסים של הפקולטה למשפטים
 • 60 נ"ז בלימודי קורסים של החוג לפסיכולוגיה

 

נושאי לימודי בפסיכולוגיה

 

 • מבוא לפסיכולוגיה
 • מבוא לפיזיולוגיה של ההתנהגות
 • תיאוריות אישיות
 • היבטים פסיכולוגיים בלמידה
 • ועוד...

 

נושאי לימודי במשפטים

 

 • יסודות הניתוח הכלכלי של המשפט
 • זכויות וחובות הורים לילדיהם
 • משפט בינלאומי פומבי
 • שיטות משפט זרות
 • ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

לתואר במשפטים ופסיכולוגיה מתקבלים מועמדים מגיל 20 ומעלה, בעלי ציון סכם (בגרות ופסיכומטרי) שאינו נמוך מ - 680. המועמדים אף מגיעים לריאיון קבלה. 

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים לתואר במשפטים ופסיכולוגיה אורכת ארבע שנים. בוגרים השואפים לעסוק בפועל במקצוע עריכת הדין עוברים בתום התואר תקופת התמחות של שנה בעבודה במוסד משפטי, ולאחר מכן מתכוננים למבחני לשכת עורכי הדין בישראל. מעבר של מבחנים אלה מזכה אותם ברישיון ממלכתי לעסוק בתחום.

 

 

היכן לומדים?

 

אוניברסיטת חיפה - מציעה תוכנית לימודים מיוחדת המשלבת את לימודי התואר הראשון במשפטים עם לימודי תואר ראשון של החוג לפסיכולוגיה.

 

המרכז הבינתחומי הרצליה - נפתחה תוכנית ללימודי תואר ראשון במשפטים ופסיכולוגיה. מעכשיו תוכלו ללמוד לשני התארים במסלול אחד.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר אשר סיימו את ההתמחות המעשית ועברו בהצלחה את בחינות לשכת יוכלו לעסוק כעורכי דין בתחום התמחותם או לעסוק במשרות במצרכיו ידע בפסיכולוגיה כיועצים חינוכיים, או יועצים במגזר הפרטי והציבורי, בעמותות חברתיות, במוסדות שיקומיים, בתפקידי הוראה והדרכה, במדריכים בהוסטלים לחולי נפש ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי משפטים ופסיכולוגיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי משפטים ופסיכולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי משפטים ופסיכולוגיה

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: לימודי משפטים ופסיכולוגיה

התקבלו 14 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא משפטים - עריכת דין

דליה דורנר
השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למשפטים הם כישורים אנליטיים לוגיים ברמה גבוהה (הבנה טובה של חומרים ומשמעותם) לצד יכולת מילולית גבוהה הן בקריאת טקסטים מרובים, והן בהתנסחות בכתב ובע"פ הן בעברית והן באנגלית. לצורך עיסוק בתחומים כמו שוק ההון, הייטק וקניין רוחני נדרשת גם יכולת כמותית טובה ורצויה גם מידה של הבנה טכנית סבירה.
בתחומי העניין, עניין במדע (חקר, ירידה לפרטים) לצד עניין בתחומי תרבות (ערכים, תקדימים) וחברה. נטייה עסקית וארגונית מהוות יתרון.
תכונות האישיות הנדרשות הן בראש וראשונה שיקול דעת, רצינות, בגרות, בשלות, יסודיות, ירידה לפרטים, ולאחר מכן - מיומנויות בינאישיות טובות – יכולת יצירת קשר, עבודת צוות, פתיחות.
כל אלו לצד עצמאות, מיומנויות ניהול, דומיננטיות ויכולת ייצוג תקינה ועמידה מול קהל (לא תמיד נדרשת).
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp