תואר ראשון במשפטים ועבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במשפטים ועבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה

לימודי משפטים ועבודה סוציאלית לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

 

תוכנית הלימודים ללימודי משפטים ועבודה סוציאלית

 

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה מציעה למועמדים היצע מגוון ביותר של תארים כפולים, מדובר בתוכניות לימוד משותפות עם הפקולטה למשפטים וחוג הנבחר על ידי הסטודנט, במטרה להקנות ידע בשני תחומי דעת המשתלבים יחדיו. תוכניות אלו מאפשרות לסטודנטים ללמוד לקראת תואר ראשון בתחום נדרש- משפטים וכמו כן, להרחיב את הדעת בחוג אחר בו הם מתעניינים.

 

תואר במשפטים ועבודה סוציאלית

 

לימודי התואר בתוכנית משותפת של הפקולטה למשפטים והחוג לעבודה סוציאלית מתבססים על ההבנה כי במדיניות הרווחה העכשווית, ישנו קשר מהותי בין שני תחומים אלו ולכן שיתוף הפעולה עשוי להיות מועיל ביותר. במהלך שנות הלימודים בחוג זה, נחשפים הסטודנטים לתובנות חדשות בתחומים אלו.

 

הלימודים מהווים יתרון להמשך גם לאחר הלימודים, שכן משפטנים שרכשו השכלה בעבודה סוציאלית, יבינו הרבה יותר מאחרים את הצרכים והמצוקות של הקהילה ויוכלו להאיר את עיניהם בעניינים משפטיים שונים. רקע זה יסייע במיוחד לבוגרים המעוניינים לעסוק במשפטים בתחומים כגון: ייצוג קטינים, דיני רווחה, ייצוג קשישים, ייצוג אנשים עם מוגבלויות וכדומה.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר ראשון במשפטים בתוכנית משותפת עם החוג לעבודה סוציאלית הינו ארבע שנות לימוד.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר במשפטים בתוכנית משותפת עם החוג לעבודה סוציאלית כוללים 112 נקודות זכות בפקולטה למשפטים ועוד כ- 60 נקודות זכות בחוג לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת חיפה. להלן הקורסים העיקריים הנלמדים בפקולטה למשפטים:

 

קורסים לשנת הלימודים הראשונה: תורת המשפט, משפט פלילי, מבוא למשפט עברי, שיטות משפט זרות, מקורות המשפט הישראלי,  תולדות הרעיון המדיני, דיני חוזים, אנגלית משפטית, מדיניות מיסים, משפט ציבורי, יסודות בכלכלה למשפטנים, דיון פלילי, מיומנויות משפט ומידע, חקיקה פיסקאלית, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לניתוח כלכלי של המשפט.

 

קורסים לשנת הלימודים השנייה: דיני משפחה וירושה, דיני תאגידים, דיני נזקים, דיני קניין, דיני קניין מורחב, מבא לדיני מיסים.

 

קורסים לשנת הלימודים השלישית: דיני עבודה מורחב, דיון אזרחי, דיני עבודה מורחב, משפט עברי, אתיקה מקצועית, משפט מוסלמי, מבוא למשפט בינלאומי פומבי, מבוא למשפט בינלאומי פומבי מורחב.

 

קורסים לשנת לימודים האחרונה: דיני ראיות.

 

תנאי הקבלה

 

כדי להתקבל ללימודים לתואר במשפטים ועבודה סוציאלית, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה של הפקולטה למשפטים וכמו כן של החוג לעבודה סוציאלית. למועמדים המעוניינים בתנאי הקבלה המדוייקים אנו ממליצים לפנות יישירות למרכז ההרשמה של האוניברסיטה.

 

סיום הלימודים

 

עם תום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות הפקולטה למשפטים והחוג לעבודה סוציאלית, יהיו זכאים לקבלת תואר כפול: "בוגר במשפטים LL.B" ו "בוגר בעבודה סוציאלית B.A" מטעם אוניברסיטת חיפה. לאחר קבלת התארים יוכלו הבוגרים להשתלב כעורכי דין בכל מסגרת הקשורה לעולם המשפט בישראל ובעיקר בתחומים הקשורים לרווחה ועבודה סוציאלית.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp