תואר ראשון כפול במשפטים וסיעוד באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון כפול במשפטים וסיעוד באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון במשפטים וסיעוד באוניברסיטת חיפה

 

תחום משפטים זוכה לביקוש רב בשנים האחרונות, זאת מאחר והוא כולל תחומים רבים ופותח אפשרויות תעסוקה מגוונות. לימודי סיעוד מכשירים אחים או עובדים סיעודיים העוזרים בשמירה על בריאות ותפקוד אנשי הקהילה. תוכנית לימודים זו היא לתואר ראשון כפול, הפועלת בשיתוף פעולה של הפקולטה למשפטים והחוג לסיעוד של אוניברסיטת חיפה. 

 

תוכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים המשותפת של הפקולטה למשפטים והחוג לסיעוד מציעה לסטודנטים ללמוד לקראת תואר ראשון איכותי ומבוקש במשפטים כחוג ראשי, וכמו כן, להרחיב את ידיעותיהם בתחום הסיעוד. התואר הכפול בא לתת מענה לשינויים הרבים שהתרחשו בשנים האחרונות במערכת המשפט הישראלית ובמערכת הבריאות.

 

בתחום הסיעודי ובמישור הבריאותי ניתן להבחין בהקפדה הולכת וגדלה לעבודה על פי נהלים קבועים מראש, שימת דגש על אחריות מקצועית, אתיקה ומתן סמכויות לאנשי מקצוע סיעודיים בקהילה. כל השינויים האלו הגבירו גם את הצורך בידע, הבמה ושירותים משפטיים.

 

כמו כן, ההתפתחות המדעית- טכנולוגית הביאה גם היא לפריחה מחקרית וגם במקרה זה, קיים קשר מתמיד לעולם המשפט בתחומים כגון: עבודה עם אנשים בעלי מוגבלויות, רשלנות רפואית, ביו-אתיקה הנוגעת לאנשי מקצוע העובדים במסגרות רפואיות, יישוב סכסוכים ועוד. בוגרי התוכנית המשותפת יעשו שימוש בידע ובכלים שרכשו למציאת אפשרויות תעסוקה ייחודיות ביותר.

 

מבנה הלימודים לתואר במשפטים וסיעוד באוניברסיטת חיפה

 

לימודי תואר ראשון במשפטים וסיעוד כוללים 112 נקודות זכות משפטיות וכ-60 נקודות זכות בחוג לסיעוד.

 

להלן הקורסים העיקריים הנלמדים בפקולטה למשפטים:

 

קורסים לשנת הלימודים הראשונה: משפט ציבורי, משפט פלילי, מבוא למשפט עברי, שיטות משפט זרות, מקורות המשפט הישראלי, תורת המשפט, תולדות הרעיון המדיני, דיני חוזים, אנגלית משפטית, מבוא לסוציולוגיה, יסודות בכלכלה למשפטנים, דיון פלילי, מיומנויות משפט ומידע, מדיניות מיסים, חקיקה פיסקאלית, מבוא לניתוח כלכלי של המשפט.

 

קורסים לשנת הלימודים השנייה: דיני קניין, דיני קניין מורחב, מבוא לדיני מיסים, דיני תאגידים, דיני תאגידים מורחב, דיני משפחה, דיני משפחה וירושה מורחב, דיני נזקים, דיני נזקים מורחב.

 

קורסים לשנת הלימודים השלישית: משפט עברי, משפט מוסלמי, אתיקה מקצועית, דיון אזרחי, דיני עבודה, דיני עבודה מורחב, מבוא למשפט בינלאומי פומבי, מבוא למשפט בינלאומי פומבי מורחב.

 

קורסים לשנת לימודים האחרונה: דיני ראיות.

 

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר במשפטים ובסיעוד הינו חמש שנות לימוד.

 

תנאי הקבלה

 

בכדי להתקבל ללימודים בתוכנית המשותפת לתואר כפול במשפטים וסיעוד, המועמדים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה של הפקולטה למשפטים וכמו כן של החוג לסיעוד של אוניברסיטת חיפה. תנאי קבלה מפורטים ניתן למצוא בידיעון הפקולטה המתפרסם בכל שנה.

 

סיום הלימודים

 

עם תום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות הפקולטה למשפטים והחוג לסיעוד, יהיו זכאים לקבל תואר כפול: "בוגר במשפטים LL.B" ותואר "בוגר B.A בסיעוד" מטעם אוניברסיטת חיפה. עם קבלת התארים יוכלו הבוגרים להשתלב כעורכי דין העוסקים בסוגיות סיעודיות- בריאותיות שונות.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp