רוצה פרטים על לימודי משפטים וסוציולוגיה ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במשפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי משפטים וסוציולוגיה ? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי משפטים סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

 

תוכנית הלימודים המשלבת בין לימודי משפטים לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה נועדה להעניק לסטודנטים למשפטים ידע מעמיק והיכרות עם המחקר האפירי אשר בוחן את התנהגותן של תרבויות וחברות שונות, כמו גם עם ההסברים והתיאורטיות העוסקות בתופעות חברתיות בכלל והחברה הישראלית בפרט.

 

תוכנית הלימודים המשלבת בין משפטים לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מקנה לבוגרי התואר ערך מוסף. כיוון שמדובר בתחומי דעת אשר שלובים זה בזה, כל משפטן צריך להכיר תיאוריות בסיסיות בסוציולוגיה ואנתרפולוגיה בכדי להבין את עבודתו ועולם המשפטים לעומק. החוקים והתקנות בכל חברה אנושית מתקיימים במסגרת התרבות והחברה שבה הם נוצרו ועוצבו, ועל כן, לימודי תואר ראשון משולב אינם רק מהווים תוכנית לימודים מעשירה ומרתקת, הם גם יוצרים יתרון משמעותי באפשרויות התעסוקה.

 

קצת על סוציולוגיה ואנתרופולוגיה...

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עוסקים בחקר החברה והתרבות. הסוציולוגיה מתמקדת בהבנת התנהגותן של החברות ויחסי הגומלין בין המוסדות והפרטים הפועלים בתוכן. לשם כך, נעזרת הסוציולוגיה בשיטות מחקר כמותניות ואיכותניות ובכך מנתחת את האספקטים החברתיים השונים בהיבט הכלכלי, המשפטי ועוד.

 

האנתרופולוגיה בוחנת את התרבויות השונות בניסיון להבין כיצד אלו משפיעות על ההירכב והמבנה החברתי. תוכנית הלימודים כוללת קורסים מגוונים אשר מעניקים לסטונדט ידע מעמיק בנושאים כגון: מגדר, סוציולוגיה ארגונית, השפעת הטכנולוגיה על החברה, חקר התרבות בחברות שונות מסביב לעולם, סוציולוגיה של עבריינות ועוד.

 

קצת על לימודי משפטים...

 

לימודי משפטים מתרכזים בבחינה של היבטיה השונים של מערכת התקנות והחוקים בחברה, במטרה להסדיר ולעצב את התנהלותה. מערכת זו, משמשת כגורם מתווך ביחסים שבין בני האדם לבין עצמם או בינם לבין מוסדות וארגונים שונים בחברה שבה הם חיים.

 

במהלך תואר ראשון בלימודי משפטים, המשתתפים רוכשים השכלה רחבה בכל מושגי היסוד בתחום, בדגש מיוחד על הבנה מעמיקה ומקיפה של מערכת המשפט הישראלית. תוכנית הלימודים כוללת שלל קורסים העוסקים בנושאים כמו: מסורות ושיטות של משפט, משפט פלילי, משפט בינלאומי, משפט חוזים ועוד. כל אחד מהסטודנטים מתמקד בנושאים הקרובים לליבו, ובתחומים שבהם הוא מבקש להתמקצע בהמשך. לצד הקורסים התיאורטיים, הלימודים מדגישים גם הקנייה של כלים מחקריים ומקצועיים, באמצעות מגוון סדנאות מעשיות.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במשפטים וסוציולוגיה כוללת:

 • 112 נ"ז בלימודי משפטים הכוללת: לימודי סמינרים, לימודי קורסי חובה פרונטאלים ולימודי סדנאות.
 • 60 נ"ז בלימודי סוציולוגיה הכוללות: לימודי קורסי חובה, לימודים קורסי בחירה ולימודי סמינרים

 

נושאי הלימוד

 

 • היבטים חברתיים של עוני ומדיניות רווחה
 • מקורות המשפט הישראלי
 • מדיה חברתית בין תיאוריה למחקר
 • מבוא לניתוח כלכלי של המשפט
 • מגדר בשוק העבודה- היבטים מחקריים
 • דיני משפחה וירושה מורחב
 • אנתרופולוגיה של הזכרון, טראומה והנצחה
 • מבוא למשפט בין לאומי פומבי
 • ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים וסוציולוגיה הינם:

 

מועמדים בני עשרים ומעלה בעלי ציון משוקלל הכולל את ממוצע תעודת הבגרות וציון פסיכומטרי של לפחות 680. בנוסף יידרשו המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי.

 

משך הלימודים ותעודות

 

לימודי תואר ראשון דו חוגי במשפטים וסוציולוגיה מתפרשים על פני ארבע שנות לימוד אקדמיות. בסופם, זכאים הבוגרים העומדים בכל הדרישות לתואר בוגר LL.B במשפטים וכן לתואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בהמשך, בכדי לעסוק בפועל בעריכת דין, יהיה עליהםלהשלים את תקופת הסטאז' בתחום ההתמחות שבחרו, ולאחריה לעבור את המבחנים הארציים של לשכת עורכי הדין.

 

היכן לומדים?

 

אוניברסיטת חיפה - מציעה תוכנית לימודים מיוחדת המשלבת את לימודי התואר הראשון במשפטים עם לימודי תואר ראשון של החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר אשר סיימו את ההתמחות המעשית ועברו בהצלחה את בחינות לשכת עורכי הדין יוכלו לעסוק כעורכי דין בתחום התמחותם או לעסוק במגוון שלח משרות המצרכיות ידע מושלם במשפטים סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בעמותות חברתיות, ארגונים שונים, במכוני מחקר, במשרדי כוח אדם והשמה, בכתיבה עריכה ופרשנות לאמצעי התקשורת בנושאים חברתיים משפטיים וכן, להמשיך ללימודי תואר שני ולהשתלב בחזית המחקר וההוראה באקדמיה. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי משפטים וסוציולוגיה ?

רוצה לדעת יותר על לימודי משפטים וסוציולוגיה ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על לימודי משפטים וסוציולוגיה ? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי משפטים וסוציולוגיה

מעל 1,475 סטודנטים
המליצו והצביעו על משפטים - עריכת דין

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המרכז האקדמי פרס 246 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה 1,562 חוות דעת

 • 4.2

  המסלול האקדמי המכללה למנהל 377 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: משפטים - עריכת דין

התקבלו 1,475 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם