רוצה פרטים על לימודי משפטים וסוציולוגיה ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במשפטים וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי משפטים וסוציולוגיה ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

 

תוכנית הלימודים המשלבת בין לימודי משפטים לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה נועדה להעניק לסטודנטים למשפטים ידע מעמיק והיכרות עם המחקר האפירי אשר בוחן את התנהגותן של תרבויות וחברות שונות, כמו גם עם ההסברים והתיאורטיות העוסקות בתופעות חברתיות בכלל והחברה הישראלית בפרט.

 

תוכנית הלימודים המשולבת מקנה לבוגרי התואר ערך מוסף. כיוון שמדובר בתחומי דעת אשר שלובים זה בזה, כל משפטן צריך להכיר תיאוריות בסיסיות בתחומי התרבות והחברה בכדי להבין את עבודתו ועולם המשפט לעומק. החוקים והתקנות בכל חברה אנושית מתקיימים במסגרת התרבות והחברה שבה הם נוצרו ועוצבו, ועל כן, לימודי תואר ראשון משולב אינם רק מהווים תוכנית לימודים מעשירה ומרתקת, הם גם יוצרים יתרון משמעותי באפשרויות התעסוקה.

 

על התכנית

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עוסקים בחקר החברה והתרבות. הסוציולוגיה מתמקדת בהבנת התנהגותן של החברות ויחסי הגומלין בין המוסדות והפרטים הפועלים בתוכן. לשם כך, היא נעזרת בשיטות מחקר כמותניות ואיכותניות ובכך מנתחת את האספקטים החברתיים השונים בהיבט הכלכלי, המשפטי ועוד.

האנתרופולוגיה בוחנת את התרבויות השונות בניסיון להבין כיצד אלו משפיעות על ההרכב והמבנה החברתי. תוכנית הלימודים כוללת קורסים מגוונים אשר מעניקים לסטודנט ידע מעמיק בנושאים כגון: מגדר, תרבות ארגונית, השפעת הטכנולוגיה על החברה, חקר התרבות בחברות שונות מסביב לעולם, תיאוריות של עבריינות ועוד.

 

לימודי משפטים מתרכזים בבחינה של היבטיה השונים של מערכת התקנות והחוקים בחברה, במטרה להסדיר ולעצב את התנהלותה. מערכת זו, משמשת כגורם מתווך ביחסים שבין בני האדם לבין עצמם או בינם לבין מוסדות וארגונים שונים בחברה שבה הם חיים.

 

במהלך תואר ראשון בלימודי משפטים, המשתתפים רוכשים השכלה רחבה בכל מושגי היסוד בתחום, בדגש מיוחד על הבנה מעמיקה ומקיפה של מערכת החוק הישראלית. תוכנית הלימודים כוללת שלל קורסים העוסקים בנושאים כמו: מסורות ושיטות של משפט, פלילים, משפט בינלאומי, חוזים ועוד. כל אחד מהסטודנטים מתמקד בנושאים הקרובים לליבו, ובתחומים שבהם הוא מבקש להתמקצע בהמשך. לצד הקורסים התיאורטיים, הלימודים מדגישים גם הקנייה של כלים מחקריים ומקצועיים, באמצעות מגוון סדנאות מעשיות.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במשפטים וסוציולוגיה כוללת:

 • 112 נ"ז בלימודי משפטים הכוללת: לימודי סמינרים, לימודי קורסי חובה פרונטאלים ולימודי סדנאות.
 • 60 נ"ז בלימודי סוציולוגיה הכוללות: לימודי קורסי חובה, לימודים קורסי בחירה ולימודי סמינרים

 

נושאי הלימוד

 

 • היבטים חברתיים של עוני ומדיניות רווחה
 • מקורות המשפט הישראלי
 • מדיה חברתית בין תיאוריה למחקר
 • מבוא לניתוח כלכלי של המשפט
 • מגדר בשוק העבודה- היבטים מחקריים
 • דיני משפחה וירושה מורחב
 • אנתרופולוגיה של הזכרון, טראומה והנצחה
 • מבוא למשפט בין לאומי פומבי
 • ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה הינם:

 

מועמדים בני עשרים ומעלה בעלי ציון משוקלל הכולל את ממוצע תעודת הבגרות וציון פסיכומטרי של לפחות 680. בנוסף יידרשו המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי.

 

משך הלימודים ותעודות

 

הלימודים מתפרשים על פני ארבע שנות לימוד אקדמיות. בסופם, זכאים הבוגרים העומדים בכל הדרישות לתואר בוגר LL.B במשפטים וכן לתואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בהמשך, בכדי לעסוק בפועל בעריכת דין, יהיה עליהם להשלים את תקופת הסטאז' בתחום ההתמחות שבחרו, ולאחריה לעבור את המבחנים הארציים של לשכת עורכי הדין.

 

היכן לומדים?

 

אוניברסיטת חיפה - מציעה תוכנית לימודים מיוחדת המשלבת את לימודי התואר הראשון במשפטים עם לימודי תואר ראשון של החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר אשר סיימו את ההתמחות המעשית ועברו בהצלחה את בחינות לשכת עורכי הדין יוכלו לעסוק כעורכי דין בתחום התמחותם או לעסוק במגוון של משרות המצריכות ידע מושלם בשני הענפים בעמותות חברתיות, ארגונים שונים, במכוני מחקר, במשרדי כוח אדם והשמה, בכתיבה עריכה ופרשנות לאמצעי התקשורת בנושאים חברתיים משפטיים וכן להמשיך ללימודי תואר שני ולהשתלב בחזית המחקר וההוראה באקדמיה. 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי משפטים וסוציולוגיה ?

רוצה לדעת יותר על לימודי משפטים וסוציולוגיה ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי משפטים וסוציולוגיה

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: משפטים - עריכת דין

התקבלו 1,500 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp