לימודי משפט מסחרי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
לימודי משפט מסחרי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לימודי משפטים עם התמחות במשפט מסחרי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן

משפט בעולם העסקי

המשפט המסחרי עוסק ביחסי הגומלין שבין גורמים במשק המאופיינים בהתקשרויות ובחוזים, בין אם מדובר בעסקים קטנים ובין אם ברשתות מסחריות גדולות ובתאגידי ענק. נוסף על כך הענף עוזק ביצירה של שותפויות ומיזוגים מסחריים, בכינוס נכסים ובפירוק שותפויות. זהו תחום מורכב למדיי בעולם המשפט והוא מצריך מן העוסקים בו ידע בענפים שונים כגון מימון, כלכלה, ניהול וחשבונאות.

 

בין החטיבות שמוצעות בלימודי המשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים נמצאת גם התכנית ללימודי משפטים בהתמחות משפט עסקי. תכנית זו מתמקדת בפרקטיקה ובתיאוריה של תחום המשפט המסחרי, בזירה העולמית והמקומית. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם פירמות וחברות גדולות, מה שיכול לסייע לבוגרים להתנסות בעשייה משפטית וגם להשתלב בתעסוקה בתום הלימודים. בין תחומי האחריות שהבוגרים לוקחים על עצמם ניתן למנות ייעוץ משפטי עבור חברות הנסחרות בבורסה, יצירה של הסכמים מסחריים וניהול של הליכים משפטיים מורכבים.

תכנית הלימודים

הסטודנטים בתכנית לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי מקבלים הכשרה מעמיקה במשפט המסחרי ושמים דגש מיוחד על משפט מסחרי בין לאומי. כך הם לומדים להעניק ייעוץ משפטי עבור פעילות עסקית וכלכלית חוצת גבולות. כמו כן, הם דנים בתחום האחריות החברתית של תאגידים ודנים בערכיות בעולם העסקי ובהתחשבות בקהלים כגון נושים, עובדים והאינטרס הציבורי במקביל לשיקולי הפקת הרווחים. לאורך התכנית הם בוחנים סוגיות מגוונות כגון קניין רוחני, הגבלים עסקיים ובוררות מסחרית.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כארבע שנים, את ההתמחות במשפט מסחרי אפשר לבחור החל מתום השנה הראשונה. המסלול כולל קורסי חובה ובחירה עיוניים וכן סדנאות ותרגילים מעשיים שונים, שמאפשרים להם להתנסות בצורה פרקטית בייעוץ ובעבודה משפטית.

 

כמו כן, הם משתתפים בקליניקות המשפטיות של מוסד הלימוד. אלה כוללות קליניקה לסיוע משפטי בעמותות, קליניקה לאחריות חברתית של התאגידים וחממה ליזמות סביבתית וחברתית. במסגרת הקליניקות הסטודנטים מקבלים ליווי של עורכי דין ויכולים לקחת חלק בעשייה חברתית ומשפטית. סטודנטים מצטיינים יכולים לקחת חלק בסיורים לימודיים למשרדים גדולים של עורכי דין מסחריים.


נושאי לימוד

 

 • דיני האיחוד האירופי
 • ניהול סביבתי של עסק
 • עבירות מחשב ופרטיות
 • פשיטת רגל והוצאה לפועל
 • היבט משפטי בחברות הייטק
 • אחריות חברתית של התאגיד    
 • קניין רוחני
 • אינטרנט ומשפט
 • בוררות מסחרית
 • תובענות ייצוגיות
 • חוקי מכר אמריקאים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

כדי להתקבל, המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע של 85 ומעלה. כמו כן, מי שברשותם תואר ראשון
בממוצע של 80 לפחות יכולים להתקבל. מועמדים בגיל 30 ומעלה שאינם עומדים בדרישות הקבל היכולים להשתתף במכינת 30+ שמציע מוסד הלימוד.

 


על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן שם לו למטרה להכשיר אנשי מקצוע מוכשרים. המרכז הוקם בשנת 1995 והיום הוא מעניק תואר ראשון בתחומים שונים בהם לימודי מנהל עסקים, לימודי חשבונאות וכן לימודי משפטים בהתמחויות שונות. מוסד הלימוד עורך גם תכנית לתואר שני במשפט גלובלי מסחרי. מדי שנה מוענקות במרכז שלל מלגות לסטודנטים, כדי לסייע להם לעמוד בדרישות שכר הלימוד.

תעודה


לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל החובות ניתן תואר ראשון LLB במשפטים וכן תעודה המעידה על ההתמחות בתחום המשפט המסחרי, מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
Whatsapp Whatsapp