תואר ראשון במשפטים ומדעי המחשב לתואר ראשון

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במשפטים ומדעי המחשב לתואר ראשון

לימודי משפטים ומדעי המחשב באוניברסיטת חיפה

 

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה מציעה למועמדים המתעניינים בלימודי משפטים, לגוון את תוכנית הלימודים וללמוד לתואר ראשון משולב . לאוניברסיטה היצע מגוון של תארים ראשונים כפולים בתחום המשפטים, תוכניות לימודים אלו מאפשרות לסטודנטים ללמוד בפקולטה למשפטים לקראת התואר היוקרתי "בוגר במשפטים" ולשלבו עם תחום נוסף בו הם מעוניינים לעסוק בעתיד.

 

 

מטרת הלימודים

 

המשפט המודרני דוגל ברעיון כי עורכי הדין והמשפטנים צריכים להרחיב את ידיעותיהם גם במקצועות אשר "הולכים יד ביד" עם תחום המשפט. בין מקצועות אלו ניתן למצוא את מדעי המחשב. אוניברסיטת חיפה מציעה לסטודנטים בפקולטה למשפטים, לימודי תואר ראשון משולב במשפטים ובמדעי המחשב.

 

לימודים אלו יקנו לבוגרים שני תארים, תואר LL.B במשפטים ותואר B.A במדעי המחשב. מטרתה של תוכנית לימודים זו היא להקנות למשפטנים לעתיד, גם ידע בתחום מדעי המחשב ושפות תכנות, כדי שיוכלו להשתלב בעתיד במגוון חברות של טכנולוגיה עילית. במהלך הלימודים בתוכנית זו רוכשים הסטודנטים כלים חיוניים לעסוק במשפט ובמחשבים וכמו כן, להעריך את ההשפעה של עולם המשפט על העולם הטכנולוגיה ולהפך.

 

מבנה הלימודים

 

תוכנית הלימודים המשותפת ללימודי תואר ראשון במשפטים ומדעי המחשב, כוללת 112 נקודות זכות בלימודים בפקולטה למשפטים וכ-60 נקודות זכות בחוג למדעי המחשב.

 

יתרונות התוכנית

 

המשפט והטכנולוגיה הינם שני תחומי דעת המסייעים בסידור ההתנהגות האנושית, כל תחום בדרכו שלו. מדי יום, חיינו הופכים לדיגיטליים יותר ויותר ובעולם שכזה, קיימת חשיבות מכרעת לקשר בין המשפט והטכנולוגיה. הלימודים בתוכנית זו מעניקים לסטודנטים אפשרות להשתלב בעשייה המשפטית אך יחד עם זאת להכיר את עולם היי-טק והמחשבים, ואולי אף להמשיך לעסוק במחשבים כמשפטנים. יתרה מכך, קיימת תוכנית ללימודי תואר שני במשפטים ומדעי המחשב באוניברסיטת חיפה, תוכנית זו מהווה המשך ישיר לתואר משולב זה.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר ראשון במשפטים ומדעי מחשב באוניברסיטת חיפה הינו ארבע שנות לימוד אקדמיות.

 

תכנית זו משתלבת גם בלימודים באשכול משפט ופסיכולוגיה, בתכנית לתואר שני מוסמך במשפט וטכנולוגיה וכן בפעילות המרכז למשפט וטכנולוגיה.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה משתנים בהתאם לשנתון. נציין כי בכדי להתקבל ללימודים לתואר מסוג זה, על המועמדים לעמוד בסף הקבלה המינימאלי של אוניברסיטת חיפה, בחוג למדעי המחשב ובפקולטה למשפטים.

 

 

סיום הלימודים

 

בסיום הלימודים, הסטודנטים אשר צלחו את הבחינות ועמדו בכל הדרישות לתואר מטעם הפקולטה למשפטים והחוג למדעי המחשב, יקבלו שני תארים ראשונים, האחד במשפטים והשני במדעי המחשב. לאחר קבלת התואר, יוכלו הבוגרים לנצל את הידע שרכשו ולהשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה בעולם המשפט, הטכנולוגיה העילית, חברות היי-טק, ארגונים גדולים וכדומה. בדרך כלל משתלבים בוגרי התוכנית כעורכי דין מתמחים במשרדים בתחומי הקניין הרוחני, האינטרנט והתקשורת, רשויות השלטון וכדומה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp