רוצה פרטים על משפטים ותקשורת ?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי משפטים ותקשורת לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים ותקשורת ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון במשפטים ותקשורת – מהו היתרון שבלימוד שני התארים?

 

לימודים לתואר ראשון במשפטים, בשילוב עם לימודי תקשורת, נחשבים ללימודים הטומנים בחובם יתרונות רבים. ההתפתחות העצומה בתחום התקשורת בשנים האחרונות, הביאה לכך שיותר ויותר סטודנטים מבינים את העוצמה החדשה של ענף אקדמי זה. במקביל, לימודי המשפטים נחשבים ללימודים יוקרתיים ומבוקשים ולאחד מתחומי האקדמיה הוותיקים ביותר.

 

השילוב בין המסורת של לימודי משפטים, לבין הדינאמיות וההתפתחות בעולם התקשורת, הופכים את המסלול המשולב של משפטים ותקשורת לאחד המסלולים הנחשקים ביותר באקדמיה הישראלית.

 

תואר ראשון משולב איננו עניין של מה בכך. חשוב להבין כי בעולם של היום, בו התחרות בשוק העבודה הינה גדולה במיוחד, תואר משולב הינו תואר מתקדם אשר יכול לסייע רבות גם להשתלבות במשרות בכירות וגם להתקדמות עתידית בתפקידים.

 

קהל יעד

 

לימודי תואר ראשון במשפטים בשילוב לימודי תקשורת מתאימים לאלו הרוצים לעסוק במקצוע בו יש יתרון לידע משולב בין משפטים לתקשורת (לדוגמא, כתבים משפטיים, יועצים משפטיים במשרדי יחסי ציבור ועוד. חשוב להבין כי מדובר בלימודים מקיפים, אינטנסיביים ומאתגרים הדורשים השקעה רבה. 

 

מסלול לימודים משולב

 

מהפכת התקשורת יצרה השפעות חזקות על כל תחום אפשרי בחיינו, החל מתחום הטכנולוגיה, התוכן, המשפט, הכלכלה, וכלה בתחום התרבות. כפועל יוצא מכך, ערוצי התקשורת השונים כמו, שידורי הלוויין, האינטרנט, הטלפון ושידורי הכבלים, מבקשים התייחסויות משפטיות והסדרים חברתיים חדשים. השכלה ומיומנות בין-תחומית בנושאי המשפט והתקשורת יכולה לסייע בפתרון שאלות רבות ומאתגרות בסוגיות אלה.

 

תוכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים המשולבת במשפטים ובתקשורת מקנה לבוגרים זכות להתמחות בעריכת דין ולקבל תואר בתקשורת. בוגרי המסלול יהיו מצויידים בכלים תיאורטיים, מחקריים ומעשיים שיאפשרו להם קשת רחבה של מקצועות עיסוק בתחום המשפט ועריכת דין. בוגרי המסלול יקבלו עדיפות תעסוקתית בבואם להתקבל למשרדי עורכי דין המתמחים בתחום התקשורת על כל גווניה, וכן במחלקות המשפטיות של מערכות התקשורת בארץ: באינטרנט, במשרדי פרסום, בחברות תוכן, בטלקומוניקציה בעיתונות הכתובה, ברדיו, בערוצי הטלוויזיה ובחברות היי-טק. כיום, אנו עדים לעלייה בביקוש לעורכי דין ומשפטנים בעלי מומחיות והבנה מעמיקה בתחום התקשורת, וזאת בעקבות הצמיחה העצומה של ענף התקשורת בישראל ובעולם.

 

תכני הלימוד בתקשורת

 

לימודי התקשורת מקנים לסטודנטים הבנה ויכולת ניתוח של תהליכים תקשורתיים המתקיימים בחברה ובאמצעי התקשורת השונים. הלימודים בתחום זה הם אינטרדיסציפלינריים, הכוללים בתוכם קורסים ממגוון של נושאים ותחומי מחקר. הסיבה לכך היא שתקשורת נחשבת לאלמנט בסיסי בחיים האנושיים, ועל כן בכדי להבין את מאפייני התקשורת, יש חשיבות בהעמקת הידע של הסטודנטים בגישות מחקר שונות.

 

הלימודים במסלול עיקרי וחד-חוגי לתואר ראשון בתקשורת הם עיוניים בעיקרם ומעניקים, אמנם, כלים להבנה ומחקר של תחום התקשורת, אך עם זאת, אינם מכשירים את הסטודנטים להשתלבות תעסוקתית בתחום התקשורת. ולכן לימודי תקשורת במסלול דו-חוגי, המשלב את תחום התקשורת עם תחום נוסף, כמו משפטים, יגדילו את סיכויי ההשתלבות של הבוגרים בתעשייה.

 

בתחום התקשורת לומדים הסטודנטים קורסים רבים וביניהם: חופש העיתונות, תקשורת חזותית ,תקשורת המונים, חשיבה מדעית, חשיבה הומניסטית, אתיקה בתקשורת, היסטוריה של אמצעי התקשורת, יחסי שפה וחשיבה, חשיבה חברתית, דיני תקשורת, תקשורת חזותית, טכנולוגיות מידע ותקשורת, יסודות העיתונות, מוסדות התקשורת השונים, מבוא לאסתטיקה, תיאוריות ומודלים,תקשורת פוליטית, ופסיכולוגיה של התקשורת. 

 

תכני הלימוד במשפטים

 

לימודי תואר ראשון במשפטים הינם לימודים מאתגרים ומטרתם להכשיר אנשי משפט שיחקרו את עולם החוק תוך הבנת הקודים ההתנהגותיים שהחברה גיבשה לעצמה כדי להסדיר אינטראקציות חברתיות שונות. לימודי משפטים נועדו לרכישת ידע בתחומים רבים כגון עקרונות היסוד של השיטה המשפטית, עולם המושגים המשפטי, מאפייני החוק, השיקולים הערכיים של פני המשפט וכדומה.

 

נושאי הלימוד בתחום המשפט הם רבים וכוללים בין היתר תחומים כגון משפט בין לאומי, משפט פלילי, הדין האזרחי, דיני עבודה, דיני נזיקין, משפט חוקתי, דיני חוזים, משפט מנהלי, הגבלים עסקיים, דיני ראיות, דיני הגנת הפרטיות, דיני לשון הרע, דיני משפחה, דיני מחשבים, דיני ביטוח, דיני הגנת הפרטיות, שיטות משפט, משפט ישראלי, דיני ירושה ועוד.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגר תואר במשפטים ותקשורת הן רבות. אי לכך, לימודים אלו נחשבים מבוקשים במיוחד. הכלים אשר ניתנים לסטודנטים במהלך הלימודים מאפשרים לו להשתלב במחלקות המשפטיות השונות בחברות מובילות מעולם התקשורת. כיום, התחזקותה של התקשורת העולמית והמקומית הולידה את הצורך בהעסקת אנשים המתמחים בעריכת דין ובתקשורת בחברות היי טק, בחברות תוכן, בעיתונים, פורטלים אינטרנטיים, תאגידים ועוד.

 

היכן לומדים?

 

תואר במשפטים ותקשורת ניתן ללמוד כיום במגוון רחב של מוסדות לימוד. מיותר לציין כי תנאי הקבלה לכל אחד ממוסדות הלימוד הללו הינם שונים. לימודים אלו אפשריים באוניברסיטאות תל אביב, בר אילן, חיפה והאוניברסיטה העברית. כמו כן, מסלול זה פועל גם במסגרת מכללות כגון המכללה למינהל, מכללת ספיר ועוד. ישנו הבדל מהותי בעלות שכר הלימוד בין האוניברסיטאות למכללות (זאת בשל התואר במשפטים הנחשב לתואר יקר באופן יחסי למסלולי לימוד אחרים).

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים ותקשורת ?

רוצה לדעת יותר על משפטים ותקשורת ?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד משפטים ותקשורת
התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: משפטים ותקשורת
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp