רוצה פרטים על משפטים ומנהל עסקים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מנהל עסקים ומשפטים לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים ומנהל עסקים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מנהל עסקים ומשפטים לתואר ראשון

אין עוד שילוב כה מוצלח כמו השילוב בין לימודי מנהל עסקים ומשפטים. כל מי שמחפש קריירה מוצלחת בעולם העיסקי או המשפטי, רצוי מאוד שלא יסתפק בלימודי משפטים או מנהל עסקים בלבד, אלא שישלב בין התחומים.

לימודי משפטים ומנהל העסקים התפתחו מאוד בישראל ב- 15 השנים האחרונות. עשרות מכללות בתחומי המשפטים ומנהל העסקים נפתחו על מנת לעמוד בביקוש ההולך וגובר של הסטודנטים.

 

כיום ניתן להירשם ללימודי משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטאות ובמכללות רבות בישראל, כאשר כל מכללה מציעה מגוון רחב של מסלולים ייחודיים, על מנת למשוך את ציבור הסטודנטים. אחד מהמסלולים המבוקשים והיוקרתיים ביותר, אשר מעניק יתרון גדול בשוק העבודה הוא השילוב של לימודי משפטים ומנהל עסקים אשר מקל על ההשתלבות במשרדי עורכי דין, בחברות ציבוריות ופרטיות ובעולם העיסקי.

 

העובדה כי מספר גדול של סטודנטים לומדים כיום משפטים מקשה על ההשתלבות במשרדי עורכי דין נחשקים או בתפקידי משפט אחרים. לפיכך יש יתרון רב להשכלה נוספת לתחום המשפטים, הן לצורך השתלבות תעסוקתית בתחום המשפט והן כפתיחת אופציה תעסוקתית נוספת בתחומים אחרים. בוגרי המסלול לתואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים יוכלו להשתלב כעורכי דין או כיועצים משפטיים במשרדים פרטיים, במשרדי ממשלה ובחברות פרטיות או ציבוריות.

 

השילוב בין משפטים ומנהל עסקים

 

מנהל עסקים , גם הוא חוג לימודים אקדמי מבוקש השייך לתחום מדעי החברה. לימודי מנהל עסקים עוסקים בכל הקשור בתורות ניהול שונות של ארגונים, במטרה להגדיל את רווחיהם. תוכניות הלימוד במסלול זה מקנות לסטודנטים ידע כללי רחב במגוון תחומים: מימון, שיווק, פרסום, כלכלה, חשבונאות, משאבי אנוש, מערכות מידע ועוד.

 

המגוון הרב של הנושאים בו עוסק התואר במנהל עסקים הוא אחד היתרונות הגדולים ביותר של תחום לימודים זה, אך עם זאת , מגוון זה גם עשוי להקשות על הסטודנטים להשתלב בתחום תעסוקתי ספציפי. בשל כך, לימודי מנהל עסקים ניתנים לשילוב עם תארים וחוגים נוספים, כאשר שילובים מסוג זה מאפשרים לבוגרי התואר להגדיל את יתרונם התחרותי בשוק העבודה. אחד מהמסלולים הנפוצים הוא כאמור המסלול לתואר ראשון במנהל עסקים ומשפטים אשר מאפשר לבוגריו לפנות לקריירה בעולם העסקים ולעסוק בתפקידי ניהול, שיווק ותפעול בחברות פרטיות, חברות ציבוריות ועוד.

 

שילוב של משפטים ומנהל עסקים, אם כן, יכול לסייע גם לאלו המעוניינים לפנות לתחום המשפטים וגם לאלו המעוניינים לעסוק בתחום ניהול עסקים. התואר מספק יתרון תחרותי לעורכי דין במגזר העיסקי, בעלי הכרות עם התחום הפיננסי, וכן יתרון למנהלי עסקים, אשר מלבד כישוריהם העיסקיים ,הם מפגינים הבנה משפטית ומסוגלים לנסח ולנתח חוזים ומשאים ומתנים.

 

התוכניות למינהל עסקים ומשפטים לתואר ראשון שואפות להקנות לסטודנטים ידע במושגים ומודלים תיאורטיים בתחומים העיקריים של מינהל עסקים ומשפטים ולפתח מיומנויות ויכולות מעשיות להתמודדות ולניתוח בעיות באירגונים שונים. תוכניות הלימוד במסלול זה כוללות לימודי תשתית, לימודי יסודות במינהל עסקים ומשפטים, לימודי בחירה מתקדמים ולימודים אינטגרטיביים המשלבים הקניית ידע עיוני לצד התנסות מעשית.

 

 

מה לומדים?

 

לימודי משפטים בישראל משלבים הקניית ידע תיאורטי ומעשי בחקיקה ופסיקה, מושגים מעולם המשפט, עקרונות יסוד של שיטות משפטיות שונות ומחקר אקדמי בנושאים שונים.

 

בין הקורסים אותם לומדים הסטודנטים במהלך לימודיהם - משפט פלילי, דיני ראיות, משפט חוקתי, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט בינלאומי פרטי, משפט בינלאומי פומבי, תורת המשפט, דיני מחשבים ועוד. המעוניינים לעסוק בעריכת דין נדרשים לעבור התמחות של שנה ולאחר מכן את מבחני לשכת עורכי הדין.

 

גם בתחום מנהל העסקים נושאי הלימוד הם רבים ומגוונים וכוללים בין היתר קורסים בשיווק, קורסים בכלכלה קורסים בניהול ועוד. הקורסים העיקריים של התואר במנהל עסקים הם - מימון, חשבונאות פיננסית, ניתוח דוחות כספיים של פירמה, שוק ההון, מערכת הבנקאות, מונופולים ועוד. הקורסים שנוגעים בעולם המשפט הקשורים לתחום מנהל העסקים הם דיני מסחר, דיני מיסים, דיני עבודה, דיני ניירות ערך, דיני חברות, מסחר אלקטרוני, דיני חוזים ועוד.

 

היכן לומדים?

 

ברוב הפקולטות למשפטים באוניברסיטאות (תל אביב, העברית, האוניברסיטה הפתוחה ועוד) ניתן ללמוד במסלול דו חוגי של משפטים ומנהל עסקים. גם במספר במכללות ישנם שילובים מרתקים בין שני התחומים. כיום ניתן ללמוד משפטים ומנהל עסקים, בין היתר במכללה למנהל, המכללה האקדמית למשפטים רמת גן, המרכז האקדמי כרמל, הקריה האקדמית אונו, המכללה האקדמית צפת, המרכז הבינתחומי הרצליה, מכללת שערי משפט ועוד.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי משפטים ומנהל עסקים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

בוגרי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים יוכלו להשתלב (במידה ויעברו את בחינות הלשכה) כעורכי דין או כיועצים משפטיים במשרדים פרטיים, משרדי ממשלה וחברות פרטיות או ציבוריות. הבוגרים שיחפצו בקריירה עיסקית יוכלו להשתלב כאנשי ניהול, שיווק ותפעול בחברות פרטיות, חברות ציבוריות, חברות העוסקות בשיווק ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים ומנהל עסקים?

רוצה לדעת יותר על משפטים ומנהל עסקים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד ניהולי
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 7 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: משפטים ומנהל עסקים
התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp