רוצה פרטים על משפטים בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במשפטים בדרום הארץ

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים בדרום

  

תוכנית הלימודים לקראת תואר בוגר ומוסמך במשפטים מעניקה לסטודנטים ידע נרחב בעולם המשפט והחוק, לצד הקנייה של כלים מקצועיים לעסוק בעריכת דין. אולם, חשוב לציין שתואר זה פותח דלתות תעסוקה מרובות מלבד לעיסוק בפרקטיקת עריכת הדין. לימודי משפטים כוללים מגוון של קורסי חובה, בחירה וסמינרים כאשר כל סטודנט בוחר את תחום ההתמחות שבו היה מעוניין להשתלב כגון: משפט מסחרי ועסקי, פלילי, דיני משפחה ומגדר, משפט וממשל ועוד.

 

תושבי דרום הארץ המעוניינים לרכוש את הכלים לפיתוח קריירה משפטית יכולים ללמוד בתכניות לימוד בתחום זה המתקיימות במוסדות הלימוד באזור. בין היתר, פועלים מוסדות לימוד בסמוך לשדרות ובאזור עוטף עזה. באופן זה תושבי האזור יכולים ללמוד סמוך למקום מגוריהם ועבודתם ובאווירה נוחה תוך שילוב עבודה ולימודים וללא צורך בנסיעות רחוקות.

 

לימודים בדרום

 

לימודים בדרום באזור הנגב הצפוני מאופיינים באווירה סטודנטיאלית דינאמית, כאשר הסטודנטים מתגוררים בקיבוצים ובמושבים באזור או במחיר מוזל בשדרות ונהנים מהקמפוס הירוק של מכללת ספיר. תוכנית הלימודים הינה ייחודית וחדשנית ומפתחת בשאיפה לפתוח את אפשרויות הלימוד עבור תושבי הדרום ולאפשר להם לרכשו השכלה בתחום מבוקש זה.

 

מוסדות לימוד

 

המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב): בבית הספר החדש למשפטים במכללה נערכת תוכנית לימודים לתואר ראשון בדגש על נושאים הקשורים לזיקה שבין משפט, קהילה וסביבה. סגל ההוראה מורכב מחוקרים בכירים מהעולם האקדמי והמקצועי אשר חלק נכבד מהם מלמדים בפקולטה באוניברסיטת תל אביב. על מנת לאפשר לימודים תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט המכללה מקפידה לקבל שורותיה מספר מוגבל של סטודנטים מידי שנה. בלימודים משולבים תכנים תיאורטיים לצד קורסים מעשיים כגון פרקטיקום יישומי בשטח, השתתפות בקליניקות משפטיות ומפגשים עם עורכי דין ואישים משפיעים בזירת המשפט הישראלית.


במכללה מציעים מספר תכניות לימודים. תכנית לימודי היום נפרשת על פני כשלוש שנים וחצי, אשר כוללות שבעה סמסטרים. בשנה השלישית לתואר מסלול זה הסטודנטים לומדים חצי יום נוסף ובמהלכו לוקחים חלק בהתנסות מעשית בלשכה של משפטנים בשירות הציבורי במסגרת פרקטיקום.


כמו כן, מתקיימת בבית הספר תכנית לימודי ערב במשפטים אשר מותאמת במיוחד לאנשים עובדים. מסלול זה יכול להתאים גם לאקדמאים המעוניינים בלימודים בתחום. אורך הלימודים במסלול ארבע שנים. שיעורים מתקיימים באחד מערבי השבוע ובימי שישי.
 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי משפטים בדרום הארץ, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך לימודיהם, הסטודנטים מפתחים הבנה מעמיקה ומקיפה של העולם המשפטי תוך היכרות עם כלל ענפיו כגון מסחרי, אזרחי, מסחרי, בין לאומי ועוד. הם גם עורכים היכרות מעמיקה עם חקיקה אקטואלית ורוכשים יכולות כתיבה משפטית וחשיבה ביקורתית החשובים למשפטנים בעבודתם.


כמו כן, הם דנים בקשר המתקיים בין תחום החוק לבין ענפים נוספים המשיקים לו, כגון כלכלה, עסקים, טכנולוגיה, זכויות אדם, חברה ועוד. נבחנות הדרכים בהן המשפט משפיע על ענפים אלה וכיצד תחום המשפט עצמו מתעצב ומתפתח לאור תהליכים בחברה, כגון דילמות העולות לאור שינויים דמוגרפיים או בהתאם להתפתחויות טכנולוגיות במשק.


תנאי קבלה

 

תנאי קבלה למשפטים מתבססים במרבית המקרים על שקלול ממוצע הציונים של המועמדים בפסיכומטרי ובבגרויות. מאחר ומדובר במקצוע מבוקש באקדמיה, רב הקבלה לרוב גבוה למדי, כגון סכם 650 ומעלה, אולם ממוצע זה משתנה ממוסד למוסד ומעת לעת.


במוסדות לימוד מסוימים מאפשרים למועמדים להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי, על סמך תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים גבוה. כמו כן, פועלות במוסדות מכינות קדם אקדמיות ייעודיות לתחום זה שבהן יכולים ללמוד מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה ומעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם. ציוני המכינה מחליפים לרוב את ציוני תעודת הבגרות של המועמדים.


מלגות

 

סטודנטים הלומדים במסלולים אלה זכאים במקרים רבים למלגות לימודים. במוסדות הלימוד בדרום יכולים הסטודנטים בדרך כלל להסתייע במלגות פריפריה המוענקות על סמך מקום מגורים וכן בהתאם למצב הסוציו אקונומי. נוסף על כך, באפשרותם לקבל מלגות שנה ראשונה חינם, סיוע כלכלי זה מוענק לחיילים משוחררים לפי חוק החיילים המשוחררים, על ידי משרד הביטחון למי שמתחילים את לימודיהם במוסדות לימוד בפריפריה החברתית והגיאוגרפית תוך פרק זמן של כחמש שנים ממועד סיום השירות הצבאי. קיים גם מגוון רחב של מלגות לסטודנטים בדרום, שבו יכולים להסתייע סטודנטים הלומדים באזור זה, המלגות מתייחסות לתחומי לימוד מגוונים.

 

נוסף על כך, ניתן להיעזר במגוון מלגות ללימודי משפטים. אלה הן מלגות ייעודיות ללומדים תחום לימוד זה, הן מוענקות מטעם גורמים שונים כגון עמותות וארגונים הפועלים לקידום לימודי המשפט בישראל ולעידוד צעירים לבחור בהם. מרבית המלגות הללו מותנות בהשתתפות בפעילות חברתית קהילתית משמעותית, בעיקר בזירה המשפטית והחברתית. חשוב להדגיש כי סטודנטים הלומדים בתכניות אלה יכולים לקבל מלגות רבות נוספות גם מעבר לאלה הניתנות על סמך תחום הלימוד, כגון מלגות סיוע כלכלי, מלגות הצטיינות הניתנות על ידי המוסדות, מלגות חונכות ועוד.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון במשפטים יוכלו להמשיך לתקופת התמחות באחד ממשרדי עורכי הדין ולגשת לבחינת הלשכה שמעברה יעניק את תעודת הרישיון לעסוק בפרקטיקת עריכת הדין. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון של אפשרויות נוספות מלבד לעריכת דין בתחומי הייעוץ השונים, כמגשרים, בעבודה למען הקהילה בעמותות חברתיות ובארגוני המגזר השלישי ועוד. בנוסף, בוגרי התואר יוכלו להמשיך ללמודים מתקדמים ולהשתלב בחזית המחקר וההוראה באקדמיה.

 

באזור דרום הארץ פועלים משרדי עורכי דין רבים שבהם יכולים הבוגרים להשתלב, משרדים אלה פועלים במגוון של תחומים משפטיים. בדרום ניתן למצוא גם בתי משפט כגון בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בית הדין לענייני עבודה בבאר שבע, בתי משפט השלום בערים שונות ועוד. באזור זה פועלים גם ארגונים חברתיים רבים שבהם יש צורך באנשי מקצוע לייעוץ וליווי משפטי ועסקי.

 

כדי לסייע לסטודנטים בהשתלבות בתעסוקה, משלבים מוסדות הלימוד תכנים פרקטיים במהלך התואר וכן חושפים את הסטודנטים לעשייה משפטית וחברתית רלבנטית המתקיימת באזור הדרום. כמו כן, המוסדות מפעילים מערכי סיוע לקריירה שבמסגרתם ניתנים ייעוץ והדרכה לבוגרים וכן הכוונה בכתיבת קורות חיים וראיונות עבודה, עד להשתלבותם במשרדי עריכת הדין. במוסדות מתקיימים גם ירידי התמחות שבהם ניתן להתרשם מן המשרדים הגדולים שבהם ניתן להשתלב בזמן ההתמחות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים בדרום?

רוצה לדעת יותר על משפטים בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד משפטים בדרום

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: משפטים - עריכת דין

התקבלו 1,499 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp