תואר במשפטים ולימודי אסיה לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר במשפטים ולימודי אסיה לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

משפטים ולימודי אסיה לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במשפטים של אוניברסיטת חיפה היא תכנית מרתקת המסייעת להשתלבות מוצלחת של הבוגרים בתחומי המשפט בישראל. השילוב של לימודי משפטים ולימודי אסיה הוא ייחודי ומעניין במיוחד, והפך למבוקש למדי בשנים האחרונות.

 

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה מציעה למועמדים מגוון של תארים כפולים בתוכניות לימוד משותפות עם הפקולטה למשפטים. תוכניות אלו מאפשרות לסטודנטים ללמוד לקראת תואר נדרש במשפטים וכמו כן, להרחיב את הדעת בחוג אחר בו הם מתעניינים.

 

תואר במשפטים ולימודי אסיה

 

בעשורים האחרונים ארצות אסיה, ובפרט, יפן, סין והודו, חוות התפתחות כלכלית ותרבותית חסרת תקדים. קיימים חוקרים רבים הסבורים כי מרכז הכלכלה העולמי יעבור בעתיד מארצות הברית ומאירופה לאסיה. על כן, הבנת ארצות אסיה מקבלת מעמד חשוב מאוד בעולם המתפתח, וכמו כן, גם בתחומים המשפטיים.

 

קשה מאוד להבין מגמות כלכליות עולמיות ללא הבנת הדינים, החוקים והכללים החלים על יבשת זו. תוכנית לימודים זו הינה ייחודית ומבוססת על שילוב עולם המשפט עם חקר ההיסטוריה והתרבות של אסיה. מטרת הלימודים בתוכנית היא הכשרת משפטנים שיכירו את מערכות המשפט בארץ וכמו כן באסיה.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר "בוגר במשפטים" בתוכנית משותפת עם החוג ללימודי אסיה הינו ארבע שנות לימוד.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר במשפטים בתוכנית משותפת עם החוג ללימודי אסיה כוללים 112 נקודות זכות בפקולטה למשפטים ועוד כ- 60 נקודות זכות בחוג ללימודי אסיה של אוניברסיטת חיפה.

 

להלן הקורסים העיקריים הנלמדים בפקולטה למשפטים:

 

קורסים לשנת הלימודים הראשונה: תורת המשפט, משפט ציבורי, מבוא למשפט עברי, שיטות משפט זרות, מקורות המשפט הישראלי, מבוא לסוציולוגיה, תולדות הרעיון המדיני, דיני חוזים, אנגלית משפטית, משפט פלילי, יסודות בכלכלה למשפטנים, מדיניות מיסים, חקיקה פיסקאלית, מבוא לניתוח כלכלי של המשפט.

 

קורסים לשנת הלימודים השנייה: דיני קניין, דיני קניין מורחב, דיני תאגידים, דיני משפחה, דיני משפחה וירושה מורחב, דיני נזקים מורחב, דיני מיסים.

 

קורסים לשנת הלימודים השלישית: משפט עברי, דיון אזרחי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, דיני עבודה מורחב, משפט מוסלמי, מבוא למשפט בינלאומי פומבי מורחב.

 

קורסים לשנת לימודים האחרונה: דיני ראיות.

 

תנאי הקבלה

 

כדי להתקבל ללימודים בתוכניות המשותפות לתואר כפול במשפטים ולימודי אסיה, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה של הפקולטה למשפטים וכמו כן של החוג ללימודי אסיה. מועמדים המעוניינים לחשב את סיכויי קבלתם באופן מפורט, יפנו למרכז ההרשמה של אוניברסיטת חיפה.

 

סיום הלימודים

 

עם תום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות הפקולטה למשפטים והחוג ללימודי אסיה, יהיו זכאים לקבלת תואר כפול: "בוגר במשפטים LL.B" ו "בוגר בלימודי אסיה B.A" מטעם אוניברסיטת חיפה. לאחר קבלת התארים יוכלו הבוגרים להשתלב כעורכי דין בכל מסגרת הקשורה לעולם המשפט בישראל או בתחום ההוראה והמחקר האקדמי בנושאים הקשורים לאסיה המודרנית והעכשווית.

 

הבוגרים מסיימים את לימודיהם כאשר הינם בעלי ידע רב המאפשר להם להשתלב בתחומי המשפט והעסקים הנוגעים לאסיה, בגופים פרטיים וממשלתיים או באקדמיה בתחומי התרבות והמשפט של אסיה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp