המרכז האקדמי שלם

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז אקדמי שלם.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המרכז האקדמי שלם
 
לא מתביישים במורשת
 
המרכז האקדמי שלם צמח מתוך מכון המחקר והחינוך "מרכז שלם", אשר הוקם ב - 1994 כיוזמה של קבוצת אקדמאים, אנשי ציבור ופילנתרופים מישראל ומחו"ל, במטרה לייצר חממה לטיפוח מחשבה יצירתית ומובילה, שתחזק את צביונה האינטלקטואלי של המדינה. למכון משוייך גם מפעל תרגום והוצאה לאור של טקסטים מן העבר וההווה בתחום המחשבה המדינית והחברתית. המחזור הראשון ללימודים במרכז האקדמי שלם נפתח ב - 2013. בין מטרותיו המוצהרות של בית הספר - ליצור אנטיתזה לאמירות אנטי ציוניות ולחזק את החזון היהודי בקרב ההנהגה של מדינת ישראל.
 
פעילות אקדמית
 
המרכז האקדמי שלם מציע לימודים לתואר ראשון באחד משני מסלולים: לימודי מזרח תיכון ואיסלם, ולימודי פילוסופיה והגות יהודית. מטרתו העמדת בוגרים בעלי התמצאות גבוהה הן במסורת המערב והן במורשת היהודית, ובעלי ראייה ביקורתית וחדשנית. העיסוק הוא במידה רבה בנקודות המפגש והייחוד של המסורת היהודית והטקסטים המכוננים שלה עם יצירות המופת של תרבות המערב בכל הזמנים. בנוסף, במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לפתח פרספקטיבה רחבה על הכוחות הפועלים בתרבות ובחברה, ועל מבני העומק עליהם מתבססת הקהילה והמדינה. הבוגרים יוכלו בהמשך לרתום את הידע שצברו לצורך עשייה משמעותית בשירות הציבור, או להמשך התפתחות בעולם המחקר.
 
אופי ומבנה הלימודים
 
משך הלימודים במרכז הוא ארבע שנים. תכנית הלימודים בנויה בהתאם למודל האוניברסיטאי האמריקני, שבו הסטודנטים מפתחים מיומנויות הקשבה ושכנוע במסגרת קבוצות דיון ולמידה פעילות. הלימודים נפתחים בקורסי ליבה המשותפים לכולם והנלמדים לאורך השנה הראשונה, ולאחר מכן בוחרים הסטודנטים להתמחות בתחום המושך אותם. הם זוכים להשכלה רחבה ומעמיקה במדעי הרוח, מדעי החברה ומדעי הטבע, תוך פיתוח מיומניות קריאה, כתיבה והתבטאות בעל פה.
 
במרכז האקדמי שלם מדגישים את הקשר הבלתי אמצעי בין מרצה לסטודנט, כשהמורה נתפש כמדריך המעניק לתלמיד כלים לפיתוח חשיבה עצמאית ועיצוב דרך אישית מקורית. כמו כן, מתקיימים מפגשי משוב על תכנית הלימודים במטרה לשמור על מגמת התפתחות מתמדת.
 
פעילות חברתית
 
מוסד לימודים זה שוכן במרחבים הפתוחים של "קריית מוריה" בירושלים, הסמוך אף למרכזי הבילוי בעיר. קיים בו דגש חשוב על מעורבות קהילתית קבועה. הסטודנטים יוכלו לבחור את אפיק ההתנדבות המתאים להם מתוך מספר אפשרויות, ואף להקים בעצמם מיזמים חברתיים. מלגות שכר לימוד ומחיה מוענקות לתלמידים במטרה לאפשר להם להתמקד באופן מלא בלימודים.
 
מה אחר כך?
 
הסטודנטים בשלם מקבלים סיוע והכוונה להשתלבות בתוכניות התמחות מקצועית או אקדמית. המרכז מכוון את בוגריו לחיים של עשייה משמעותית, מעמיקה וערכית, מתוך אמונה כי הדרך היחידה לעצב את עתידה של מדינת ישראל היא באמצעות ידיעה מוצקה של מקורותיה הרוחניים והרעיוניים. 
 
במהלך השנה השלישית והרביעית ללימודים, פועל במוסד הלימוד מדור מיוחד שמתאים באופן אישי לסטודנטים מסלולי התמחות בארגונים מובילים במשק, בהתאם לכישורים ולשאיפות שלהם. מדור זה מסייע לבוגרים בהשתלבות בשוק העבודה ומלווה אותם עוד מתחילת הדרך כאקדמאים וכך שואף לטפח אותם כאישים משפיעים ותורמים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
חוות דעת של סטודנטים על מרכז אקדמי שלם
התקבלו 8 דירוגיםבציון ממוצע: 4.6 מתוך 5

מרכז אקדמי שלם
01/10/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

רמת לימודים גבוהה מאוד ויחס אישי מהמרצים והצוות

על הקמפוס

מרכז שלם היא מכללה חדשה וקטנה יחסית. חויית לימודים יוצאת דופן ומרתקת. סביבה מאוד חברתית וקהילתית

מרכז אקדמי שלם
23/09/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

קהילת הסטודנטים מאוד קטנה, ולכן גם היחס מאוד חם ואישי - הן מהמורים והן מהסטודנטים זה כלפי זה. זה מעו קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס איננו של המרכז...


לכל חוות הדעת
טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח
אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp