מרכז שילוב ובית הספר לפסיכותרפיה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מרכז שילוב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מרכז שילוב – תכניות לימוד והכשרה מקצועית
 
מרפא מכל קצווי תבל
 
מרכז שילוב הוקם במטרה לייצר ולהפיץ פתרונות פשוטים לבעיות נפשיות, מגבלות ולקויות. בבסיס מערכי הקורסים במרכז טמונה אידיאולוגיה של אינטגרציה בין תפישה מערבית לבין תפישות מזרחיות, תוך מתן תשומת לב לסביבת חייו של המטופל ולסביבת הטיפול עצמו. הלימודים מותאמים לגישת ה – Mindfulness של הבודהה, כפי שפותחה במערב לצורך יישום בטיפול פסיכולוגי, במטרה להקל על מצבים גופניים ונפשיים שונים. בין אם אתם חסידי פרויד, ובין אם אתם אמונים על שיטות טיפול בתחום הרפואה המשלימה, תוכלו למצוא עניין רב במידע המופיע לפניכם. 
 
על הלימודים במרכז
 
המרכז פועל כרגע בשני מוקדים בארץ, בכפר תקוה שבקריית טבעון ובכפר איזון שבקיבוץ שדות ים. הלימודים בו נשענים על אינטראקציה בין התלמידים למרצים ולתושבים המקומיים. אלה הם לימודים המעודדים חקירה תוך כדי חוויה של תהליכי שינוי נפשיים ופיזיים. אפשרויות שונות של טיפול באמצעות תחושה, תנועה ואנרגיה נבדקות בתהליכי שיקום ותרפיה מעשיים.
 
בית הספר לפסיכותרפיה
 
בלב הפעילות של מרכז שילוב נמצא בית הספר לפסיכותרפיה, המציע תכנית תלת שנתית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה, תכנית הקושרת בין שיטת הפסיכותרפיה הדינאמית לגישת ה – Mindfulness הבודהיסטית, המערבת בטיפול הפסיכולוגי גוף ונפש כאחד. התכנית מורכבת מקורסים, שאותם ניתן לקחת גם שלא במסגרת השתתפות בתכנית המלאה. יתר על כן, בית הספר מציע עוד ארבע תכניות לימוד בנושאים:
 
  • פסיכולוגיה בודהיסטית

 

  • טיפול בגישת ההתמקדות

 

  • שיטת הקומי

 

  • שיטת קול בתנועה
 
שיתופי פעולה עם גופים
 
מרכז שילוב פועל בשיתוף פעולה עם מוסדות בישראל ובארה"ב. כך, המרכז מקיים שיתופי פעולה עם יחידת לימודי ההמשך של הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה בתכניות הכשרה מיוחדות בנושאים כטראומה ודיכאון, ובשיטות סיוע כגון: טיפול גופנפש, פסיכותרפיה גופנית, פסיכולוגיה בודהיסטית, פסיכותרפיה מכוונת התמקדות, פסיכואנליזה ועוד.
 
בנוסף, המרכז מקיים שיתוף פעולה עם Hakomi Institute of California בתכנית מיוחדת ללימוד שיטת הקומי ולפיתוח השיטה, וכן מציע תכנית הכשרה בפסיכותרפיית ההתמקדות להסמכה מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק. יתר על כן, המרכז מציע תכניות הכשרה לאימון אישי, המוכרות על ידי לשכת המאמנים בישראל.
 
סגל ההוראה
 
בתוך צוות המרצים במרכז זה תוכלו למצוא פסיכולוגים קליניים, מטפלים בתנועה, דרמה תרפיסטים, מספרי סיפורים, יועצים זוגיים, מטפלים משפחתיים, מטפלי גשטאלט, עובדים סוציאליים ועוד. רבים מהם עוסקים גם במחקר או בהדרכה של שיטות טיפול, ייעוץ, אימון ושיקום. בין חברי הסגל תוכלו לפגוש אף אומנים כצלמים, קולנוענים ואנשי תיאטרון ומחול, וכן חוקרי פילוסופיות מזרחיות ושיטות טיפול מסורתיות. אין ספק, שזהו מפגש מגוון, רב תחומי ועשיר, המהווה כר פורה לפיתוח, מחקר ולמידה.
 
קהלי יעד
 
הלימודים במרכז זה פונים לכל מי שמתעניין בשיטות תרפיה, בפסיכולוגיה, ברפואה ובריאות, בשיקום ובחינוך. במסגרת ההדרכות והקורסים השונים ניתן לקבל הן ידע נוסף והן כלים ושיטות נוספים לשילוב בתוך מערך טיפולי קיים, ולכן בעיקר מטפלים עשויים למצוא עניין ותועלת מרובים בפעילות המרכז. יחד עם זאת, ישנם קורסים בודדים הפונים גם לקהל הרחב, ולא רק לאנשי מקצוע.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp