לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > בחירת לימודים > מקצועות העתיד

מה יהיו מקצועות העתיד?


מחפש/ת מידע על לימודים? מקצועות העתיד? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
ייעוץ לימודים
סקר הסטודנטים הרשמי
היזהרו מבחירת לימודים שגויה
הכוונה ללימודים
המבדק: נסה את חכמת ההמונים
בחירת לימודים ועבודה
נרשמים ללימודים? עצור!
לוח מלגות
מכללה או אוניברסיטה?
שאלות ותשובות על לימודים
 
 
משכורת לפי מקצוע
מקצועות העתיד
בחירת לימודים לפי נומרולוגיה
אסטרולוגיה ובחירת לימודים
סמסטר בחו"ל
המבדק: הורוסקופ לבחירת לימודים ומקצוע
עבודה בייעוץ עסקי כבוגר ממשל
כיוונים לעתיד
גישור או בוררות
סיעוד או עבודה סוציאלית

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מקצועות העתיד
 
כשמדברים על עתיד, אפשר לדבר על עתיד רצוי, על עתיד סביר, על עתיד טרופי ועל עתיד אפשרי. מה יאפיין את המאה ה – 21? – לפי פרופ' דוד פסיג מאוניברסיטת בר אילן, מה שיאפיין את 500 השנים הבאות בתולדות כדור הארץ יהיו - אוכלוסייה מזדקנת ופחות ילדים, רובוטים במקום כוח אדם אנושי, חידושים בדרכי תעבורה ותקשורת ופערים כלכליים גדולים. אך מה זה אומר לנו על מקצועות העתיד?
 
 
רב תחומיות, יזמות ושיתופי פעולה
 
רבים שואלים מה יהיו מקצועות המאה העשרים ואחת ומנסים לגבש תחזיות. באוניברסיטת קולומביה חוזים שמקצועות אלה יתאפיינו בגמישות רבה המאפשרת הסתגלות לתנאים משתנים. נתונים סטטיסטיים מצביעים על כך שבדור שלנו אנשים מחליפים עבודה כל שלוש שנים וחצי! דר' יאיר שרן מאוניברסיטת תל אביב חוזה כי אנשי המחר יחליפו עיסוק מקצועי פעמיים או שלוש פעמים במהלך 40 שנות עבודה, ויידרשו להשתלמויות רבות.
 
מה שבטוח הוא, שאנשי מקצועות העתיד יצטרכו לאחוז בכישורים רב תחומיים, המשלבים יחד הייטק, חברה, רוח ואמנות. ישנם כאלה המדברים על שימוש גובר בתעשייה בשיטות עבודה המערבות טכניקות של סיעור מוחין וחשיבה צוותית. לפיכך, חלק מאנשי החינוך עוסקים בצורך לפתח בקרב דור העתיד כישורים של יזמות, חשיבה אסוציאטיבית יצירתית, פתרון בעיות וחדשנות.
 
מידע, דיגיטציה וויזואליזציה
 
כבר עכשיו אפשר לומר שאנחנו חיים בעולם דינמי, המשתנה במהירות – מקצועות ישנים נעלמים, ומקצועות חדשים מתאימים עצמם לתרבות דיגיטלית. משרות בתחום האינטרנט והאפליקציות עומדות להתרבות, ויחד עם המגמה העולה של הויזואליות בתרבות האנושית תגדל הדרישה למעצבי ומנהלי תקשורת חזותית. המידע ילבש צורות חזותיות חדשות כדי להתגבר על קשיי הניווט בסבך הנתונים המתרבים. מקצועות העתיד יתבססו ברובם ככולם על שימוש במאגרי מידע. מידענים יתווכו בין ממצאים מאוחסנים במאגרי מידע לבין מפתחים ויצרנים, שירותים ולקוחות.
 
מיחשוב ענן
 
אם דיברנו על סיעור מוחין ועבודה בצוות וגם על מגמת הויזואליזציה של הידע, איך לא נזכיר את התשתית הטכנולוגית המסייעת לשיטות העבודה של המאה החדשה. תשתית זו מורכבת מטכנולוגיות המבוססות על רשתות מחשבים ותקשורת ומאפשרות פתרונות אחסון וירטואליים למידע. בתחום זה תהיה דרישה גוברת למפתחים בסביבת Unix Linux ובשיטת הקוד הפתוח ולמומחי תקשורת מחשבים ומערכות מידע. מקצוע חדש שהופיע לראשונה בשנת 2009 הוא הנדסת מיחשוב ענן.
 
האקינג
 
אפשרויות חדשות באינטרנט מוסיפות להיווצר וטומנות בחובן אחסון של מידע אישי על הרשת הציבורית המקוונת. חברות אשראי, בנקים, חנויות מקוונות וערוצי מסחר באינטרנט יהיו מוכרחים לגבש מערכים גדולים וחזקים של אבטחת מידע כדי לשמור על פרטיות הלקוחות ולמנוע הונאות וגניבות. האקרים יהפכו לאנשי מקצוע מבוקשים בתחום אבטחת המידע, ולצורך כך לא יצטרכו אפילו לרכוש תואר ראשון.
 
 
רובוטים וממירים
 
המצאות גדולות במאה העשרים נולדו בתעשייה הצבאית לצורכי מלחמה ומודיעין, ועל אלו נמנים התקשורת הלוויינית, האינטרנט, המצלמה הדיגיטלית ועוד. לפיכך, הציפייה היא שטכנולוגיות צבאיות ימשיכו להסתנן אל המשק האזרחי וליצור פוזיציות חדשות בשוק העבודה. התחומים שיוסיפו להתפתח הם הנדסת מכונות, פיזיקה ומחשבים.
 
ביו רפואה וטכנולוגיה רפואית
 
מחקרים משמעותיים ביותר נעשו בתחום הגנום בכיוונים מגוונים בשנים האחרונות, ואלה הולידו שאלות חדשות ואפשרויות מעניינות. כאן יודעים לחזות שתחום החלבונים הולך להיות "להיט" במאה העשרים ואחת. למהנדסים גנטיים, לביולוגים ולכימאים צפויה עבודה רבה. בנוסף, ענף המכשור הרפואי יוסיף להתפתח, ועימו גם תחום רשתות המידע הרפואי ופיתוח בסביבות זמן אמת RT. גם בשטח הרפואה המקצועות החדשים ידרשו ידע בין תחומי, המשלב ביולוגיה וטכנולוגיה, וכן ביוטכנולוגיה עם מדעי טבע נוספים. מקצוע נוסף שיתפתח הוא אבחון וייעוץ גנטי.
 
שירותי רפואה ובריאות
 
אם אמרנו שהאוכלוסייה מזדקנת, מי שחשים במגמה זו כבר היום הם העובדים בשירותי הבריאות והרפואה. בתחום הסיעוד קיים פער משמעותי בין היקף הצרכים של האוכלוסייה לבין כמות נותני השירות. דרושים עוד עובדים בסיעוד, רופאי משפחה, רופאים גריאטריים, מנהלי בתי אבות וכדומה. רבות מדובר על התפתחות של ענף הרפואה האישית הנשענת על האבחון הגנטי שהזכרנו קודם. אומרים שאנו עתידים לפגוש בשטח זה מקצוע חדש – יועץ אשפוז, שתפקידו לכוון את האדם לאנשי השירות הנכונים עבורו בהתאם לצרכיו הרפואיים.
 
מקצועות פנאי
 
עם הרבה כוח ואנרגיה תופסים לעצמם מקום משמעותי מקצועות הספורט לשעות הפנאי. לא מדריכי כושר, כי אם מאמני פילאטיס ויוגה, יועצי בריאות, מטפלים בהידרותרפיה ופיזיותרפיסטים עומדים למצוא לעצמם הרבה מקורות הכנסה. ענף התיירות והמלונאות וענף ההסעדה משגשגים, ועולה הביקוש בסוכנים, יועצים, יזמי תיירות סביבתית, מדריכי טיולים וקבוצות, מנהלים, מלצרים, מארחים, שפים, טבחים וכדומה.
 
תקשורת
 
אומרים שיש מדיה חדשה, אבל העתיד נמצא, כבר אמרנו, ברב תחומיות. דר' אווה ברגר מן המסלול האקדמי המכללה למינהל טוענת שאנשי מקצועות העתיד יידרשו לפיתוח חזון כולל של תהליכים שלמים בתקשורת, החל משלב היוזמה והקונספט, דרך הביצוע, העריכה והגימור, ועד לשלב הפעילות השיווקית. מה שתמיד יהיה חשוב הוא התוכן.
 
מקצועות חדשים שכבר ניתן לראות בשוק העבודה והלימודים הם מנהלי מדיה חברתית, שיווק חברתי ודיגיטלי, ופיתוח אפליקציות לפייסבוק, לאנדרואיד ולמובייל. אנשי מקצוע אלה צריכים לשמור תמיד אצבע על הדופק ולהתעדכן בכל השינויים המהירים וההתפתחויות בזירות חברתיות וממוחשבות. אם כן, מקצועות העתיד בענף התקשורת דורשים ביטחון עצמי, פתיחות, ניסיון אישי ותקשורת טובה עם אנשים.
 
בנייה ירוקה
 
הסביבה קוראת לנו מכל כיוון, ולא מעכשיו, אבל רק בשנים האחרונות החלו להשתנות תקנים ונהלים ממשלתיים בתחום הבנייה לטובת הסביבה. מקצוע האדריכלות ייראה אחרת, כאשר החיפוש יהיה אחר פתרונות לחיסכון בחשמל ובמים. הממשלה, העיריות והיזמים יזדקקו למהנדסים, לאדריכלים ליועצים ולמטמיעים של בנייה אקולוגית.
 
ענף הקלינטק ואיכות הסביבה
 
תעשיית הטכנולוגיה הנקייה מתפתחת מאד, והעניין בה הולך וגובר מאז שנות התשעים. מדובר בפיתוחים של שיטות להתפלת מים, צורות ייצור ידידותיות לסביבה, טכנולוגיות מיחזור, שימוש בחומרים מתכלים, ניצול אנרגיה סולארית, טכניקות חסכניות, עסקים בתחום הקיימות ועוד.
 
עו"ד ציפי איסר איציק מהמכללה האקדמית נתניה צופה לריבוי הדרישה לעורכי דין שיתמחו בתחום זה בייעוץ לחברות ובתהליכי רישום. דר' מיקי הרן מהקריה האקדמית אונו מסבירה, שבכדי להשתלב בענף מתפתח זה של איכות הסביבה יש ללמוד את מקצועות ההנדסה בהתמחות אקולוגיה. לטענתה, אנשי המקצוע המבוקשים ביותר יהיו מהנדסי מים וסביבה, ובפרט כאלה שיעסקו באנרגיה חלופית.
 
ומה עוד צפוי לנו?
 
קבלו את הלחשן. האיש שתפקידו לשמור על טונים נמוכים בתקשורת שבין לקוחות לספקי שירות ויצרנים. מקצוע זה יתחיל להופיע באגפים שונים של יחסי ציבור בחברות וארגונים, כשהמטרה היא להגיע לפתרונות שקטים מבלי שהסכסוך יתפרסם ברשתות החברתיות. 
ואיך לא נסיים במה שאנחנו הכי אוהבים לעשות – לדבר על העתיד. התחזיות מורות לנו שלשכונה יצטרף איש מקצוע נוסף, הלא הוא העתידן (Futuirist). איש זה אמור לחשב ברמת דיוק גבוהה את הסיכויים השונים להתרחשויות עתידיות אפשריות, סבירות, רצויות וטרופיות, על מנת שנוכל לקבל החלטות חכמות ומבוססות באשר לערוצי ההשקעה שלנו בעסקים ובטכנולוגיות חדשים.
 
אז מה לומדים?
 
בסופו של דבר, לימדו מה שאתם אוהבים. גם כך אתם צפויים להחליף את תחום העיסוק שלכם כמה פעמים במהלך החיים, להשתלם, להתעדכן וללמוד דברים חדשים. זיכרו, שילובים בין תחומים הם מומלצים, ואל תשכחו לפתח את הכישורים החברתיים והתקשורתיים שלכם. להתראות בעתיד.
 
 
רוצה לדעת יותר על מקצועות העתיד? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מקצועות העתיד
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד מקצועות העתיד


האוניברסיטה הפתוחה - לימודי ניהול ומדעי המחשב לתואר ראשון אפקה האקדמית להנדסה - השלמה מהנדסאי למהנדס, לימודי הנדסה להנדסאים
המכללה האקדמית אורט בראודה - לימודי הנדסה מכללת אשקלון - לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון B.Sc
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה - לימודי הנדסת חומרים מתקדמים בהתמחות מיקרואלקטרוניקה האקדמי למשפט ולעסקים - לימודי מדעי המחשב
המכללה האקדמית תל חי - מכינה למדעי המחשב המכללה האקדמית כנרת - מכינה להנדסה, מכינת קדם הנדסה
האקדמית תל אביב יפו - תואר שני במדעי המחשב במסלול מחקרי עם תזה לימודי מדעי המחשב במכללת רמת גן
המרכז הבינתחומי הרצליה - תואר ראשון דו חוגי ביזמות ומדעי המחשב, לימודי יזמות ומדעי המחשב לתואר ראשון המכללה האקדמית ספיר - לימודי מדעי המחשב ותואר ראשון במוזיקה דו חוגי
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים - לימודי ניהול פרוייקטים בבניה המרכז האקדמי רופין - לימודי מדעי המחשב והמידע
הקריה האקדמית אונו - לימודי מדעי המחשב אוניברסיטת חיפה - תואר שני במדעי המחשב
המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי הנדסה רפואית בהתמחות מכשור רפואי מכללת iNT (לשעבר מכללת נס) - קורס סייבר, מומחה סייבר
המרכז האקדמי לב - לימודי הנדסה לחרדים ולדתיים מכללת שנקר - לימודי הנדסה כימית בהתמחות יישומים רפואיים
שנקר הנדסאים - לימודי הנדסאי בניין - הנדסה אזרחית HIT המכון הטכנולוגי חולון - לימודי הנדסה | תואר בהנדסה
לימודי מדעי המחשב במכללת פתח תקווה לימודי מדעי המחשב במכללה למדעים ראשון לציון
לימודי מדעי המחשב במכללת רחובות אוניברסיטת בר אילן - לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה
האוניברסיטה העברית - לימודי מדעי המחשב ומדעי הסביבה, לימודי סביבה ומדעי המחשב אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסה ביו רפואית ורפואה לתואר כפול
       
כל המסלולים


 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מה ללמוד - סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות?
לימודים לבני 40 פלוס - לימודים אקדמיים בגיל 40
מכללות בירושלים - חוות דעת
שיפור בגרות או מכינה
תואר חד חוגי או דו חוגי - מה כדאי?
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מקצועות העתיד?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד בחירת לימודים
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר בתחום הריקוד לתלמידי כיתה יא (לפני 16 שעות, 0 דקות)
תואר ראשון דרך אפיק מעבר (לפני 1 ימים, 6 שעות, 47 דקות)
אפיק מעבר - לימודי תואר ראשון (לפני 1 ימים, 7 שעות, 7 דקות)
לימודי פוליטיקה וממשל (לפני 1 ימים, 7 שעות, 20 דקות)
אפיק מעבר בתכנית דו חוגית (לפני 4 ימים, 7 שעות, 52 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD