רוצה פרטים על מדעי הרוח - תכנית מצטיינים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תכניות מצטיינים במדעי הרוח - חזקים עם הרוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי הרוח - תכנית מצטיינים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית מצטיינים במדעי הרוח

 

יחידת עילית אינטלקטואלית

 

תכנית מצטיינים במדעי הרוח נותנת לסטודנטים הלומדים בה מפתחות לארגז הכלים של המחשבה האנושית. התכנית נוצרה מתוך כוונה להעניק לתלמידים בעלי יכולות גבוהות פריזמה רחבה וכלים להתמודד עם שדות שונים ומגוונים בתרבות ובמחקר האקדמי. הלומדים במסגרות אלו זוכים בהעשרה מעמיקה בתחומים מגוונים במדעי הרוח, ומפתחים יכולות אישיות בדגש על התפתחות אינטלקטואלית. זאת במטרה להיקלט בעתיד אל שורות האקדמיה והעשייה התרבותית בארץ ובעולם. הלימודים במסגרות אלו תובעניים ואינטנסיביים, ודורשים מהסטודנטים תשוקה אמיתית לידע, יכולות אנליטיות ואינטגרטיביות מפותחות, ויכולת התמדה ועמידה בדרישות האקדמיות הגבוהות.

 

תכנית הלימודים

 

בכל תכנית מצטיינים משקיעים משאבים רבים בליווי פרטני של כל סטודנט וסטודנטית. ליווי זה ניתן על ידי חונך אקדמי לאורך הלימודים. התכנית כוללת גם סדנאות וסמינריונים ייחודיים, מחזורי לימוד קטנים ואינטימיים, ואף אירועי חברה ופעילות חוץ לימודית. היקף הלימוד בתכניות המצטיינים למדעי הרוח גדול יותר מהיקף מסלול לימודים רגיל, ודרישותיו רבות יותר.

 

ישנם הבדלים בין המסלולים בהגדרת מסגרת הלימוד, כאשר ישנם כאלה המגבילים את הסטודנטים ללימוד תכנים במסגרת סגורה ובקורסים ייעודים, ואילו אחרים מעודדים גמישות רבה בבחירת קורסים מחוגים שונים.  חלק מן המסלולים מוגדרים כמסגרת חד חוגית, ואחרים כמסגרת דו חוגית המאפשרת לימודים בחוג נוסף בפקולטה שאינה מדעי הרוח. משך הלימודים נע בין שלוש לארבע שנים, ובסיומם מקבלים הבוגרים תואר ראשון, ולעיתים – תואר שני.

 

קהל יעד ותנאי קבלה

 

לתכנית המצטיינים במדעי הרוח נמשכים כאלה שהשדה המחקרי, המחשבה והעשייה התרבותית מרתקים אותם, ורצונם בקריירה אקדמית או בעשייה אמנותית ותרבותית. האוניברסיטאות מקפידות על קבלת הטובים ביותר לתכניות המצטיינים, ולכן תנאי הקבלה הם גבוהים. נדרש ציון משוקלל של בגרות ופסיכומטרי הנע בין 720 ל – 740, אם כי בתכניות מסוימות די גם ב – 600. המועמדים עוברים גם סבבי ראיונות אישיים, ואף מבחני בית ובחינות המוודאות התאמה ספציפית לתכנית, סקרנות אקדמית ופוטנציאל מחקרי.

 

 

מלגות

 

במסגרת תכניות אלה מוצעות למתקבלים מלגות לימודים שונות, לפי המסלול ומוסד הלימודים, ובהן: מלגת שכר לימוד לשנה ראשונה, פרסי הצטיינות, דמי מחייה, מימון תואר שלם, ולעיתים אף מתן הנחה משמעותית בשכר הלימוד לתארים מתקדמים.

 

הקריוטריונים לקבלת מלגות מדעי הרוח משתנים ממוסד למוסד ומתחום לתחום. לעיתים מסתמכים על הישגים אקדמיים מצוינים, לעיתים על פעילות חברתית ולעיתים על השתתפות בפרויקטים מחקריים מיוחדים.

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

  • האוניברסיטה העברית בירושלים – בה פועלת תכנית אמירים, המקיפה 61 שעות אקדמיות, ונלמדת לצד חוג חובה נוסף לבחירתו של הסטודנט. התכנית היא בין תחומית, ומושם בה דגש על הכרת תרבויות שונות. הלימוד מתבצע בקבוצות קטנות ובסדנאות ייחודיות לתכנית. משך הלימוד הוא שלוש שנים, ובסיומם מקבלים הסטודנטים תואר בוגר בתכנית המצטיינים במדעי הרוח. ניתן לשלב במהלך הלימודים גם מסלול לימודי הכנה במנהל עסקים לתואר שני. במסגרת זו יוכלו הסטודנטים לעבור ישירות עם סיום התואר ללימודי התואר השני, ולסיימם בתקופת זמן שבין שנה לשנתיים.

 

  • אוניברסיטת תל אביב – מפעילה את תכנית המצטיינים ע"ש לאוטמן במסלול בין תחומי ובמסלול חד תחומי. הראשון מאפשר לסטודנטים לבנות לעצמם מערכת מותאמת אישית, לפי תחומי עניין נבחרים. במסלול החד תחומי הלימודים ממוקדים בחוג יחיד, או לכל היותר בשני חוגים. בשני המקרים, מדובר במסלול ישיר למאסטר, שבו ניתן להשלים תואר שני בארבע שנים. אפשרות נוספת המוצעת לתלמידים מצטיינים היא התכנית ע"ש מרק ריץ' במדעי הרוח ואמנויות. משך התכנית שלוש שנים, ובה משולבים לימודי ליבה בתחום נבחר עם קורסי העשרה בדיסציפלינות שונות, לצד עשייה יצירתית.

 

  • אוניברסיטת חיפה – מקיימת את תכנית אופקים, המאפשרת חופש בחירה גדול לסטודנטים בעיצוב ובבניית תכנית הלימודים במדעי הרוח. ניתן לשלב בין קורסים מחוגים שונים, בנוסף ללימודים ייחודים לתכנית הכוללים לווי צמוד ואישי. משך הלימודים הוא שלוש שנים, המתכונת היא דו חוגית, ובסיום מקבלים הסטודנטים תואר בוגר בתכנית אופקים.
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי הרוח - תכנית מצטיינים?

רוצה לדעת יותר על מדעי הרוח - תכנית מצטיינים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח - תכנית מצטיינים
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp