רוצה פרטים על הפקת אירועים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הפקה וניהול אירועים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הפקת אירועים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הפקת אירועים


המעוניינים בקריירה דינמית, המשלבת מפגש עם קהל ועבודה במשרד ובשטח יכולים ללמוד בקורס הפקת אירועים. בקורס זה ניתן לרכוש את הידע והכלים לניהול כל האלמנטים שמרכיבים אירוע מוצלח ורווחי.

 

מנהל ומפיק האירוע צריך להביא בחשבון מגוון מרכיבים ולנהל אותם באופן הרמוני כדי לגרום לפרויקט להצליח. זהו תפקיד הכרוך באחריות גדולה, אנשי המקצוע מלווים את הפרויקט החל משלבי התכנון ועד לביצוע בשטח. מדובר במקצוע יצירתי, מעשי ובעיקר מקצוע שטח. המפיקים חייבים להיות נוכחים באולם, לפקח על העבודה ועל פעילות הספקים ולוודא כי התכנית הושלמה כראוי. הם צריכים לפעול מול ספקים, עובדים, לקוחות ומעצבים ולהפעיל אותם. קיימים מגוון סוגי פרויקטים, החל משמחות בשוק הפרטי כגון חתונות, ברית או ימי הולדת ועד לאירועים עסקיים ומסחריים או ציבוריים כגון טקסים ואירועי ספורט.

 

הענף חווה משבר בעקבות מגפת הקורונה, אולם כעת נראה כי התחום שב לתחייה והביקוש לאנשי המקצוע חזר להיות גדול. בעתיד הקרוב צפויה להיות פריחה מחודשת בשוק הפרטי והעסקי, מה שיכול לפתוח הזדמנויות רבות בפני המעוניינים להשתלב במקצוע.

 


האם זה רווחי?


לאחרונה חלו תמורות משמעותיות באופי ובהיקף אירועים. ניתן לומר שהיום מפיקים נדרשים להיות יזמים ולשלוט במגוון כלים עסקיים וכלכליים כדי להבטיח את הצלחת הפרויקט. השינויים באופי הענף גם הביאו לעלייה בביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ויצירתיים שיכולים לתת מענה הן לשוק הפרטי והן לחברות ועסקים.

 

הצלחתם הכלכלית של מפיקים תלויה בין היתר במוניטין שלהם ובקהל הלקוחות שהם בונים לעצמם. מפיקים מנוסים ומוכרים במיוחד יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות במיוחד.

 


מהם תנאי הקבלה?


תנאי הקבלה לקורס זה משתנים ממוסד למוסד אולם לרוב הדרישה היא להשכלה תיכונית ומעבר של ראיון אישי.

 

קיימים קורסים המיועדים בעיקר לעובדים בתחומים כגון יחסי ציבור, הפקה ומדיה המגיעים עם ניסיון קודם ומעוניינים להרחיב את כישורי הניהול שברשותם. כמו כן, ישנם קורסים המתאימים למנהלי משאבי אנוש, רכזי תרבות, מארגני טקסים, מדריכים ובעלי תפקידים נוספים בעמותות, ארגונים ועסקים.

 

מה משך הלימודים?

 

קורס ניהול והפקת אירועים מתפרש בדרך כלל על פני פרק זמן שבין 100 - 200 שעות לימוד, במשך כחצי שנה. בחלק ממוסדות הלימוד מתקיימים השיעורים בשעות הבוקר בעוד באחרים מציעים קורס ערב, שנוח לשילוב עם עבודה.

 

במהלך הקורסים משלבים בין לימוד כלים עיוניים לבין תרגול מעשי שלהם בתרגילים ומטלות שונות. בדרך כלל המשתתפים מבצעים פרויקט מסכם לקראת סיום התכנית, במסגרתו הם מתרגלים את כל שלבי ההפקה ומתנסים בעצמם בייזום וביצוע של פרויקט בשטח, תוך עבודה עם לקוחות אמיתיים. כך הם יכולים לצבור ניסיון ולהכין עצמם לקראת המשך הדרך המקצועית. הבוגרים יכולים להשתמש בתיק ההפקה שאותו בונים בפרויקט ולהציגו למעסיקים פוטנציאליים.

חלק מן המוסדות מאפשרים לסטודנטים לקחת חלק בפרקטיקום בשטח, שבו הם משתלבים באולמות או חברות וצוברים ניסיון יישומי. הסטאז' יכול לסייע בפתיחת דלתות להשתלבות בתעסוקה.

 

 

קורס אונליין

 

המעוניינים ללמוד את המקצוע מהבית יכולים לקחת חלק בקורסים אונליין בתחום. ההכשרות המקוונות מתאימות במיוחד לאנשים עובדים שמעוניינים לעבור הסבת מקצוע ולשלב את הלימודים עם העיסוק הנוכחי. אחד היתרונות של לימוד מקוון הוא האפשרות להתאים את שעות הלימוד וקצב הלמידה ללוח הזמנים האישי.

 

בקורסים אלה הלימוד מתבסס על הרצאות מוקלטות ותרגילים להגשה. במקרים מסוימים מתקיים הקורס במתכונת Live שבה המשתתפים יכולים לקחת חלק פעיל בשיעורים במקביל לכיתה הפיזית, באמצעות ZOOM.


מחיר - כמה עולה הקורס?

 

המחירים לקורס זה משתנים בין מוסד למוסד, הם נעים בדרך כלל בין 6,000 - 10,000 שקלים, אך ישנם מוסדות בהם המחיר עשוי להיות גבוה יותר. מחיר ההכשרות תלוי בקריטריונים כגון משך הקורס, פרויקטים מעשיים הנכללים בתכנית, ציוד לשימוש הסטודנטים, מיקום בארץ ועוד. לעיתים קורסים אונליין עשויים להיות כרוכים בעלות נמוכה מאשר קורסים פרונטליים.
 

היכן לומדים?

 

  • תל חי הנדסאים (צפון) - ניתן ללמוד בקורס ניהול אירועים ביחידה ללימודי תעודה של תל חי הנדסאים, היקפו של הקורס הוא כ - 200 שעות לימוד. הקורס מיועד לתושבי הצפון, הוא מוצע בקמפוס תל חי וכן בקמפוס כרמיאל.

 

  • דיפלומה - האוניברסיטה הפתוחה (רעננה, ראשון לציון, תל אביב, חיפה, ירושלים) - דיפלומה הוא בית הספר ללימודי תעודה במערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בקורס משלבים לימוד עיוני עם עבודה בשטח. משתתפים המעוניינים בכך יכולים לקחת חלק בפרקטיקום מעשי.
 

 

  • מכללת קונספט - היקף המסלול כ - 7 חודשים, ניתן לבחור בין מסלול בוקר למסלול ערב. המשתתפים לוקחים חלק בסטאז' מעשי לתרגול החומר הנלמד.

 

  • מ.ט.י גליל מערבי - בשלוחת עכו של מ.ט.י גליל מערבי וקריות מתקיים קורס אשר נפרש על פני 20 מפגשים.

 

  • המכללה הרב תחומית - מכללה זו, שממוקמת בחיפה, עורכת קורס שאורכו הוא כחצי שנה, ובו לומדים מגוון שיטות לניהול מוצלח של אירועים.

 

 

  • מכללת ורצברגר, ר"ג - בסיום הקורס תוענק תעודה. המכללה מוכרת ע"י משרד החינוך, משרד העבודה, משרד הביטחון, ביטוח לאומי, משרד הקליטה.

 

 

  • שנקר לימודי חוץ - המשתתפים לומדים לבנות קונספט וליישם אותו בשטח ברמת עיצוב וביצוע. היקף המסלול 47 מפגשים.

 

 

  • אירית רחמים - בקורס נלמדים מגוון היבטים של ההפקה, לרבות פעילות מול לקוחות, תכנון תקציבים, התמודדות עם משברים ועוד. הסטודנטים מתנסים בפועל בחומר הנלמד דרך פרויקטים בשטח. ניתן לקחת חלק גם בקורס אונליין.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר סיום הקורס הבוגרים יכולים להשתלב בחברות הפקה, בארגונים בתחום יחסי הציבור, התרבות או המדיה, באולמות ובמסגרות נוספות. כמו כן, מי שעוסקים בפועל בתחומים כגון משאבי אנוש, ניהול תרבות ושיווק יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי לפתח את הקריירה ולהשתלב בתפקידים ניהוליים בפרויקטים ומיזמים. ניתן להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי דרך לימוד בהכשרות והשתלמויות בענפים כגון פרסום, ניהול, מדיה דיגיטלית ויזמות.

 

כמה מרוויחים במקצוע?


שכר מפיק אירועים נע בין 10,000 - 15,000 שקלים בממוצע בתחילת הדרך המקצועית. מפיקים מנוסים וותיקים יכולים להגיע למשכורות גבוהות יותר מטווח זה. קיימים הבדלים בין שכר עצמאיים לבין משכורות מפיקים שכירים, עצמאיים מוכרים וידועים במיוחד יכולים להגיע למשכורות גבוהות שנובעות בין היתר מן המוניטין והביקוש הרב.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הפקת אירועים?

רוצה לדעת יותר על הפקת אירועים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

Whatsapp Whatsapp