לימודי מערכות מידע באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מערכות מידע באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בלימודי מערכות מידע באוניברסיטת חיפה

 

מערכות מידע הינן מגוון של אמצעים טכנולוגיים המאפשרים לנהל נתונים ומידע באופן ממוחשב. מערכות אלו מאפשרות את התנהלותם היעילה של ארגונים ואנשים. תפקיד אנשי מערכות המידע לאפיין ולנתח את תורכי הארגון, לתרגם אותן לפתרונות טכנולוגיים ולעסוק בהטמעה וניהול פתרונות אלה. הם פועלים הן במסגרות מחלקות ייעודיות בארגונים, הן במסגרת מחלקות המשתמשים והן כיועצים.

 

לימודי תואר ראשון במערכות מידע כוללים תחומי לימוד איכותיים, עכשוויים, מגוונים ומאתגרים בתחום מערכות המידע.  הלימודים הם תלת שנתיים ומקנים תואר B.Sc. סגל החוג מורכב מחוקרים מובילים.

 

מה עושים עם זה?

 

אנשי מערכות מידע יכולים לעסוק במגוון תפקידים לרבות מפתחי תוכנה, מפתחי מערכות WEB, ארכיטקטי תוכנה, מעתבי ממשקי משתמש, מפתחי BI, מפתחי אפליקציות, מנהלי IT, מנתחי נתונים באמצעות בינה מלאכותית ועוד. 

 

אנשי מערכות מידע יכולים לעבוד בחברות גדולות דוגמת אינטל, רפא"ל, גילון, צ'קפוינט, אייביי, אאוטבריין ועוד. הם גם יכולים להשתלב בין היתר בחברות המפתחות מערכות מידע או בחברות המתאימות מערכות ללקוחות, בחברות סטארט אפ, כיועצים עצמאיים ועוד.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים בחוג למערכות מידע באוניברסיטת חיפה כוללים קורסים מתמטיים, קורסים תכנותיים, קורסים ארגוניים וקורסים במחזור החיים של פיתוח מערכות מידע בהם נלמדים ניתוח, תכן ותכנות של מערכות. נוסף על כך קיים מגוון רחב של קורסים בנושאים כדוגמת ביג דאטה, למידת מכונה, בינה מלאכותית, פרטיות ואתיקה במערכות מידע, ממשקי אדם מחשב, מערכות אינטרנט, ויזואליזציה של מערכות מידע, אבטחת סייבר, מחשוב ענן ועוד.

 

תכנית הלימודים כוללת התנסות מעשית בארגונים אמיתיים של הסטודנטים במסגרת פרויקט שנתי במחזור החיים של פיתוח מערכות מידע.

 

היקף ומסלול הלימודים

 

החוג מציע מגוון מסלולים:

 

מסלולים חד חוגיים - בתכניות אלו רוכשים הסטודנטים ידע תיאורטי ופרקטי בניתוח, תכן ויישום מערכות מידע וכן בניהול, אחסון ושימוש בנתונים. הם יכולים להתמקד באחד מן הנושאים הבאים:

 

פיתוח מערכות מידע: ניתנת הכשרה לתפקידי פיתוח לאורך מחזור חיי מערכות מידע. מושם דגש על מבנה, פעולה ושיטות פיתוח ברכיבי מערכות מידע וכן על חומרה ומערכות הפעלה, פיתוח מערכות מבוססות אינטרנט WEB, תיכון שירותי מובייל וממשקים UX.

ניתוח ויישום מערכות מידע: הסטודנטים מבינים את תהליכי הארגון והתאמת פתרונות טנכולוגיים לצורכיו המשתנים של הארגון בעידן הגלובליזציה.

בינה מלאכותית: הסטודנטים מתמקדים בפיתוח וביישום מודלים של בינה מלאכותית ובבנייה של מנגנוני עיבוד נתונים המאפשרים אותם, לרבות ניהול ביג דאטה, למידת מכונה, וויזואליזציה של נתונים ואחזור מידע.

 

מסלולים דו חוגיים - תכניות אלו מאפשרות שילוב בין מערכות מידע לתחומי דעת שונים. לדוגמה, בוגרים במסלול דו חוגי עם לימודי כלכלה מחזיקים ביתרון בפיתוח מערכות מידע לתחום הפיננסים, בוגרים במסלול דו חוגי עם מדעי המחשב מחזיקים ביתרונות טכנולוגיים בפיתוח מערכות מידע, בוגרים במסלול דו חוגי עם מדעי הקוגניציה הם בעלי יתרונות בהבנת היבטים אנושיים בפיתוח מערכות מידע ועוד.

 

תכניות מיוחדות

 

מדעי הרוח הדיגיטליים - תכנית לימודים חדשה שבה משולבים לימודי טכנולוגיית מערכות מידע עם נושאים ממדעי הרוח. בתכנית רוכשים כלים ושיטות לחקר תוצרי החברה והתרבות האנושית בכלי טכנולוגיות דיגיטציה, מחשב ואינטרנט. נלמדים כלים לניתוח טקסטים ממוחשב, לזיהוי אוטומטי של כתב יד, לניתוח ושחזור של מוצגים ארכיאולוגיים, למידת מכונה ונושאים נוספים.

 

מדעי הנתונים - תכנית לימודים למצטיינים שבה משולבים שיטות וכלים מתחומי מדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה. תכנית אינטר דיסציפלינרית זו מכסה בשלוש שנים את כל מחזור חיי לימודי Data Science הכולל איסוף, ניקוי, אינטגרציה, ניהול, ניתוח, חקר והצגת נתונים. הסטודנטים לומדים תיאוריות מובילות ולוקחים חלק בהתנסות מעשית.

 

תנאי קבלה

 

על המועמדים להיות בעלי סכם מתמטי משוקלל של 670 ומעלה. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה. יש צורך ברמת פטור בעברית או ציון 120 בבחינת יע"ל.

 

תנאי הקבלה המיוחדים לתכנית מדעי הנתונים כוללים: סכם מתמטי משוקלל של 700 לפחות, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 90 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה, רמת פטור בעברית וציון 120 בבחינת יע"ל.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על לימודי מערכות מידע - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 50 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
05/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הסטודנטים חברתיים מאוד ותמיד יש הופעות על הדשה שהיא האיזור המשותף לכל הבניינים ושמה כולם נפגשים. אני קרא עוד...

על הקמפוס

מקום נוח ויפה יש המון קפטיריות כמו ארומה עילית וגריג והבניינים קרובים אחד לשני כך שקל לעבור בין חדרי קרא עוד...

טיפים

לגבי לימודי מערכות מידע זה תחום מרתק ונחשב למוביל מאוד בשוק העבודה יש קורסי מתמטיקה וקורסי תכנות וני קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
04/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין הרבה הווי חברתי באוניברסיטה לצערי,אגודת הסטונדטים לא מסםיק חזקה.

על הקמפוס

קמפוס שקט, רב גווני עם נוף מדהים! המקום נמצא במקום מאוד גבוה-על הר הכרמל,תמיד יש אוויר טוב...

טיפים

לחרוש ולהעמיק בנושאים שמעניינים בתואר,לדעת גם ללמוד לבד דברים חדשים.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp