מסלול משולב ראיית חשבון .B.A במכללה למינהל מיסודה של הסתדרות המעו"ף

שירות אישי - צור קשר
מסלול משולב ראיית חשבון .B.A במכללה למינהל מיסודה של הסתדרות המעו"ף

 

מסלול משולב ראיית חשבון עם חטיבה בכלכלה במכללה למינהל 

 

בית הספר לראיית חשבון

 

בית הספר לראיית חשבון של המכללה למינהל מכשיר מידי שנה מספר רב של סטודנטים להשתלב בעבודה כרואי חשבון מוכשרים במשרדי רואי החשבון המובילים בארץ, ובתפקידי מפתח בתעשייה. בדומה לשאר תוכניות הלימודים במכללה גם בית הספר לראיית חשבון שומר על רמה מקצועית גבוהה לצד מתן יחס אישי לכל תלמיד. צוות ההוראה של בית הספר מורכב ממרצים בעלי מוניטין רב בתחומי המשפטים, הכלכלה והחשבונאות, וחלקם רואי חשבון בכירים בארץ.

 

 

 

היכן לומדים?

 

התכנית מתקיימת בשלוחת המכללה למינהל בעיר חיפה.

 

תוכנית הלימודים

 

באחריותו של רואה החשבונות לחוות דעה מקצועית על כל הדוחות הכספיים של ארגון במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. אחריות זו מצריכה בקיאות מלאה בכל חוקי החשבונאות, יכולת מחשבה אנליטית והכרה מעמיקה של כל חוקי המס במדינת ישראל. בין תפקידיו הרבים, רואה החשבונות אחראי גם על ביקורת החשבונות, בנוסף להיותו המנהל הפיננסי הכולל האחראי על תזרים המזומנים של החברה.

 

תוכנית הלימודים לתואר B.A בחשבונאות בשילוב עם חטיבת לימוד בכלכלה והסמכה לקבלת רישיון ראיית החשבון נועדה להעניק לסטודנטים לימודים אקדמיים מקיפים בתחומים כגון: חוק ומשפט, מדעי הניהול, כלכלה, חשבונאות ניהולית, חשבונאות פיננסית, ביקורת חשבונות, מיסים ושיטות כמותיות. תוכנית הלימודים מורכבת משיעורים פרונטאליים ומתרגולים מעשיים במקצועות הלימוד השונים.

 

תוכנית הלימודים מורכבת מקורסים בחסותה של האוניברסיטה הפתוחה ושנת השלמה המתקיימת לאחר לימודי התואר וכוללת בחינות מסכמות של המועצה לראיית חשבון. בשנת ההשלמה הסטודנטים מתבקשים להתחיל התמחות מעשית (סטאז') בראיית חשבון. הלימודים האקדמיים כוללים קורסי תשתית ומבוא, קורסים מתקדמים וסמינרים הנדרשים להשלמת הדרישות האקדמיות לקבלת תואר ראשון.

 

בנוסף, הקורסים מעניקים כלים והכנה לקראת בחינת מועצת רואי החשבון. שנת ההשלמה ללימודים מכשירה את הסטודנטים למעבר הבחינות הסופיות של מועצת רואי החשבון: הבחינה הפיננסית ובחינת הביקורת המתקדמת.

 

נושאי לימוד:

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון של נושאי לימוד כגון:

 

 • יסודות החשבונאות
 • פעולות בחשבון
 • לוחות היוון
 • חישובי ריבית
 • לימודי חשבונאות וכלכלה
 • דוחות כספיים
 • ועוד...

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי מסלול משולב ראיית חשבון B.A+ בחשבונאות הינם:

 • מעבר של בחינת קבלה
 • ראיון קבלה אישי

 

משך הלימודים ותעודות

 

הלימודים במסלול משולב ראיית חשבון B.A +בחשבונאות של המכללה למינהל מתקיים בשלושה חלקים:

 

 • לימודי מכינה - הכוללים לימודים במשך ארבעה חודשים המעניקים רקע וידע בסיסי בתחום
 • לימודים אקדמיים - קורסי היסוד, הקורסים המתקדמים והסמינרים הנמשכים שלוש שנות לימוד אקדמיות (ניתן לפרוס אותם לתקופה ארוכה יותר).
 • לימודי ההשלמה - לימודי הכנה לבחינות החיצוניות שאורכים שנת לימוד.

 

המסלול נפתח שלוש פעמים בכל שנה בחודשים: פברואר,יוני ואוקטובר.

 

לבוגרי המסלול יוענק פטור מבחינות מועצת רואי חשבון ביניים חלק א', ביניים חלק ב' וסופיות חלק א', למעט בחינת החשבונאות פיננסית .

 

בוגרי התואר שעמדו בכל הדרישות האקדמיות, עברו בהצלחה את הבחינות הסופיות של מועצת רואי החשבון וסיימו תקופת התמחות של שנתיים, יקבלו תעודת רואה חשבון מטעם מועצת רואי החשבון בישראל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון של אפשרויות תעסוקה, במשרדי רואי חשבון, בענפי הבנקאות וייעוץ ההשקעות, למלא מגוון של תפקידים ניהוליים או להשתלב בענף התעשייה והשירותים. בנוסף, הבוגרים יכולים להמשיך את לימודים לקראת תואר שני בתחום.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל
Whatsapp Whatsapp