לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני > מסלול ישיר לתואר שני

תואר שני במסלול ישיר - מוסמך החל מהתואר הראשון


מחפש/ת מידע על לימודים? מסלול ישיר לתואר שני? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר שני משפטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר שני כלכלה
תואר שני בחינוך
תואר שני חשבונאות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני למנהלים
תואר שני מדעי המחשב
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בהנדסה
 
 
לימודי ערב - תואר שני
תואר שני בסיעוד
תואר שני בשיווק
תואר שני עבודה סוציאלית
תואר שני אדריכלות
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני במתמטיקה
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי הרוח
תואר שני בפיזיקה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מסלול ישיר לתואר שני - איך זה נראה במחלקות השונות?
 
האם זה לטובה?
 
האוניברסיטאות בישראל מציעות למועמדים מצטיינים ולסטודנטים בעלי הישגים גבוהים הלומדים תואר ראשון בחוגים מסוימים, להצטרף למסלול ישיר לתואר שני בתחום לימודיהם. מה ההבדל הבסיסי בין מסלול רגיל למסלול ישיר? - במסלול ישיר ניתן כבר בשנה האחרונה לתואר הראשון, להשתתף בקורסים לתואר שני ולהתחיל בעבודה מחקרית בליווי מנחה מקרב סגל המרצים. בתכניות מסוימות תקופת הלימודים לתואר השני אף מתקצרת במסלול ישיר. בנוסף, משתתפי תכניות מקוצרות לתואר מוסמך זוכים בפטורים מקורסים מסוימים ובמלגות.
 
 
אז מה הקאצ'?
 
הזכויות המיוחדות הניתנות לסטודנטים במסלול ישיר עלולות להתבטל, אם אין הם עומדים בציפיות שתולים בהם. בדרך כלל, עליהם לסיים את חובות הלימודים לתואר המתקדם תוך שנתיים, ואם אין הם עומדים בצפי הזה, הם מאבדים, במקרים מסוימים, את זכותם למלגה. בנוסף, גובה המלגה בתכניות השונות משתנה, ולעיתים הוא עומד על שיעור של מחצית שכר לימוד לשנה אחת בלבד. בהתחשב בעובדה שעל תלמידים במסלולים כאלה גם לעמוד בגובה ממוצע ציונים מסוים (בדרך כלל 85 לפחות) כתנאי לקבלת ההטבות, ראוי שישקלו במאזניים את סכום הזכויות למול סכום החובות, בטרם יחליטו להצטרף למסלול ישיר מסוים. מכיוון שבכל מחלקה ואוניברסיטה המסלולים בנויים קצת אחרת, ריכזנו עבורכם כאן מידע על כל מסלול בנפרד, שיעזור לכם לערוך את מאזן היתרונות והחסרונות המתאים לכם:
 
אוניברסיטת אריאל בשומרון

באוניברסיטת אריאל מתקיימים מסלולים ישירים, בשלל תחומים:
 
  • מדעי הבריאות: מסלול ישיר לתואר שני במנהל ומדיניות מערכות בריאות מתאים לסטודנטים שלומדים לימודי מערכות בריאות לתואר ראשון. במסגרת תנאי הקבלה למסלול הישיר, יש צורך בממוצע ציונים של לפחות 85 בסיום שנה ב' וברמת פטור באנגלית. מסלול זה מאפשר להשלים תואר ראשון ושני בפרק זמן של ארבע שנים, התחלת התואר השני מתקיימת במקביל לשנה האחרונה לתואר הראשון.

 

  • מדעי המחשב: סטודנטים ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטת אריאל שברשותם ממוצע מצטבר של לפחות 85 ולפחות 96 נ.ז. יכולים להמשיך במסלול ישיר לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת אריאל. במסגרת המסלול ניתן להכין את פרויקט הגמר המחקרי של התואר הראשון בתור חלק מן התזה.

 

  • מתמטיקה יישומית ומדעי המחשב: סטודנטים ללימודי מתמטיקה יכולים להצטרף למסלול ישיר לתואר שני אם הם עומדים בתנאי הקבלה: ממוצע מצטבר של לפחות 90 בשנה ב' ולפחות 80 נ.ז. מצטבר.

 

  • מורשת ישראל: תכנית מסלול ישיר משלבת בין תואר שני כבר במהלך השנה השלישית ללימודים לתואר ראשון, כך מתאפשרת השלמה של תואר ראשון ותואר שני במורשת ישראל במסלול עם או ללא תזה, תוך ארבע שנים. הצטרפות לתכנית זו מותנית בממוצע של לפחות 86 בכל אחת משנות הלימודים ובראיון עם ראש המחלקה. סטודנטים מתקבלים בסטטוס על תנאי עד לסוף שנה א' של התואר השני. בסיומה של שנה א' הם נדרשים להציג זכאות לתואר הראשון ולהשלים את שנה א' בתואר השני בממוצע של לפחות 80.

 

  • מנהל עסקים: במחלקה למנהל עסקים ניתן לשלב תואר שני במקביל לסיום לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון, על סמך ממוצע אקדמי של 80 ומעלה. המשתתפים נדרשים לסיים את התואר הראשון עם לתום שנה א' של התואר השני MBA וכן להציג אישור לזכאות לתואר ראשון בממוצע הנדרש, עד לתחילת הסמסטר הראשון של שנה ב' לתואר השני.

 

  • הנדסת חשמל ואלקטרוניקה: מסלול ישיר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מתאים לסטודנטים שברשותם ממוצע של לפחות 85, אשר נמצאים בסיום השנה השלישית ללימודים. מסלול זה מתחיל במהלך השנה הרביעית, במהלכו נרשמים לשלושה קורסי חובה. הסטודנטים מקבלים פטור מתשלום דמי רישום והם זכאים לשלל מלגות לפי תנאים שונים.
 
האוניברסיטה העברית
 
האוניברסיטה העברית מקיימת מסלול ישיר לתואר שני בתחומים: הוראת מדעי היהדות ורוקחות. שניהם מיועדים לתלמידים מצטיינים. הנה הפרטים:
 
תכנית רביבים
 
תכנית רביבים להוראת מדעי היהדות, מטרתה להכשיר סטודנטים לתפקידי הוראה בבתי ספר על יסודיים. במשך שלוש השנים הראשונות משתתפי התכנית לומדים בחוג ליהדות ובחוג למקרא, ובשנה השלישית הם כבר מתחילים את לימודי המוסמך. באפשרותם לבחור במסלול עיוני או מחקרי באחד ממקצועות היהדות, וביניהם: מקרא, ספרות עברית, תלמוד, היסטוריה של עם ישראל, פילוסופיה יהודית ועוד.
 
התכנית כוללת גם הכשרה תיאורטית ומעשית בחינוך והוראה, וכן פעילויות תרבותיות רבות, הכוללות ביקורים במוזיאונים, סיורים, ימי עיון, לימוד בצוותא ועוד. בסך הכל אורכת התכנית ארבע שנים. הבוגרים יוצאים עם תעודת הוראה ותואר שני, וזוכים לליווי אקדמי ומקצועי במהלך השנתיים הראשונות לעבודתם כמורים. הקבלה לתכנית מבוססת על הצטיינות לימודית, כישורי הדרכה, מודעות חברתית והתחייבות לעסוק בהוראה.
 
מדעי התרופה
 
תכנית זו מתקיימת בבית הספר לרוקחות, והלימודים בה נמשכים חמש שנים. זוהי תכנית מקיפה במדעי הטבע, בעלת אוריינטציה מחקרית בתחום התרופתי. הסטודנטים זוכים לליווי אקדמי של מרצה בכיר החל מהשנה השנייה, ובשנה השלישית הם כבר מעורבים בפעילות מדעית במעבדות. התכנית מקנה לבוגריה תואר ראשון ברוקחות ותואר שני במדעי התרופה.
 
 
אוניברסיטת בר אילן
 
מסלול ישיר לתואר שני בבר אילן אפשרי בחוגים הבאים:
 
מדעי החיים – תכנית פסגות
 
לתכנית פסגות מתקבלים סטודנטים בעלי ציונים גבוהים בתכנית לתואר ראשון במדעי החיים, הנמצאים בשנה השנייה של התואר. המתקבלים זוכים להשלים בתוך ארבע שנים (מרגע ההצטרפות למסלול) תואר ראשון ותואר שני. הם זכאים לפטורים מחלק מן הקורסים לתואר השני, למימון שכר הלימוד בשנתיים האחרונות, ולמלגת קיום בשנה השלישית. הסטודנטים מבצעים במהלך התכנית מחקר מונחה, ונבחנים עליו בסיומה.
 
 
ניהול לוגיסטיקה
 
מועמדים בעלי ציון פסיכומטרי של 600 לפחות וממוצע בגרות שאינו נמוך מ – 98 יכולים להתקבל למסלול ישיר לתואר שני בניהול לוגיסטיקה. ניתן להשתתף במסלול מחקרי עם תזה האורך חמש שנים, או במסלול עיוני האורך ארבע שנים. הלימודים מתקיימים גם בחודשי הקיץ, ויש אפשרות לסיימם תוך תקופה קצרה יותר. המתקבלים לתכנית נהנים מכמות קטנה יותר של קורסים ומהנחה בשכר הלימוד, אך עליהם להחזיק בממוצע 85 ויותר בשלבי הלימוד לתואר הראשון.
 
פילוסופיה כללית
 
סטודנטים בחוג לפילוסופיה הנמצאים בשנה הראשונה או השנייה ללימודיהם, יכולים להצטרף למסלול ישיר לתואר שני הנמשך ארבע שנים, ובלבד שהם עומדים בתנאים הבאים: ממוצע בגרות של 90 ומעלה, ציון של 540 לפחות בפסיכומטרי וקבלת אישור מראש המחלקה. למתקבלים יש אפשרות ללמוד באחת מן המגמות – פילוסופיה כללית, ביואתיקה ומדעי המחשב ופילוסופיה. במקרים מסוימים יחויבו בלימודי השלמה.
 
במגמות מסוימות ניתנת לסטודנטים בחירה בין מסלול מחקרי למסלול עיוני. תכנית ישירה לתואר שני הכוללת תזה מזכה את משתתפיה במלגה אחת בשיעור 75% משכר לימוד שנתי. בתכנית שאינה כוללת תזה ניתנת מלגה אחת בשיעור מחצית שכר הלימוד השנתי. המלגות ניתנות לסטודנטים שעמדו במסגרת לימודים של חמש שנים בלבד.
 
אנגלית
 
בחוג לאנגלית יכולים תלמידי שנה ב' להתקבל למסלול ישיר למוסמך האורך ארבע שנים במתכונת שאינה כוללת תזה, וחמש שנים במתכונת עם תזה. המתקבלים רשאים לבחור ללמוד במסלול לספרות אנגלית או במסלול ללשון אנגלית, והם זוכים בפטורים מחלק מן הקורסים.
 
בבר אילן ניתן להתקבל למסלולים ישירים נוספים לתואר שני גם בחוג לערבית ובחוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, שבו ניתן לקבל גם תעודת הוראה.
 
אוניברסיטת תל אביב
 
אלה הם החוגים באוניברסיטת תל אביב, בהם ניתן להצטרף למסלול ישיר לתואר שני:
 
הנדסת תעשייה וניהול
 
המסלול הישיר לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מיועד לסטודנטים שהצטיינו בשנות הלימוד הראשונות לתואר הבוגר. במסגרת מסלול זה זוכים הסטודנטים למלגת קיום בשנים ד' ו - ה', ולמלגת שכר לימוד שלמה לתואר שני. הקבלה לתכנית מותנית בממוצע ציונים 85 לפחות ובדירוג הישגי גבוה במחזור הלימודים (הרבע העליון). המתקבלים יכולים לבחור בין מסלול תזה רגיל, למסלול תזה עם חטיבת ניהול.
 
בעלי ממוצע של 90 ומעלה, הנמצאים בין 20% העליונים במדרג ההישגים היחסי במחזור הלימודים, יכולים להתקבל למסלול ישיר משולב לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול עם מנהל עסקים. על המועמדים למסלול זה לעבור בחינת GMAT. תכנית זו אורכת שש שנים, ובשלוש השנים האחרונות מקבלים המשתתפים מלגת קיום. הם אף זוכים בפטור מתשלום שכר לימוד לתואר שני בשני המקצועות. זכות זו מותנית בעמידה בלו"ז המחקרי, בהמלצת מנחה ובהגדרת צפי לתאריך הגשת התזה. 
 
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
בחוג למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון מוצעת תכנית בהנדסת תוכנה למצטיינים, שבה משתלבים סטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיוחד בלימודי מוסמך מחקריים. לתכנית מתקבלים סטודנטים המסיימים שנה שלישית לתואר ראשון, לאחר שצברו 120 נקודות זכות אקדמיות לפחות, והשיגו ממוצע שאינו נמוך מ - 85. לימודי המוסמך במדעי המחשב מתחילים בתכנית זו כבר בשנה הרביעית לתואר הראשון, והם נמשכים שנה נוספת לאחר קבלת התואר הראשון. משתתפי התכנית זוכים במלגות קיום, ובמידה והם משמשים כעוזרי הוראה הם זכאים לפטור משכר הלימוד לתואר שני.
 

 

רוצה לדעת יותר על מסלול ישיר לתואר שני? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מסלול ישיר לתואר שני
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד מסלול ישיר לתואר שני

חוות דעת של סטודנטים: מסלול ישיר לתואר שני (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
אחמד,הקריה האקדמית אונו, אונו - תואר שני ייעוץ ארגוני בחינוך, 23/10/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
האווירה , יום הלימודים ביום שישי שזה מקל עלינו כי אני לא מפסיד יום עבודה וכיף להמשיך בלימודים..

על הקמפוס
מהמם בניינים חדשים יחסית , יחס טוב , ליווי של כול סטודנט מהיום הראשון , נסיעה בטוחה ברכבת וגם בתחבורה ציבורית

    
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר שני בביוטכנולוגיה
תוכנית לימודים - לימודי וטרינריה
הכשרות למנהלים - הכשרות לבכירים
הסבת אקדמאים להוראה
תואר שני בסטטיסטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני
המרכז האקדמי רופין - תואר שני
תואר שני - המסלול האקדמי
הקריה האקדמית אונו
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר שני
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מסלול ישיר לתואר שני?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תואר שני
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לאיזה מוסד לימודים נרשמת (לפני 6 שעות, 7 דקות)
לימודי שלטון מקומי ומדעי המדינה (לפני 6 שעות, 12 דקות)
לימודים קדם אקדמיים לדתיים (לפני 6 שעות, 33 דקות)
לימודי תואר בגיל 56 (לפני 6 שעות, 54 דקות)
השלמה מתעודת הוראה בכימיה לתואר שני בכימיה (לפני 7 שעות, 9 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD