קורס מדריכי דיאלוג דרך קולנוע ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית אורנים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - מדריכי דיאלוג דרך קולנוע.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי דיאלוג דרך קולנוע במכללה האקדמית לחינוך אורנים - היחידה ללימודי חוץ


חלון לנפשה של חברה


כיצד יכולים דימויים שאנו רואים על המסך לפתוח עבורנו דלת לעולם שאיננו מכירים? האם הקולנוע יכול להיות כלי לפיתוח של דיאלוג בין קבוצות שונות ולעיתים אף מרוחקות זה מזה? והאם נתן להשתמש בו כדי להתגבר על חסמים ושסעים חברתיים? לא מעט יוצרי קולנוע תיעודי העלו שאלות אלה כחלק מיצירתם, ושאפו להשתמש במדיום הקולנועי כדי להעלות שאלות חברתיות חשובות ולפתוח לדיון דילמות ואתגרים שאנו מתמודדים איתם היום. בין עדשת המצלמה, האובייקטים המצולמים והצלמים שמאחורי המצלמה נרקמים יחסים ייחודיים שדרכם ניתן לתהות לגבי תהליכים וסוגיות שנמצאות בלב ליבה של החברה שלנו.


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים עורכת קורס מדריכי דיאלוג דרך קולנוע. מסלול זה מתמקד בהפקתם של סרטים תיעודיים בצוותים במטרה לדון בתהליכים ובסוגיות רב תרבותיות במערכת החינוך. התכנית ללימודי תעודה מיועדת למורים וליוצרים שמעוניינים ליצור קולנוע תיעודי מקורי כדרך לקדם תהליכים בקרב תלמידים וצעירים. במהלך המסלול נרכשים כלים בהפקה, בהדרכה ובהנחיית קבוצות תוך שימת דגש על נושא הרב תרבותיות בקולנוע, במערכת החינוך ובחברה הישראלית באופן כללי.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה לומדים על כוחו של הקולנוע התיעודי ככלי ליצירה של דיאלוג רב תרבותי. הם רוכשים כלים מתחום הנחיית קבוצות הדיאלוג ולומדים על מיומנויות הדרכה שבעזרתן ניתן להנחות צוותים וקבוצות בתהליך ההפקה של סרטי תעודה.


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על תהליכים וזרמים בקולנוע התיעודי ובמקביל בונים מיומנויות הנחיית קבוצות. בהמשך הם דנים בדרכים בהן אפשר להביא נרטיבים שונים ומגוונים לידי ביטוי דרך הקולנוע ובוחנים כיצד סרטי קולנוע תיעודיים יכולים לשקף מספר נקודות מבט ייחודיות ולהעלות סוגיות חברתיות ותרבותיות מורכבות.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 90 שעות לימוד. שיעורים מתקיימים אחת לשבועיים, בשעת אחר הצהריים והערב. מסלול זה משלב לימוד עיוני בכיתה עם הפקה של סרטים תיעודיים קצרים, אותם המשתתפים מציגים בפני קהל במגוון של מסגרות כגון סינמטקים, פסטיבלים וכן באירועים במוסדות חינוך. במהלך הקורס הם מתנסים גם בכתיבה של תסריטים ושל תחקירים, מגישים תרגילים של עריכה ותיעוד וכן מפיקים סרט קצר בצוותים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת הקורס אפשר למנות גם:

 

 • חינוך לשלום
 • קולנוע רב תרבותי
 • מסורת קולנוע מפגש
 • הנחיית קבוצות דיאלוג
 • אתיקה בקולנוע התיעודי
 • בניית דיאלוג בסרטי מפגש    
 • ועוד


סגל הוראה


סגל המרצים בקורס כולל מומחים לענפי הקולנוע וההנחיה. ביניהם אפשר למצוא בעלת תואר דוקטור שמומחית בתחום הדיאלוג דרך קולנוע; במאי סרטים דוקומנטריים שהוא מרצה בתחום הקולנוע; מפיק סרטים תיעודיים ותיק שזכה לאורך השנים בפרסים בארץ ובעולם; מנחת קבוצות דיאלוג מנוסה; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מציעה מגוון של תכניות הכשרה מקצועית וקורסים שמתאימים לאנשי הוראה ולמטפלים. המסלולים מאפשרים ללומדים בהם לרכוש כלים מקצועיים חדשים וכך להרחיב את אפשרויות התעסוקה בעולם ההוראה והתרפיה ולהכיר גישות חדשניות לשילוב במקומות עבודתם.


בין הקורסים שניתן ללמוד בהם אפשר למצוא קורסים בתחום החינוך המיוחד, קורסים בפסיכותרפיה וטיפול, קורסים להכשרת בעלי תפקידים בחינוך; קורסים למתן תעודת הוראה שנייה; וקורסים באמנויות. היחידה עורכת קורסים כגון קורס טיפול במשחק, קורס טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים, קורס גינון טיפולי, קורס מיינדפולנס לאנשי הוראה; קורס פסיכולוגיה חיובית למורים; קורס שדרנות רדיו ועוד מגוון של מסלולים.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לאנשי חינוך, בעלי תואר ראשון לפחות ובעלי ניסיון מעשי בעבודה במערכת החינוך הפורמלית או במערכת החינוך הבלתי פורמלית. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, יש צורך לעבור ראיון אישי מול רכז התכנית.


מועמדים שאין ברשותם ניסיון קודם בהפקה וביצירה של סרטים נדרשים ללמוד במקביל לקורס בתכנית השלמה בתחום הקולנוע התיעודי. מועמדים שמחזיקים בניסיון מעשי בעשייה קולנועית נדרשים להציג תיק עבודות כחלק מתהליך הקבלה לקורס.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות במהלכו זכאים לקבל תעודת גמר קורס "מדריכי דיאלוג דרך קולנוע" ותעודת "לימודי השלמה בקולנוע התיעודי" שניתנות על ידי המכללה האקדמית אורנים. כדי לקבל את התעודות הם צריכים להיות נוכחים באופן פעיל בכל המפגשים, להגיש את המטלות והתרגילים לאורך הקורס ולהשלים את פרויקט הגמר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס קוסמטיקה באזור אילת
טל גלר
ללא תגובה
ניהול פרויקטים בבניה בצפון
חסין אבו סלאח
1 תגובות
קורס DVGW - איפה לומדים?
מאיה אוזדין
1 תגובות
קורס גיזום עצים במרכז
כוכב השחר
1 תגובות
קורס ערב טבחות סוג 1
פבל פבלוב
1 תגובות
קורס CBT לאחות במקצועה
אביה ויסמן אפשטיין
1 תגובות
קורס אבטחה באזור חיפה
בילאל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,780 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp