רוצה פרטים על מנהל עסקים ושיווק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר במנהל עסקים התמחות בשיווק

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מנהל עסקים ושיווק? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מנהל עסקים התמחות בשיווק

במחקר שנערך על ידי אירגון ה-OECD במערב אירופה, מובילים מקצועות השיווק בהיצע בשוק העבודה באירופה. גם בישראל מצטיירת תמונה דומה ותחום השיווק הפך בעשור האחרון לאחד מהתחומים המבוקשים, החשובים והמשפיעים ביותר בעולם העסקים. אף חברה לא תצליח כלכלית ועסקית ללא שיווק איכותי ומקצועי המנוהל בידי אנשי מקצוע אשר למדו את התחום. המנהל המודרני חייב להבין בשיווק, ולכן הביקוש למנהלים המתמחים בשיווק הולך וגובר בשנים האחרונות.

 

אולי יעניין אותך גם: כמה באמת מרוויח מנהל שיווק?

 

השיווק מהווה מרכיב עיקרי בפעילותה העיסקית של כל פירמה ואחראי למעשה לקיומו של כל ארגון באשר הוא (כולל ארגונים שלא פועלים למטרות רווח). התפיסה השיווקית כיום גורסת כי הארגון הוא יחידה כלכלית המיועד לספק מוצרים ושירותים לשביעות רצון קבוצת לקוחות, תוך שהוא שומר על יעילותו ומגדיל את רווחיו. קידום מכירות, הגדלת נתח שוק, יצירת תדמית, וגידול רווחים הם רק חלק ממטרות השיווק.

  

ריבוי ערוצי המדיה והתהליכים הגלובאליים, הביאו לשינויים תהומיים בעולם העיסקי בכלל ובתחום השיווק, הפרסום והתקשורת בפרט. התחרות וההתמקצעות הולכת וגוברת וכיום ייצור יעיל של מוצר כבר אינו מהווה ערובה להצלחה כלכלית, ולכן השיווק והפרסום הם מרכיבים אסטרטגיים ביותר בניהול הארגון והכרחיים למכירה של המוצרים ולפעילות העיסקית של הארגון.

 

מטרת הלימודים

 

מגמות אלו הולידו את הצורך להכשיר אנשי מקצוע מיומנים ובעלי השכלה רחבה בתחום השיווק. הכשרה זו מוצעת בין השאר במסלולי הלימוד לתואר ראשון במנהל עסקים, בשילוב לימודי שיווק. מטרת המסלול היא להקנות לסטודנטים ידע וכלי ניתוח מעשיים הדרושים לתפקידי ניהול בתחומי השיווק השונים. הסטודנטים ילמדו לכתוב תוכנית שיווק, להגדיר אסטרטגיה עיסקית וייחשפו לשיטות של ניתוח שווקים והתנהגות צרכנים.

 

לימודי מנהל עסקים עם התמחות בשיווק, כוללים חומר תיאורטי והתנסות מעשית (כתיבת תכנית שיווקית, חשיפה לשיטות שיווק שונות ועוד). הסטודנטים יעברו במהלך לימודיהם סדנאות בנושאים שונים כמו מיומנויות מכירה, מיומנויות שכנוע והבעה, ניתוח תיאורי מקרה של חברות בעולם העסקי, ודיונים עם אנשי שיווק וניהול מובילים.

 

 

קהל יעד

 

התוכנית מיועדת בעיקר למעוניינים להשתלב בתחום ניהול השיווק המתמקד בהיבטי פרסום ותקשורת ובמרכיבי תחום השיווק העכשווי על כל היבטיו. בנוסף, המסלול לתואר ראשון במנהל עסקים התמחות בשיווק מיועד למנהלים בעלי ניסיון מתחומי ניהול אחרים המעוניינים להעשיר את השכלתם בתחום השיווק, ולמנהלים העוסקים בשיווק, המבקשים להתקדם ולהשתלב בתפקידי ניהול בכירים.

 

 

מה לומדים?

 

הנושאים הנלמדים בתחום השיווק הם בין היתר, אסטרטגיה שיווקית, התנהגות צרכנים, ניהול ערוצי שיווק, היבטים משפטיים של ניהול השיווק, תפעול השיווק, ניהול שיווק גלובאלי, שיווק באינטרנט, ניהול התקשורת השיווקית, מודיעין שיווקי ועוד. בתחום מנהל העסקים נלמדים קורסים השייכים לתחום כדוגמת התנהגות ארגונית, סטטיסטיקה, כלכלה, חשבונאות, מימון, תכנון אסטרטגי, משא ומתן ועוד.

 

בנוסף לקורסים המסורתיים בשיווק, קיימים מסלולים מתאימים את תוכניות הלימוד שלהם לצו השעה ומציעים במסגרת ההתמחות קורסים ייחודיים בשיווק כגון:

 

 • שיווק בערוצי המדיה החדשים - בעקבות הכניסה של האינטרנט, המכשירים הניידים והטלוויזיה האינטראקטיבית לתחום השיווק והפרסום , עולה הצורך לחשוף את הסטודנטים במסלול לחידושים ולאפשרויות השיווקיות בפלטפורמות המדיה החדשים.

 

 • שיווק במזרח הרחוק - קורס זה עוסק בהקניית יסודות להבנת מושגים , תיאוריות ומודלים של ניהול השיווק בסין במסגרת פעילות עסקית מסחרית.

 

 • היבטים פסיכולוגיים במיתוג - במסגרת הקורס ילמדו הסטודנטים את השלבים של תהליך המיתוג וכן את הדרכים לבדל מותג ולנסח הבטחה ייחודית.

 

היכן לומדים?

 

המכללות הבינו כי התמחות בשיווק היא מבוקשת במיוחד ופתחו מסלולים מגוונים בכדי לעמוד בדרישת קהל הסטודנטים. ניתן ללמוד כיום לתואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק במספר מכללות בישראל, בין היתר – 

 

 • המרכז האקדמי פרס (רחובות): הסטודנטים למנהל עסקים יכולים לבחור באשכול קורסים בשיווק, בו הם רוכשים כישורי שיווק שחשובים לכל מנהל בשוק העבודה של היום.

 

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): מוסד הלימוד מציע מסלול התמחות בשיווק, פרסום ודיגיטל. ישנם עוד מסלולי התמחות בהם לימודי מנהל עסקים ויזמות ולימודי מנהל עסקים ומימון.

 

 

 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן): ניתן לבחור במסלול התמחות בשיווק שמעניק כלים דינמיים לניווט בעולם העסקים של היום ומאפשר להתנסות בהם באופן מעשי.

 

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): במרכז האקדמי רופין, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול התמחות בניהול שיווק, התמחות במימון או בהתמחות במערכות מידע.

 

 

 • מל"א - המרכז ללימודים אקדמיים (אור יהודה): באפשרות הסטודנטים במל"א ללמוד בהתמחות בשיווק או בהתמחות במימון.
   
 • המרכז הבינתחומי הרצליה: ניתן ללמוד בתכנית לימודי מנהל עסקים בהתמחות שיווק ויזמות. מתקיימות גם התמחויות מימון ויזמות או חדשנות טכנולוגית.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

האפשרויות לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים התמחות בשיווק הן רבות ומגוונות. קשת העיסוקים בתחום השיווק היא רחבה מאוד וכוללת מקצועות כמו מנהלי שיווק, מנהלי מכירות, מנהלי ייצוא ויבוא, מנהלי שיווק בינלאומי, מנהלי לקוחות, מקדמי מכירות, מנהלי מותגים, מנהלי תקשורת שיווקית (MARCOM), קופירייטרים, תקציבאים ופלנרים בחברות פרסום, אנשי מחקר שיווקי וסקרים, מנהלי קשרי לקוחות יועצים שיווקיים ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מנהל עסקים ושיווק?

רוצה לדעת יותר על מנהל עסקים ושיווק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מנהל עסקים ושיווק

התאמה לתפקיד ניהולי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 7 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: מנהל עסקים ושיווק

התקבלו 50 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למנהל עסקים הם כישורים לוגיים אנליטיים טובים, לצד כישורים כמותיים טובים. שליטה טובה בשפה האנגלית הכרחית הן ללימודים והן לתעסוקה. הבנה טובה בתחום המילולי (שפתי) וכמו כן כישורים טכנולוגיים באופן כללי, מהווים יתרון.
תחומי העניין המתאימים הם התחומים היזמיים - עסקיים (ניהול, כספים) לצד תחומי עניין חברתיים (רצון לעבוד עם אנשים) וארגוניים (הבנה בנהלים, זכויות, חברות).
מבחינת תכונות האישיות, בטחון עצמי, רצון להוביל, להשפיע, לנהל, עצמאות ולעיתים משיכה קלה ללקיחת סיכונים. כל זאת לצד פתיחות בינאישית, יכולת יצירת קשר בינאישי בקלות - מהוות תכונות חשובות לעוסקים בתחום.
איזון בין רגשנות (אמוציונליות) לצד מחשבה (רציונליות), יציבות ובשלות אישית - מהווים יתרון בולט לעוסקים בתחום.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp