לימודי מנהל עסקים ומשאבי אנוש במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל עסקים ומשאבי אנוש במרכז האקדמי רופין

לימודי מנהל עסקים בהתמחות ניהול משאבי אנוש במרכז האקדמי רופין

 

מערכות יחסים בעבודה

 

העוסקים בתחום משאבי האנוש והפיתוח הארגוני אחראיים על גיוס צוות עובדים איכותי, על טיפוח האנשים בארגון ועל יישום נכון של כלי ניהול או ייעוץ מגוונים. בזכות ניהול אפקטיבי, חברות יכולות לצמוח ולממש את המטרות שעבורן נוסדו מלכתחילה. במרכז האקדמי רופין מציעים מסלול לימודים לתואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות ניהול משאבי אנוש. מסלול זה משלב תיאוריה עם פרקטיקה, תוך שימת דגש על הקניית מיומנויות מקצועיות להנעת עובדים, לפיתוח ובניית צוותים איכותיים בארגונים, ולהרכבת תכניות למימוש מטרות העסק.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך שנות הלימוד, הסטודנטים נחשפים לגישות מקצועיות ולכלים המסייעים להתמודדות מיטבית עם השינויים החלים בארגונים ובסביבתם. הם מכירים דיני עבודה, כגון: חוק שעות עבודה ומנוחה, חוקי שוויון וחוקי שכר, בוררות ועוד. המשתתפים לומדים כיצד להעביר לעובדים בארגון מידע חיוני, ואיך להדריך אותם בביצוע משימות, המתאימות ליכולותיהם, להשכלתם ולכישוריהם המקצועיים.

 

הסטודנטים לומדים להשתמש בשיטות הדרכה מתאימות, לומדים להעריך את ביצועי העובדים, ודנים בשאלות שעניינן תהליכי שיפוט אנושי, כגון: הערכה עצמית, מתן וקבלת משוב, ועוד. הם מכירים דרכי חשיבה נהוגות בארגונים, ואת הקשר שבין התרבות לארגון מתוך השקפה אנתרופולוגית. הם אף עוברים סדנה לפיתוח מודעות עסקית בקרב מנהלים, דרך הכרה ומחויבות לשיפור מערכות יחסים בינאישיים.

 

מתכונת הלימוד

 

משך זמן הלימודים לתואר ראשון בהתמחות ניהול משאבי אנוש הוא שלוש שנים אקדמיות, כשאלו מתפרשות על פני שלושה או ארבעה ימי לימוד בשבוע. מערכת השעות כוללת קורסי חובה ובחירה, והתנסות מעשית. השנה הראשונה מוקדשת ללימודי יסוד בניהול ומדעי החברה, והשנים הבאות מיועדות ללימודי ההתמחות במשאבי אנוש. בשנה האחרונה מבצעים הסטודנטים פרויקט גמר יישומי, שבו הם זוכים לפתח קשרים עם חברות וארגונים בשוק העבודה.

 

נושאי לימוד

 

התבוננות בתהליכים בין אישיים דינים וחקיקה בתחום העבודה
גישות מקצועיות בפיתוח הארגוני פסיכולוגיה חיובית ואושר
הבסיס הפיזיולוגי של ההתנהגות התמודדות עם לחץ בעבודה
שימושי מערכת ההדרכה הארגונית מודל ניתוח תפישת התפקיד
כתיבת חוות דעת על מועמדים לעבודה הסכמים קיבוציים והסכם אישי    
המעבר מקפיטליזם לאומי לקפיטליזם גלובלי ועוד
שיפור מערכות יחסים בינאישיות בצוות העובדים      

 

קהל יעד

 

התכנית ללימודי מנהל עסקים מיועדת לאנשים הרוצים לרכוש הבנה עסקית, לפתח מיומנויות פרקטיות לניהול, לנהל צוותים, להוביל שינויים ולהכיר דרכים יצירתיות ומגוונות לפיתוח עובדים בחברות ובארגונים שונים. בוגרי התכנית יכולים להשתלב בתפקידי ניהול משאבי אנוש, לעסוק כאחראים על גיוס, מיון ופיתוח ארגוני, ולהשתלב במכונים פסיכולוגיים ובחברות השמה בתפקידי ניתוח, פיתוח והדרכה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי מנהל עסקים בהתמחות ניהול משאבי אנוש במרכז האקדמי רופין נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם ציון הגבוה מ - 70 בבגרות 4 יחידות במתמטיקה, ולהשיג ציון של לפחות 550 נקודות בפסיכומטרי וציון התאמה 106 ומעלה. לחלופין ניתן להתקבל על סמך ממוצע בגרויות משוקלל כולל בונוסים של 100 או ציון של 615 ומעלה בפסיכומטרי.

 

 

תעודה

 

מסיימי התכנית בהצלחה זכאים לקבלת תואר ראשון במנהל עסקים ותעודת מוסמך ומומחה בתחום ניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני.
 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
Whatsapp Whatsapp