תואר שני במנהל עסקים התמחות במיסוי עסקי במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים התמחות במיסוי עסקי במסלול האקדמי המכללה למינהל

תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במיסוי עסקי במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

לאור ההתפתחויות והשינויים התכופים בעולם העסקים של ימינו, קיימת דרישה גוברת מצד חברות ותעשיות שונות למנהלים מקצועיים בעלי ידע בתחום המיסוי. תכנון מיסוי נכון של ניהול עסקים הינו תנאי בסיסי לכל מנהל בכל תחום. תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במיסוי מיועד לבעלי תואר ראשון במשפטים או בחשבונאות המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום הניהול ולרכוש את הכלים החדשניים ביותר בתחום המיסוי.

 

קצת על המסלול האקדמי – המכללה למינהל

 

המסלול האקדמי המכללה למנהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

בשנת תשנ"ז, הוסמך בית הספר למנהל עסקים במכללה למינהל ע"י המועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר שני "מוסמך במנהל עסקים". בכך הפכה המכללה למינהל, למכללה הראשונה המעניקה תואר שני מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

 

מדוע ללמוד תואר שני מנע"ס התמחות במיסוי עסקי דווקא במסלול האקדמי המכללה למינהל?

 

בעולם העסקים הגלובלי של ימינו, נעשה שימוש רב במכשיר המס לפתרון בעיות ע"י הרשויות הממשלתיות. התנהלות ותכנון נכון של תחום המיסוי בחברה או בארגון, תאפשר למקסם את ההצלחה של התאגיד.

 

המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במיסוי עסקי שמטרתה להכשיר סטודנטים לתפקידי ניהול עם אוריינטציה בתחום המיסוי. תוכנית הלימודים מיועדת לבעלי השכלה בכלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות או משפטים. התוכנית מפתחת חשיבה ומיומנות ניהולית תוך התמקדות במכשירי המס השונים וביניהם מיסוי חברות, מס שבח מקרקעין, מיסוי פעילות בינלאומית ומיסים עקיפים.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים במהלכן על הסטודנט לצבור 55 נקודות זכות על מנת שיהיה זכאי לתואר. תוכנית הלימודים נחלקת לשני מסלולים: מסלול אחד המיועד לבעלי תואר ראשון בחשבונאות ומסלול שני המיועד למשפטנים. התוכנית כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים המקנים כלים יישומיים בתחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: מיסוי רווחי הון מתקדם, מיסוי בן-לאומי, מיסוי שוק ההון, מיסוי פלילי, תורת המשחקים, מיסוי היחיד, מודיעין עסקי, תכנוני מס, מדיניות מס, מיסים עקיפים, התחמקות ממס והכלכלה השחורה ועוד.

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים עם התמחות במיסוי עסקי יוכלו להשתלב במשרות ניהול בכירות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה המקומי והבינלאומי. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המחקרית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידים בכירים בתחום המיסים.

 

אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

תנאי הקבלה לתואר השני

 

תואר ראשון (מהארץ או מחו"ל), במנהל עסקים בהתמחות בחשבונאות או במשפטים המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון גמר 80 לפחות, לבעל תואר ראשון באחד ממקצועות הניהול האחרים. בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון או בתואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון במנהל עסקים, מקצועות הניהול, כלכלה,חשבונאות, הנדסת תעשייה וניהול ותקשורת עם חטיבה בניהול. יש לציין כי מועמדים בעלי ניסיון ניהולי בתפקידים בכירים של 10 שנים לפחות, יוכלו לפנות בבקשה לקבלת פטור מן הבחינה. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון אישי שיערך ע"י ועדת הקבלה של התוכנית.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-57,420 עבור 4 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp