לימודי ניהול עסקי בינלאומי בדגש על הודו וסין במסלול האקדמי של המכללה למנהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול עסקי בינלאומי בדגש על הודו וסין במסלול האקדמי של המכללה למנהל

 

תואר ראשון במנהל עסקים במכללה למנהל – התמחות בניהול עסקי בינלאומי, בדגש על הודו וסין

 

מיליארד שותפים עסקיים פוטנציאליים

 

מנהלים בזירה הבינלאומית העכשווית מגלים בשנים האחרונות כי לא ניתן להתעלם עוד מעוצמתן הכלכלית של מדינות אסיה. בפרט נכון הדבר לגבי הודו וסין, שתי המדינות המאוכלסות ביותר בעולם אשר הפכו זה מכבר למנוע הצמיחה הראשי של הכלכלה הגלובאלית. בית הספר למנהל עסקים של המכללה למנהל, תוכלו למצוא תכנית לימודים לתואר ראשון בניהול השמה דגש מיוחד על מדינות אלה ומעמידה בוגרים שיהיו מוכנים יותר למתוח גבולות ולהתמודד עם הדרך שבה מתנהלים עסקים במקומות שונים בעולם.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים מתאימה לסטודנטים בעלי ראייה רחבה המעוניינים לשלב בלימודיהם לתואר ראשון במנהל עסקים גם נגיעה בהקשרים היסטוריים, פוליטיים ותרבותיים. הכשרה מקיפה זו נועדה להכין את המנהלים לעתיד להתמודד עם מצבים של חוסר וודאות ושל סביבת עבודה השונה באופן מהותי מזו שהם רגילים אליה. המסלול משלב בין הקניה של ידע רחב בעולמות התוכן ה – "קלאסיים" הדרושים למנהלים כגון חשבונאות, מימון, ניהול משאבי אנוש ושיווק, לבין העמקה בתכנים הייחודים להתמחות בניהול בינלאומי. הללו כוללים בין היתר את המשמעות התרבותית של עבודה בסביבה זרה ואת החשיבות של ההקשר הפוליטי להבנת הפעילות הכלכלית בזירות עסקיות שונות.

 

מתכונת הלימוד

 

שיעורי התכנית לתואר ראשון בניהול עם התמחות במדינות אסיה מתקיימים במתכונת של לימודי בוקר ומתפרשים על פני שלוש שנים. עוד בסמסטר הראשון ללימודיהם, ישמעו המשתתפים הרצאות מפיהם של מנהלים בכירים אשר יתרמו באופן ישיר מניסיונם בניהול של חברות בינלאומיות. בסוף שנת הלימודים הראשונה בתכנית יוכלו משתתפים המעוניינים בכך לקחת חלק בקורס ללימוד של השפה הסינית. בהמשך, תום שנת הלימודים השנייה, תהיה להם אפשרות להצטרף לסיור לימודי בהודו או בסין, בו יבקרו בארגונים שונים הפועלים באותן מדינות וייחשפו לתרבות העסקים המקומית. 

 

נושאי הלימוד

 

 • החברה בת ימינו בהודו
 • הערכות שווי
 • מערכות פוליטיות בינלאומיות
 • חשבונאות פיננסית
 • דרכי משא ומתן בראייה תרבותית
 • ניהול חוצה תרבויות
 • תרבות וכלכלה בזירה האסיאתית
 • חשבונאות בינלאומית      
 • תחנות בהתפתחות התרבות בסין
 • ועוד
 • מצבי חוסר וודאות בסביבת העבודה     
 

 

סגל המורים


ראש התכנית הוא פרופסור לחשבונאות בעל דוקטורט מאוניברסיטת פנסילבניה העוסק במחקריו בחשבונאות בינלאומית וניהולית ובסוגיות הנוגעות בבקרה ובתמחיר. הוא מכהן כנציג ישראל במועצת ארגון החשבונאים וחבר בוועדות של המועצה להשכלה גבוהה. בעבר שימש כחבר סגל בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת דרום קליפורניה והרצה בהכשרות למנהלים בארצות הברית.

 

לצד סגל המורים הקבוע של המכללה למנהל, מלמדים בתכנית גם מרצים מחו"ל המתמחים בחברה הסינית ובתרבות ההודית והבקיאים בניהול תהליכי משא ומתן בזירה הבינלאומית.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודים במסלול האקדמי נקבעים כל שנה בהתאם לביקוש ולפי תכניות הלימודים השונות. תנאי להגשת מועמדות הוא ציון 85 ומעלה בבגרויות. תנאי זה אינו מקנה קבלה אוטומטית ללימודים, יש לעמוד בתנאים נוספים כולל מעבר ועדת קבלה וראיון אישי. מכינת "שחקים" לקראת תואר ראשון מוצעת למועמדים שלא עומדים בממוצע הבגרות הדרוש להרשמה. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד לקבלת מידע מדוייק לגבי תנאי קבלה.

 

תעודה

 

בסיום הלימודים תוענק לבוגרים שישלימו את חובותיהם תעודה מטעם המכללה למנהל – B.A במנהל עסקים.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp